کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک جدید تر از سبک کلاسیک

یکی از به روز ترین انواع کابینت آشپزخانه، کابینت نئو کلاسیک است که تنوع در طرح، رنگ و مدل این نوع کابینت در معماری و دکوراسیون داخلی بیش از پیش مشاهده می شود. سبک های کابینت آشپزخانه تنوع زیادی دارند که اگر این دسته بندی بر اساس جنس آنها باشد می توان به کابینت ام دی اف، کابینت ملامینه، کابینت های گلاس، کابینت چوبی و… اشاره کرد.

اما اگر این دسته بندی بر اساس انواع سبک باشد، می توان به کابینت نئوکلاسیک، کابینت نئو مدرن، کابینت مدرن، کابینت کلاسیک و… اشاره کرد. اگر با انواع کابینت نئوکلاسیک آشنایی ندارید، در این مقاله از گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ترنج با ما همراه باشید تا ویژگی های نمونه کابینت نئوکلاسیک را شرح دهیم و معایب کابینت نئوکلاسیک را بررسی کنیم، همچنین توضیحاتی درباره قیمت کابینت نئوکلاسیک خواهیم داد.

کابینت نئوکلاسیک جدید تر از سبک کلاسیک

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه دکوراسیون ترنج آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد کابینت نئوکلاسیک به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

کابینت نئو کلاسیک چیست؟

اگر برای شما هم سوال است که کابینت نئو کلاسیک چیست، باید بگوییم سبک مدرن و کلاسیک دو سبک اصلی در سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند، در واقع سبک نئوکلاسیک ترکیب و تلفیقی از کابینت مدرن و کلاسیک است یا به عبارتی دیگر، آشپزخانه نئو کلاسیک همان کابینت کلاسیک است که ویژگی ها و ظاهر سبک مدرن را حفظ کرده است.

به نقل از ویکی پدیا تاریخچه سبک نئوکلاسیک در قرن 18 از ایتالیا و فرانسه آغاز شده است و یکی از اهداف پیدایش این سبک بازگشت به سبک کلاسیک خالص تر و معتبرتر بوده است، به گونه ای که با اهداف سبک مدرن نیز سازگار باشد.

کابینت نئوکلاسیک جدید تر از دو سبک قبلی است، به همین منظور طرفداران بیشتری در بین مردم دارد زیرا سبک نئوکلاسیک در طراحی آشپزخانه توانسته است هر دو گروه طرفداران سبک مدرن و کلاسیک را به خود جذب کند. در ادامه بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک را معرفی خواهیم کرد.

تعریف کابینت نئو کلاسیک

انواع کابینت نئو کلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک را می توان با انواع متریال ها از جمله چوب، پلی اورتان، روکش چوب، ممبران یا پولیشی اجرا کرد که انواع آشپزخانه نئوکلاسیک بر همین اساس  دسته بندی می شود. همین متریال های مورد استفاده در مدل های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک یکی از موارد تعیین کننده قیمت این مدل کابینت می باشد.

کابینت چوبی نئوکلاسیک

چوب یکی از متداول ترین متریال های کابینت است که در کنار مزایای بسیاری که دارد، برای استفاده در کابینت نئوکلاسیک چوبی قیمت بالایی دارد و مقرون به صرفه نیست.

کابینت ممبران نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک ممبران یا وکیوم زیر مجموعه ای از کابینت ممبران بوده که با قیمت مناسب و تنوع بینظیر در طراحی بسیار محبوب است.

کابینت MDF نئوکلاسیک

اجرای آشپزخانه نئوکلاسیک با ورق های خام ام دی اف نیز رواج بسیار زیادی دارد.

کابینت پولیشی یا انزو

یکی از ترندهای کابینت نئوکلاسیک 2022 کابینت انزو است. تفاوت عمده این مدل کابینت نئوکلاسیک در درب کابینت نئوکلاسیک است که در این مدل ضخیم تر شده است.

کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

برای درب های کابینت نئوکلاسیک از پوشش رنگ پلی اورتان استفاده می کنند تا دوام و زیبایی بیشتری داشته باشد.

کابینت نئوکلاسیک چه انواعی دارد؟

کابینت نئوکلاسیک، کلاسیک یا مدرن؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از خانه های اشرافی یا سبک طراحی خانه های اروپایی خوشتان می آید، بنابراین انتخاب کابینت کلاسیک برای آشپزخانه شما مناسب است، اما اگر از طراحی و دکوراسیون داخلی ساده خوشتان می آید، می توانید سبک مدرن را انتخاب کنید.

