پارکت چیست و چه خصوصیاتی دارد

پارکت پوششی از جنس چوب طبیعی بوده که امروزه به یکی از متداول ترین نوع کفپوش ها در منازل و ادارات تبدیل شده است. کف پوشی که هم عایق خوبی بوده و هم از زیبایی مناسبی برخوردار است. استفاده از پارکت در هر مکانی حس بودن در طبیعت را به آن مکان می آورد و همچنین گرمای خاصی به آن مکان می بخشد. استفاده از پارکت ها به دلیل مقاومت کم آن ها در برابر آب و برخی حشرات، در بعضی مکان ها مناسب نبوده که این امر باعث شده که امروزه با فناوری‌های جدید انواع جدید تری از پارکت ها با مواد جدید ام دی اف و اچ دی اف (Hard Density Fiberhood) ساخته و به بازار عرضه شده‌است که لمینت نام دارند.

جدیدترین مدل پارکت و لمینت سال 2021چیست؟

هرساله رکت های تولید کننده روکش پارکت لمینت برای سال جدید یک سری از رنگ های در دست تولیدشان را متوقف کرده وسری دیگری را جایگزین آن ها میکند.طبیعتا تقاضای بازار روی انتخاب طرح های جدید شرکت ها تاثیر به سزایی دارد.شرکت های چون شات دکور که از بهترین شرکت های تولید کننده پارکت و لمینت محسوب می شوند ،توجه ویژه ای به این موضوع دارند.حال سوال اینجاست که برای سال 2021 میلادی رنگ ها و مدل های جدید به کدام سمت و سو می رود. طبیعتا این موضوع برای هر کشور و منطقه متفاوت میباشد.

سلیقه مشتریان روز به روز در حال تغییرات میباشداز طرفی نحوه انتخاب این رنگ ها و مدل ها در هر سال نیز دچار تغییرات شگرفی میشود . مثلا اروپایی ها معمولا رنگ های روشن را بیشتر مورد پسند قرار می دهند در حالی که مردم ایران معمولا رنگ های تیره تر رامورد استفاده قرار میدهند.

مزایای استفاده از پارکت

پارکت به عنوان سالم ترین کفپوش جهان از نظر سلامت و بهداشت شناخته شده است. جنس پارکت از چوب کاملا طبیعی بوده که معمولا از چوب درخت هایی مانند راش، بلوط، گردو، افرا و درخت زبان گنجشک ساخته می شوند. در زیر به برخی از مزایاس استفاده از پارکت می پردازیم:

 • بر خلاف سنگ و سرامیک که همیشه سرد هستند، پارکت دمای متناسب و خوبی در انواع فصول سال دارد.
 • نصب سریع و آسان و دارای قابلیت جمع آوری و استفاده مجدد
 • دارای مدل ها و طرح و رنگ های مختلف
 • طبیعی و کاملا سازگار با بدن
 • عایق گرما و صدا
 • ظاهری زیبا

معایب استفاده از پارکت

 • مناسب برای سیستم گرمایش از کف نمی باشد
 • استفاده از پارکت برای محیط هایی که آب ریزی دارند توصیه نمی شود

لمینت چیست و چه خصوصیاتی دارد

لمینت کفپوشی از جنس HDF یعنی خرده چوب می باشد که رویه ی آن روکش طرح چوب است که این روکش دارای استانداردهای مقاومتی مختلف از قبیل AC4 ، AC3 و … می باشد،که منظور از آن مقاومت لایه سطحی آن در برابر فرسایش است. لمینت دارای چهار طرف کلیک می باشد که برای نصب بدون استفاده از هیچگونه چسبی انجام می شود و به صورت پازل کنار هم قرار می گیرند. رویه لمینیت در برابر آب مقاوم بوده ولی لایه ی چوبی و کلیک های آن آسب پذیر هستند. لمینت در ضخامت های 6 ، 7 ، 8 ، 10 ، 12 میلیمتر موجود است که رایج ترین  آن ها 8 میلیمتر و 12 میلیمتری می باشد. انتخاب رنگ مناسب برای لمینت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است رنگ آن می تواند یک اتاق را کوچک تر و یا بزرگ تر از اندازه واقعی جلوه دهد.

دکوراسیون ترنج کف پوش هایی در طرحها و رنگ های بسیار متنوعی را ارائه می دهد.

