پارتیشن وانواع آن در سال 2020

تعریف پارتیشن

تا به حال تعاریف زیادی از پارتیشن هاشنیده ایم. پارتیشن به معنای جدار، ناحیه، تیغه، حد فاصل، وسیله و یا اسباب تفکیک، تقسیم به بخش های جزء کردن، تفکیک کردن آپارتمان، جدا کردن، جزء بندی کردن و… است که معمولا در دکوراسیون و علوم معماری دیده می شود اما اگر بخواهیم خیلی ساده آن را تعریف کنیم باید بگویم به عنوان جدا کننده در محیط ها و اماکن مختلف می باشد و از دوران قدیم از آن استفاده کرده اند اما پس از گذشت زمان نوع مواد آن تغییر کرده  و با رشد روز افزون تکنولوژی شاهد پارتیشن های با اشکال و اجناس مختلف می باشیم.


پارتیشن های اداری

پارتیشن مناسب ترین روش تقسیم فضا و چیدمان در سازمان های بزرگ، محیط های اداری متوسط و دفاتر کاری کوچک است. دکوراسیون ترنج واقع در شهرک غرب با ارائه بهترین ابزار، پشتیبان شما در تجارت شماست.

انواع پارتیشن برای جداسازی فضاهای داخلی و با هدف نظم دادن به محیط و با خاصیت جا به جایی، طراحی و ساخته می شوند. پارتیشن در انواع تک جداره و دوجداره با متریال های مختلف (پارتیشن دوجداره مدولار، آکوستیک، متحرک، آلومینیومی و ام دی اف) و در ارتفاع و ابعاد گوناکون تولید می شوند.از عناصر تاثیرگذار در انتخاب پارتیشن می توان مساحت محیط، جنس پانل و نوع شیشه و لولاهای به کار رفته در پارتیشن، نوع طراحی و متحرک بودن یا نبودن صفحات آن را اشاره کرد.

پارتیشن دارای این ویژگی می باشد که بدون آسیب رساندن به دیوارها و کف محیط مورد نظر شما را به اتاق های کار تبدیل می کند که مساله بهترین عامل برای استفاده از پارتیشن در محیط های اداری می باشد.


پارتیشن اداری دو جداره

در محیط های اداری پر رفت و آمد که سر و صدا و آلودگی صوتی زیادی وجود دارد، برای کاهش سر و صدا و عایق بندی فضاها از پارتیشن های اداری دو جداره استفاده می شود. در پارتیشن اداری دوجداره از شیشه های دوجداره برای عایق صوت و دما استفاده میگردد.

پارتیشن اداری شیشه ای

درمحیط هایی که از نظر تأمین نور دچار مشکل بوده و یا نیاز به زیبایی بیشتری دارند، از پارتیشن اداری شیشه ای استفاده می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید شیشه های هوشمند، قابلیت مات و شفاف شدن شیشه برای پارتیشن های شیشه ای هوشمند وجود دارد که با این نوع از پارتیشن ها با زدن یک دکمه فضا از حالت عمومی به حالت خصوصی تغییر پیدا می کند. پارتیشن های اداری شیشه ای دارای زیبایی و محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر انواع پارتیشن ها دارند و جلوه خاصی به فضا میدهند.