در ادامه تفاوت کابینت نئوکلاسیک و مدرن و تفاوت کابینت نئو کلاسیک و ممبران را خواهیم گفت.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و مدرن

کابینت های مدرن بدون هیچگونه شلوغی در طراحی و با حفظ زیبایی به صورت ساده و به دور از تجملات طراحی می شوند. اگر سبک دکوراسیون داخلی منزل شما به صورت مدرن یا مینمال است و فضای کوچکی برای آشپزخانه دارید، می توانید آشپزخانه مدرن را انتخاب کنید.

کابینت نئومدرن بعد از سبک مدرن رواج یافته است و با هدف تصحیح نقص های سبک معماری نئو مدرن ایجاد شد تا هر چه بیشتر به سمت طراحی مدرن و مینیمال پیش رود. اما سبک آشپزخانه نئوکلاسیک مناسب افرادی است که طراحی خیلی ساده یا خیلی شلوغ را نمی پسندند، در واقع نئوکلاسیک در معنای لغوی به معنای مدرن کلاسیک است.

یکی از تفاوات های کابینت نئوکلاسیک و مدرن در تزیینات کابینت نئوکلاسیک است مانند درب کابینت نئوکلاسیک، دستگیره کابینت نئوکلاسیک، جزیره کابینت نئوکلاسیک و تاج کابینت نئوکلاسیک که هنگام طراحی می توانید هر کدام را به سلیقه خودتان و با مشورت طراح داخلی منزل انتخاب کنید.

کابینت نئو کلاسیک با کابینت مدرن چه تفاوتی دارد؟

تفاوت کابیت نئوکلاسیک و ممبران

همانطور که گفتیم شما می توانید خرید کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه خود را با متریال های مختلفی انجام دهید، از جمله ممبران که یک نوع روکش پی وی سی است که به صورت وکیوم روی اکثر مترال های کابینت انجام می شود.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران در متریال انتخاب شده است اما به صورت کلی شما می توانید درب کابینت نئوکلاسیک خود را از جنس ممبران انتخاب کنید، در این صورت قیمت کابینت نئوکلاسیک شما نیز کمتر از حالتی است که کابینت چوبی انتخاب می کردید.

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه دکوراسیون ترنج آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد کابینت نئوکلاسیک به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

مزایای کابینت نئو کلاسیک چیست؟

هر سبک معماری دارای مزایا و معایب خاص خودش است که با توجه به بودجه، اولویت، سبک معماری منزل و نظر طراح داخلی می توان بهترین انتخاب را داشت، در ادامه ویژگی های کابینت نئوکلاسیک که باعث شده این سبک، جایگاه ویژه ای بین طراحان داخلی داشته باشد را نام خواهیم برد.

 • همخوانی و هماهنگی بالا با هر دو سبک مدرن و کلاسیک
 • تنوع بالا در رنگ های کابینت نئوکلاسیک مانند سفید، طوسی، کرمی، استخوانی، سبز، آبی و…
 • امکان طراحی کابینت نئوکلاسیک با انواع متریال های موجود
 • در کابینت نئوکلاسیک معمولا کابینت ها تا سقف ادامه دارند و شما قادر خواهید بود یک آشپزخانه جادار داشته باشید.
 • در کابینت نئوکلاسیک امکان تغییر درب کابینت یا دستگیره کابینت وجود دارد.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک امکان حذف یا اضافه شدن دارد.

کابینت نئو کلاسیک چه مزایایی دارد؟

معایب کابینت نئوکلاسیک چیست؟

یکی از مهمترین سوال ها این است که معایب کابینت نئو کلاسیک چیست؟ هنگام خرید کابینت برای آشپزخانه خود باید معایب و مزایای آن سبک یا متریال را در نظر بگیرید. با توجه به متداول ترین متریال مورد استفاده در طراحی کابینت نئوکلاسیک که چوب است، باید به بالا بودن قیمت کابینت نئوکلاسیک دقت نمایید.

همچنین اگر از آشپزخانه نئوکلاسیک پلی اورتان استفاده نکنید یا از رنگ بی کیفیت استفاده کنید، امکان لب پر شدن درب کابینت یا گوشه های آن وجود دارد و اگر درب کابینت ئوکلاسیک آسیب ببیند، امکان ترمیم آن وجود نخواهد داشت.

