ww 2 نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل

با انتخاب پرده ای مناسب برای قسمت های مختلف ، شما می توانید تغییرات مثبتی را در دکوراسیون داخلی منزلتان ایجاد کنید همچنین اگر تمایل دارید طراحی داخلی قسمت های مختلف منزل تان بدون عیب و جذاب تر به نظر برسد بهتر است در هنگام انتخاب پرده سالن پذیرایی و پرده اتاق خواب و … دقت کافی را داشته باشید. در این مقاله سعی داریم شما عزیزان را برای انتخاب مناسب ترین پرده برای منزل خود، یاری دهیم.

اهمیت پرده در طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی

انواع پرده در طرح های سلطنتی و مدرن و کلاسیک موجود هستند که بهتر است شما با توجه به سبک  طراحی دکوراسیون منزل تان مدل پرده را انتخاب نمایید همچنین پرده ها در انواع طرح و رنگ های مختلف موجود می باشند که رنگ و طرح پرده باید به گونه ای انتخاب شود که با رنگ و طرح سایر وسایل منزل همخوانی و مطابقت داشته باشد تا جلوه ی زیباتری به ارمغان بیاورد.

اگر شما تمایل دارید دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی و اتاق خواب زیبا جلوه دهد می توانید طرح و رنگ پرده را با طرح و رنگ مبلمان و کاغذ دیواری و روتختی و فرش هماهنگ کنید و همچنین در صورت تمایل برای اینکه  دکوراسیونی متفاوتی را رقم بزنید ، در قسمت های مختلف منزل خود می توانید رنگ پرده را به صورت متضاد با سایر رنگ های به کار رفته در وسایل منزل انتخاب نمایید.

سالن پذیرایی یکی از مهم ترین قسمتها در هر خانه ای به حساب می آید به همین علت  انتخاب پرده ای مناسب برای این قسمت بیشتر از بین طرح های کلاسیک و لاکچری انتخاب می شود همچنین افرادی نیز هستند که تمایل دارند پرده این قسمت از منزل خود را از بین طرح های ساده انتخاب کنند که جنس پارچه ی پرده های ساده از پارچه های حریر و توری است.

اکثر پرده های سالن پذیرایی ترکیبی از والان و پرده اصلی و پرده آستری می باشند و  همچنین ‍‍رنگ پرده این قسمت از منزل بیشتر از بین رنگ های سفید و شیری و کرم و قهوه ای انتخاب می شود همچنین در صورت تمایل می توان رنگ پرده پذیرایی را از بین رنگ های شاد و خاص انتخاب کرد.

15 42 1280x720 2 نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل

 پرده در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب یکی دیگر از قسمت های مهم منزل است که افراد بیشتر اوقات فراغت خود را در آنجا سپری می کنند از این رو بهتر است در هنگام انتخاب پرده اتاق خواب  ظرافت خاصی به کار برد. در صورت تمایل افراد می توان طرح و رنگ پرده اتاق خواب را با توجه به فصول سال انتخاب کرد که پرده های حریر و نازک برای فصلهای  گرم  انتخاب مناسبی هستند و پرده های مخمل و پرده هایی که در دوخت آن ها از پارچه های ضخیم و رنگ های گرم به کار برده شده برای فصل سرد مناسب می باشند.

پرده های اتاق خواب در انواع مدل های ساده و طرح دار و گلدار موجود می باشند و اگر وسایلی که در فضای اتاق خواب قرار دارند به صورت طرح دار می باشند بهتر است پرده اتاق خواب از بین طرح های ساده انتخاب کنید. پرده های گلدار و طرح دار نیز برای اتاق خواب هایی که دارای سبک یکنواخت و کسل کننده هستند انتخاب مناسب و ایده آل تری به شمار می رود.

اهمییت پرده در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه  از دیگر قسمت هایی است که نیازمند پرده ای مناسب می باشد و شما می توانید پرده آشپزخانه را از بین رنگ های گرم انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که از انتخاب پرده ها با رنگ های سرد و خنثی برای فضای آشپزخانه باید پرهیز کرد چون این رنگ ها باعث می شوند تا فضای آشپزخانه کسل کننده و بی روح جلوه دهد  پرده های زبرا ،شید رول و پرده بامبو برای  آشپزخانه انتخاب مناسب و ایده آلی به حساب می آید.

3 bedroom condo curtains نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل
unnamed نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل

همچنین شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر راجع انتخاب و خرید پرده از صفحه خرید و فروش پرده کمک بگیرید