پارتیشن اداری بلند تا سقف استاندارد

پارتیشن اداری که از اندازه های بلندی که 3 قسمت مساوی جدا می شود .تماما از قسمت های آن به طور سوا , سوا از یکدیگر ایجاد می شوند که تمام قسمت 1 پنل جداگانه را ایجاد می کنند. پنل زیرین , پنل میانی و پنل سقفی یا همان نقشینه . شکیلترین نوع برای پنل زیرین اینطور هست که بلندی پنل 90 سانتی متر نصب شود بخاطر تعیین این شماره این است که تمام بلندی میزهای کارشناسی از کف 80 سانتی متر هستند و طرز تزئین میز کارشناسی در جوار پارتیشن اداری از برخوردهای ممکن پذیر مقاومت ایستایی شده باشند . مرحله آتی ساخت پیشخوان یا میز به پیکره پارتیشن دوجداره می باشد بطوریکه پارتیشن اداری از فرم دوجداره است و اینکه مقاومت و ایستایی خیلی عالی بهرهمند میباشد میشود میز پرسنل را با قاعده های اختصاصی به پیکره پارتیشن وصل کرد در این نوع و مدل نیز بلندی روی میز از بخش شیشه پارتیشن زیرین تر می باشد . اکنون نصب میز دو مزیت خوبی دارد نخست این که محیط کمی را میگیرد ثانیا این که مخارج میز پرسنل نیز به نفع شما می شود . مناسب پنل زیرین پارتیشن قبلا شرح دادیم خدمت حضورتان حالا وقت پنل میانی که شیشه نصب می شود است و علت بلندی 135 سانتی متری پنل میانی را مورد چالش و تفسییر می نمائیم . ابتدا صبر کنید تا قبل از توضیح این مبحث اول در مورد درب پارتیشن توضیح مختصری بدهیم در ورودی این طرح از پارتیشن چوب ام دی اف است . بلندی در ورودی این طرح از پارتیشن همراه قالب آن 200 سانتی متر است و بخش بعد از پنل میانی قالب ام دی اف است . پس بلندی این پنل 130 سانتی متر است و از تلفیق شیشه 3میل ساده همراه با ام دی اف ساخته شده . بخش زیرین و راس پارتیشن پنل پایانی است متراژ فضای طاق تا راس پنل شیشه را ایجاد میکند پنل های پارتیشن تمام میشود. حال از شما دوستان خواهشمندیم از دیدن نمونه کارهای ما در تصاویر گالری دیدن فرمائید.

پارتیشن اداری متصل به طاق متناسب با روشنایی 

پارتیشن اداری  واجب است که در فضایی ایجاد شود که ضرورت دارد متفق به وسیله جداسازی محیط دیگر با توجه به مانع شدن صوت ، نظارت روئیت و در عوض برای فضا نور ایجاد کند . از بهر این انتظار و خواسته از پارتیشن بهره میبریم که مزیتهای ویژه ای را دارا میباشد . اولا به متوطن حتما نارسانا به صوت و اصوات باشند که این مبهم را پارتیشن دوجداره نصب کردن و به تنهایی پارتیشن و قرابه ها و نصب آن به طاق این مشکل را رفع خواهد کرد . پوشش پردهای سوئدی و تایوانی لوردراپه ایجاد شده در پارتیشن دوجداره ام دی اف نیز یاری خواهند کرد تا میزان نظارت و روئیت دیدمان بستگی به خودمان باشد . لیکن اذیت کردن فقدان روشنایی را نقشینه قرابه فوق پارتیشن از جلوی مسیر هدف ما حذف میکند . در طاقهای متناسب که دست کم بلندی از سطح تا طاق 320 سانتی متر خواهد بود این جداسازی به این ترتیب روش صورت می گیرد که 90 سانتی متر ب پنل زیرین پارتیشن تخصصی می شود 130 سانتی متر که بخش قرابه ی قابلمه شیشه 8 سانتی متری اون نیز مورد بررسی قرار میگیرد و همان بلندی نیز تا فراز اسکلت در به 215 سانت یمتر فزونی ظاهر میشود اکنون اضافه بلندی تا طاق 80 سانتی متر خواهد بود که این برای نظارت حساس به اندازه داخل شدن تابش خورشید حتما رویه قرابه معمولی نقشینه فوق پارتیشن را ارزیابی نماییم .این کار بی نهایت آسان است فقط شماره 16 را که بلندی 2 طبق اوج و زیر نقشینه قرابه می باشد را از 50 سانت یمتر اضافه معدود نمائیم . به شماره 53 سانتی متر که رسیدیم بلندی قرابه نقشینه پارتیشن می باشد . این تناسب به بلندی قرابه در بخش فوق پارتیشن ب درستی روشنائی فضا را که روشنایی از نور خورشید اصلی می باشد از قرابه گذر می دهد دیگر نیز وجود پریشانی به جهت روشنایی فضا و پیرامون اطاق تازه ایجاد شده از پارتیشن نیست . اکنون پارتیشن موجود را که اضافه بر تفکیک محیط و تاسیس 1 اتاق نوین مزایایی مثل بازدید محیط , نارسانا بودن صوت اصوات و فقدان تقلیل نور را در کنترل کاربر قرار می دهد.