کابینت نئوکلاسیک چه معایبی دارد؟

قیمت کابینت نئوکلاسیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت آشپزخانه نئوکلاسیک به عوامل متععدی بستگی دارد که تعیین و تخمین دقیق آن قبل از بررسی وجود ندارد اما در جلسه مشاوره با طراحان داخلی گروه دکوراسیون ترنج که به صورت رایگان است، می توانید تخمین قیمت کابینت نئو کلاسیک را از طراح آشپزخانه خود بخواهید.

عواملی که در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک شما تاثیر خواهد داشت عبارتند از:

 • متراژ آشپزخانه شما
 • دستمزد کابینت کار
 • تزیینات کابینت نئوکلاسیک
 • میزان تخریب یا بازسازی آشپزخانه در صورت نیاز
 • متریال استفاده شده در طراحی کابینت نئو کلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک به چه عواملی بستگی دارد؟

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک چیست؟

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک از نظر هر شخص عادی می تواند هر رنگی باشد اما بهترین رنگ کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از نظر طراح داخلی، رنگی است که با فضا و دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد، اما به صورت کلی رنگ های خنثی به دلیل همخوانی با تمام رنگ ها طرفداران بیشتری دارند.

برای مثال کابینت نئوکلاسیک طوسی و کابینت نئوکلاسیک سفید یا کابینت نئوکلاسیک کرمی، بیشترین استفاده را در طراحی آشپزخانه های نئوکلاسیک دارند. شاید یکی از دلایلی که قیمت کابینت نئوکلاسیک سفید از دیگر رنگ ها بیشتر است، همین میزان تقاضای زیاد برای آن باشد. در زیر نمونه رنگ های کابینت نئوکلاسیک را برای ایده گرفتن لیست کرده ایم.

 • کابینت نئوکلاسیک سفید
 • کابینت نئوکلاسیک طوسی
 • کابینت نئوکلاسیک ابی
 • کابینت نئوکلاسیک سبز
 • کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی
 • کابینت نئوکلاسیک استخوانی

زیباترین رنگهای کابینت نئوکلاسیک

نمونه کابینت نئوکلاسیک طراحی شده توسط گروه دکوراسیون ترنج

یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نئو کلاسیک هنگام خرید کابینت، انتخاب شرکت طراح قابل اعتماد با تجربه کاری بالا است که بتوانید با خیال راحت طراحی کابینت نئوکلاسیک خود را به آنها بسپارید.

قبل از خرید کابینت، می توانید به دفتر گروه دکوراسیون ترنج بروید و کاتالوگ کابینت نئوکلاسیک را از نزدیک مشاهده کنید، همچنین عکس کابینت نئو کلاسیک و نمونه های کابینت نئوکلاسیک بسیاری وجود دارند که در صورت تمایل می توانید آنها را نیز مشاهده کنید.

سوالات متداول درباره مدل کابینت نئوکلاسیک

در بخش پایانی مقاله طراحی آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک به بررسی متدوال ترین سوالات در این حوزه خواهیم پرداخت، البته نگران سوالات خود نباشید، قبل از خرید کابینت نئوکلاسیک می توانید از مشاوران ما پاسخ تمام سوالات خود را به صورت واضح دریافت کنید.

کابینت نئوکلاسیک قیمت بیشتری دارد یا کابینت کلاسیک؟

پاسخ این سوال کاملا به عواملی که پیش تر توضیح داده شد، ارتباط دارد اما به صورت کلی کابینت کلاسیک به علت تزیینات و جزییات بیشتری که دارد، قیمت بالاتری نسبت به سبک نئو کلاسیک دارد.

کابینت نئوکلاسیک جدید، مدرن تر از نمونه های قدیمی است؟

در کابینت های نئوکلاسیک جدید، طراحی ها مینیمال تر شده اند، مخصوصا در رنگ کابینت نئوکلاسیک سفید یا طوسی که بسیار محبوب هستند، اما باز هم کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.

طراحی کابینت نئوکلاسیک چقدر زمان می برد؟

طراحی کابینت نئوکلاسیک به آشپزخانه، بودجه و فضای آشپزخانه بستگی دارد، اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است یا آشپزخانه شما نیاز به تخریب زیادی قبل از اجرا دارد، مسلما مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

در این مقاله از گروه طراحی و دکوراسیون ترنج به تعریف کابینت نئوکلاسیک چیست پرداختیم، همچنین عوامل موثر بر قیمت آشپزخانه نئوکلاسیک را بررسی کردیم، اگر شما هم قصد خرید کابینت نئوکلاسیک را دارید، می توانید از طریق پیج اینستاگرام دکوراسیون ترنج و یا شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

×