انواع لمینت ها بر اساس نوع سطح

 •  لمینت های High Glass سطح براق و صاف که جلوه لاکچری به محیط می بخشد.
 • لمینت های Normal Embossed با برجستگی های متوسط
 • لمینت های Deep Embossed با برجستگی ها و گره های عمیق و طبیعی چوب که حس راه رفتن در طبیعت را به شما منتقل خواهد کرد.

مزایای استفاده از لمینت

نصب آسان، دوام بالا و قیمت مناسب تر از پارکت، از مزایای لمینت هستند . لمینت نیازی به نگهداری و یا رنگ ندارد و از آنجایی که به صورت کلیک نصب میشود به راحتی قابل انتقال است.ضمناً لمینیت ها قابلیت استفاده مجدد و بازیافت دارند بدان معنا که می‌توانید آن را جمع‌آوری و در مکانی دیگر نصب نمایید.

تفاوت پارکت و لمینت

پارکت و لمینت در موارد زیادی با هم تفاوت دارند که د زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم.

 • تفاوت پارکت و لمینت در نحوه نصب آن
 • تفاوت پارکت و لمینت در مقاومت در برابر آب
 • تفاوت پارکت و لمینت دربرابر اچسام نوک تیز
 • تفاوت پارکت و لمینت در دوام آن
 • تفاوت پارکت و لمینت در قیمت آن
 • تفاوت پارکت و لمینت در زیبایی
 • تفاوت پارکت و لمینت در نگهداری

فروش پارکت لمینت در دکوراسیون ترنج

مجموعه دکوراسیون ترنج واقع در شهرک غرب تهران طرح های زیبا و جدید لمینیت در رنگ های مختلف را می تواند به شما ارائه دهد. دکوراسیون ترنج ارائه دهنده انواع کف پوش در رنگ ها و طرح های مختلف و متنوع مدل 2020 مناسب با سلیقه شما می باشد.

oarjet2 1 495x400121 1 پارکت و کف پوش
paeket1 495x40013445 1 پارکت و کف پوش
p3 495x4001321 1 پارکت و کف پوش

banner2 1 پارکت و کف پوش

نمونه هایی از محصولات پارکت ترنج

پارکت چوبی

پارکت های چوبی از کف پوش های محبوب ایرانی هاست که این روز ها بسیار ترند شده است. از مزیت این کف پوش ها میتوان به شستشوی آسان اشاره کرد.

انتخاب رنگ مناسب برای لمینت از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است رنگ پارکت می تواند یک اتاق راکوچک تر و یا بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهد

انتخاب رنگ مناسب با دیگر عناصر موجود در اتاق از جمله فرش، دیوارها،  مبلمان و …باید همخوانی داشته باشد وبه شما کمک میکند تا به طرح ایده آل خود دست پیدا کنید.

اتاق با لمینت و دیوارهای روشن خانه را بزرگتر نشان می دهد. اما اگر فقط از رنگ های روشن استفاده شود خانه سرد و بی روح خواهد شد

اگر دیوارهای اتاق تاریک اما لمینت و سقف روشن باشد , تاثیر خطوط افقی بیشتر می شود. به عبارتی دیگر به خطوط افقی بیش تر توجه می شود.

در صورتی که لمینت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند,اتاق باریک تر و بلندتر به نظر می رسد.

پارکت تیره با دیوار ها و سقف روشن, اتاق را پهن تر نشان می دهد.

یک اتاق با پارکت، و سقف تیره ودیوارهای روشن, پهن ترو پایین تر به نظر می رسد.

اگر سقف روشن اما دیوارها و لمینت تیره باشند,حس بودن در زیر زمین در فرد ایجاد می شود.

چون نور فقط از بالا خواهد بود.

مدت زمان نصب:

به دلیل سهولت نصب، یک اکیپ دو نفره به راحتی می‌تواند حدود ۱۰۰ متر مربع در روز نصب انجام دهد.

لمینت ها دارای کلاس های متفاوتی برای تردد های مختلف می باشند.

بطور مثال برای برای مناطق کم تردد از قبیل منازل می توان از لمینت های AC3  و یا جهت اطمینان بیشتر کلاسAC4انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

خرید و فروش لمینت در تهران و شهرستان ها یکی از خدماتی است که توسط مجموعه ترنج انجام می شود.

laminetرطزرطزر 495x250 پارکت و کف پوش

شهرک غرب- بلوارفرحزادی- خیابان عباسی اناری -نبش شکوفان یکم -پلاک ۱۵۶( دکوراسیون ترنج)