پارتیشن اداری ارتفاع کوتاه

پارتیشن دوجداره ای است , که در فضای سخت حرارتی و خنک کننده قرار دارند کاربرد دارد . شیشه های پارتیشن , دوجداره میباشند که با قطر 8 میلی متر است که مابین شیشه های ساده از پرده های سوئدی و تایوانی درجه یک 18 میلی متری با دستگاه چرخنده ولومی استفاده میشود . گاها این مدل از پارتیشن اداری شایسته فضاهای کارشناسی و اتاق مدیر گروه مثلا مسئول فروشندگی , مسئول مدیریت بازرگانی , اتاق انتظار اشخاص و میهمانان خارجه و یا مسئول حسابرسی مالی بهره برداری می شود و به پرسنل فرصت می دهد که در صورت نیاز به فضا و پیرامون دیگر همکاران خود دسترسی راحتی پیدا کند و هنگام ضرورت به تفکر و تعقل تمرکز بر مهارت خویش را دارد مکان خود را بدون دید از همگان کند که از خارج به درون اتاق دید و روئیتی نداشته باشند . پیشنهاد مجموعه ی ما این است که در شرایطی که چرخدنده های و باز و بست پردهای سوئدی و تایوانی درون اتاق قرار گیرد، خلاف این عمل در شرایطی که مسئول کمپانی یا شرکت دوست ندارد پرسنل شرکت یا مجموعه در صحنه روئیت مشتریان و یا خریداران باشد و تنها فقط موارد خاص مسئول کمپانی بخواهد که بر پرسنل سرپرستی کامل را در اختیار بگیرد بدین ترتیب چرخدنده با باز و بست پردهای سوئدی داخل پارتیشن اداری و پارتیشن ام دی اف در بخش خارج بدنه و پنل پارتیشن اداری قرار میگیرد و دور از معرض پرسنل و کاربران می باشد . مقاومت و ایستایی پارتیشن دوجداره و یا همان پارتیشن اداری کوتاه که تا طاق طراحی نشده است تنها از ابتدا و انتهای دیوار مقدور است و بخاطر این نمونه از طرح پارتیشن که درب هم در آن اجرا میشود پیشنهاد میکنیم مکان یا فضایی از اتاق تعیین کنید که هر دو سمت شروع و پایان پارتیشن دیوار قرار گرفته شود .برای مقاومت و ایستایی این نمونه از پارتیشن اداری در مواقعی که مسافت طول پارتیشن ام دی اف طولانی بود از تیرک های چسبیده به طاق نصب خواهیم کرد که سنگینی مفرط پارتیشن را بتوان مقاوم کرد . در بعضی از حالات نیز پارتیشن دیگری در برخورد به وسیله این پارتیشن استقرار میگیرد که مقاومت پارتیشن را فراهم سازی میکند.

مجموعه ترنج

4 پارتیشن و انواع آن
2 پارتیشن و انواع آن
7 پارتیشن و انواع آن
1 پارتیشن و انواع آن
3 پارتیشن و انواع آن
6 پارتیشن و انواع آن

اطلاعات تماس

برای اطلاع از انواع مدل های پارتیشن و قیمت پارتیشن می توانید با کارشناسان ما در شرکت دکوراسیون و طراحی داخلی ترنج واقع در شهرک غرب تماس حاصل فرمایید. شرکت ترنج با به کارگیری تیم حرفه ای آماده انجام هرگونه خدمات برای طراحی، ساخت و فروش پارتیشن می باشد.

تلفن های تماس

02188560514 – 02188697063