دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به چه معناست؟

طراحی دکوراسیون داخلی در منزل را در یک تعریف کوتاه می توان هنر هماهنگ سازی رنگ ها و طرح ها برای جلوه درآوردن هرچه بهتر و زیباتر اشیا، وسایل، المان ها و هر آنچه که در منزل وجود دارد دانست. به عبارتی دیگر طراحی دکوراسیون منزل به معنی به وجود آوردن فضاهایی در منزل است که علاوه بر زیبایی، دارای کاربردهای خوبی باشند. طراحی داخلی را می توان زیر مجموعه ای از علم معماری دانست که تمرکز آن فقط بر روی فضاها و المان های داخل منزل می باشد. در دنیای امروز بخش عمده ای از وقت و زمان افراد در خانه یا فضاهای داخلی اعم از شرکت ها، ادارات و… سپری می شود، از این رو طراحی داخلی منزل و سایر مکان های سر بسته، نقش مهمی در خلق و خو، رفتار و تاثیر گذاری بر روحیات افراد بازی می کند.

جهت سفارش هرگونه طرح برای قسمت های مختلف منزل خود با مشاورین ما در دکوراسیون ترنج تماس بگیرید.

مهم ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سبک مدرن

سبک مدرن در معماری داخلی، سبکی است که در دهه های اخیر در کشور های مختلف و به خصوص در ایران، بسیار فراگیر شده و توانسته است طرفداران بی شماری را به سمت خود هدایت کند. به طور معمول به هر چیزی که به صورت شیوه ای نو و جدید و خارج از حالت متعارف و مرسوم قدیمی ارائه شود، سبک مدرن گفته می شود. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن با محدودیت های طراحی فضای کلاسیک روبرو نیستیم. در طراحی دکوراسیون مدرن تقریبا هر کاری ممکن است چرا که این نوع از طراحی همواره در حال رشد و تکامل می باشد، گرچه جهت ابداع طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن و یا ایجاد سبکی جدید مستلزم دانش معماری و درک هنری بالایی است اما با کمی دانش و ذوق می توان در بین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی دست به تلفیق زد و طرحی زیبا به وجود آورد.

سبک کلاسیک

طراحی داخلی به سبک کلاسیک بر اساس اهداف آرمانی امپراطوری یونان و روم، یعنی « نظم، تقارن و تعادل » بنیانگذاری شده و عنصر اصلی در سبک کلاسیک استفاده از نقطه « کانونی » در محدوده ای است که در آن تعادل بصری ایجاد شده است. سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از جمله سبک های دکوراسیون داخلی بوده که احساس راحتی و گرمای دوران گذشته را یادآوری می کند و حس آرامش و اطمینان خاطر را در منزل به ارمغان می آورد. ساختمان هایی که به سبک کلاسیک ساخته می شوند در اکثر مواقع در نمای ورودی شان ستون های بلند دارند؛ ستون های تزئین شده ای که به عنوان یکی از خصوصیات بارز سبک کلاسیک شناخته می شوند تا جایی که خیلی ها بر اساس انواع تزئینات ستون ها و سر ستون ها دوره معماری داخلی و قدمت آنها تشخیص می دهند ، نمودهای آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به صورت تأکید بر خطوط عمودی راه راه روی دیوارها و پرده است.

دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل یا همان interior decoration، بعد از استحکام و دوام یک ساختمان به عنوان مهم ترین رکن یک ساختمان شناخته می شود. افراد همیشه به دنبال این هستند که خانه های زیبا با دکوراسیون شیک و جذاب داشته باشند و برای رسیدن به این هدف به دنبال مدل های دکوراسیون منزل می روند و به سایت ها و فروشگاه های مختلفی مراجعه می کنند تا شیک ترین و زیباترین دکوراسیون را برای منزل خود انتخاب کنند. همانطور که می دانید سایت ترنج آرک شامل جامع ترین مجموعه دکوراسیون و دکوراسیون منزل است. از این رو در این مقاله قصد داریم مدل های بسیار زیبای دکوراسیون داخلی منزل، عکس دکوراسیون داخلی منزل، تصاویر دکوراسیون داخلی منزل و دکوراسیون داخلی منزل 2020 را برای شما همراهان همیشگی ترنج آرک به نمایش بگذاریم.

روند طراحی دکوراسیون داخلی

امروزه دیگر هیچ بنا و ساختمانی بدون طراحی های از پیش تعیین شده ساخته نمی شود. در واقع این مهندسان معمار هستند که با توجه به نیاز ها و بودجه ی کارفرما طراحی دکوراسیون ساختمان را شروع کرده و پس از چندین جلسه با کارفرما و ویرایش و بهتر کردن طرح طبق نظر کارفرما، در نهایت طرح نهایی را تحویل داده و ساختمان با یک طراحی دکوراسیون داخلی آماده ساخت می باشد. موارد دیگری وجود دارد که ساختمان های قدیمی و چندین سال ساخت نیاز به بازسازی و باز طراحی داشته که در این موارد نیز طراحان با توجه به نقشه های موجود و عملیات های قابل اجرا در ساختمان، طراحی جدید را شروع کرده و به پایان می رسانند. اطلاعات بیشتر و کامل تر راجع به بازسازی ساختمان را می توانید از صفحه مربوط به آن دنبال کنید.

ما نیز در دکوراسیون داخلی ترنج تمام تلاشمان بر این است که بهترین و مدرن ترین طرح های دکوراسیون داخلی را با توجه به نیازهای شما عزیزان و طبق جدیدترین استانداردهای جهانی، طراحی و در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

سخن پایانی

شعار خلق طرح هایی جدید است و نه الگو برداری از طرح های دیگران به همین سبب معتقد هستیم با ما می توانید بهتر و سریع تر دیده شوید چرا که طرح هایی که برایتان انتخاب خواهیم کرد را تا به حال نمونه ان در جایی اجرا نشده است و در واقع شما اولین نفری هستید که از طرحی که برایتان پیاده سازی می کنیم استفاده خواهید کرد.در این خصوص و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02188575378 تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. ما پیشنهاد می کنیم حتما یک بار به دفتر شرکت ترنج آرک مراجعه کرده و از آخرین طرحهای اجرا شده و دستاوردهای شرکت بازدید به عمل آورید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
اطلاعات تماس ترنج آرک

بخش های مرتبط

×