طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی

طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاه

نقش دکوراسیون غرفه در جذب مخاطب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیش از شروع یک نمایشگاه توسط غرفه‌داران بررسی شود، توجه به طراحی دکوراسیون غرفه است. شاید در گذشته برخی افراد تنها به کمک چند صندلی و قاب می‌توانستند دکوراسیون غرفه خود را طراحی کنند؛ اما امروزه، این کار برای جذب مخاطب تأثیری نداشته و لازم است تا طراحی دکوراسیون به شیوه اصولی و حرفه‌ای انجام گیرد.

طراحی دکوراسیون برای غرفه و نمایشگاه نقش بسیار ویژه ای در جذب مخاطبان به دلیل نمایش کالاهای خاص در حضور هم‌ فکران و مخاطبان تجاری دارد. هر چه طراحی غرفه متناسب‌تر با نوع و هدف عرضه‌کننده باشد نوع فعالیت شرکت بهتر به نمایش درآمده و نیز جذب کننده برای مخاطبان می‌باشد. طراح غرفه برای طراحی باید متریال ساخت غرفه را بشناسد؛ همچنین داشتن ایده خلاقانه، محور طراحی غرفه نمایشگاهی می‌باشد به این دلیل که این ایده باید مخاطب را در غرفه نگه دارد و پاسخگوی افکار و نیاز مخاطب باشد. یکی دیگر از مهمترین مسائل در طراحی غرفه نمایشگاهی توجه به عوامل نور، رنگ، فرم، صدا و بو می‌باشد؛ به عنوان مثال فرم یک غرفه باید با کالای ارائه شده ارتباط داشته باشد و یا رنگ‌های مورد استفاده در غرفه با هم هماهنگ باشند، بنابراین همه این عوامل نقش بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه

جهت اطلاع دقیق از قیمت ها و همچنین مشاوره و یا سفارش ساخت انواع دکور های غرفه نمایشگاهی با گروه مشاورین ما در دکوراسیون ترنج تماس بگیرید.

طراحی و ساخت غرفه شرکت هوایار
طراحی و ساخت غرفه شرکت ایساتیس

به طور کلی حضور در نمایشگاه‌های مختلف امروزه یکی از روش‌های توسعه تجارت می‌باشد بدین جهت بسیاری معتقدند استفاده از ابزارهایی مانند غرفه‌سازی می‌تواند نقش زیادی در اعتمادسازی و توسعه تجاری داشته باشد. بنابراین برای داشتن یک حضور موفق در نمایشگاه می‌توان با کمک مشاوران و طراحان، غرفه خود را به یک مکان خاص برای جذب بازدیدکنندگان تبدیل کنیم. طراحان ما با آشنایی کامل با متریال های جدید برای طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاه و ساخت آن، طراحی غرفه و دکوراسیون داخلی و ترکیب و تقابل فضاها، پانورها، بافت، رنگ و سایر عوامل و با توجه به مسائل ایمنی نظام مهندسی ساختمان و بسیاری از جنبه های دیگرشما را در تحقق خواسته هایتان یاری می نمایند. ما به خوبی به اجرای ایده ها و نظرات شما آگاه هستیم.

اهمیت و ویژگی های غرفه های نمایشگاهی

یکی از اصول بازاریابی برای کسب و کار های مختلف حضور موثر در نمایشگاه هایی است که در آن حوزه کاری برگزار می شود. برای داشتن یک حضور موثر و تاثیرگذار در نمایشگاه، می بایست همه فعالیت ها به بهترین شکل ممکن اجرا شوند. داشتن غرفه ای شیک، زیبا و تاثیرگذار، می توان مهم ترین نقش را در جذب و گیرایی مشتری در هر نمایشگاهی داشته باشد. از این رو می بایست تلاش گردد تا برای هر کسب و کار، متناسب با نوع فعالیت های آن و محصولی که ارائه می کند، غرفه سازی نمایشگاه برای آن به بهترین شکل اجرا گردد.

از ویژگی های یک دکور غرفه مناسب برای نمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- دارای جذابیت و تاثیرگذاری لازم

2- هماهنگی با نوع محصول ارائه شده

3- دارای پیامی قابل درک برای مخاطب

4- دارای مکانی مناسب در نمایشگاه

ساخت دکوراسیون غرفه نمایشگاه

جهت سفارش غرفه با ما تماس بگیرید

09121887579 – 02188575378

09123763349 – 09124080097

آدرس ما

تهران، چیتگر، بلوار کوهک، خیابان نسیم هفتم، مجتمع تجاری پارسیس، واحد ۳، دکوراسیون ترنج

چرا طراحی دکوراسیون غرفه‌های نمایشگاهی بسیار مهم است؟

احتمالا تا به حال ضرب المثل از کوزه همان برون تراود که در اوست را شنیده‌اید. شاید یکی از معانی این ضرب المثل، اهمیت توجه به ظاهر برای اثبات درستی باطن است. این ضرب المثل به طراحی و ساخت دکوراسیون غرفه‌های نمایشگاهی نیز ربط دارد. تا زمانی که شما ظاهر غرفه خود را به بهترین شکل ممکن درست نکنید، کسی جذب کیفیت محصول شما نمی‌شود. بنابراین محصول با‌کیفیت و طراحی اصولی دکوراسیون غرفه، دو نقش مکمل را برای جذب مخاطب ایفا می‌کنند.

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل اهمیت طراحی دکوراسیون در یک غرفه نمایشگاهی، احترام به مخاطب است. بیشتر مخاطبین در نگاه اول جذب ظاهر و زرق و برق غرفه شما می‌شوند. زمانی که این ظاهر مورد پسند مشتری واقع شود، ناخودآگاه برای دیدن غرفه تمایل پیدا کرده و به محصول شما توجه می‌کند.

سه بعدی غرفه شرکت پادنا پلیمر

آیا طراحی دکوراسیون غرفه به محصول ارائه شده در آن بستگی دارد؟

پاسخ این سوال قاطعانه، مثبت است. یکی از اولین نکاتی که باید پیش از طراحی دکوراسیون غرفه به آن توجه کنید، نوع محصول ارائه شده توسط شماست. برای مثال، طراحی دکوراسیون غرفه فروش لباس با غرفه فروش مواد غذایی بسیار تفاوت دارد.

در غرفه فروش لباس باید برای نمایش درست محصول از چندین مانکن که شکل آن‌ها یکسان است استفاده کرده و بر روی آن‌ها نورپردازی‌های مخصوص انجام شود. برای انتخاب رنگ دیواره‌های غرفه و سایر موارد نیز باید به رنگ لباس‌ها و سبک آن‌ها توجه کرد. مثلا طراحی دکوراسیون برای لباس‌های سنتی با طراحی دکوراسیون برای لباس‌های مدرن بسیار متفاوت است.

در غرفه فروش مواد غذایی نیز باید چند نمونه از محصولات در ظروفی خاص با توجه به نوع غذا قرار گرفته و روی آن‌ها نور‌پردازی اصولی انجام شود. طراحی سایر موارد در دکوراسیون نیز به نوع مواد غذایی و بودجه فرد مورد نظر بستگی دارد.

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی شرکت تهویه اروند

دکوراسیون یک غرفه نمایشگاه باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

دکوراسیون هر غرفه‌ای را بسته به نوع محصول می‌توان به چندین مدل طراحی کرد؛ اما با وجود همه تفاوت‌ها، یک دستور مهم برای طراحی دکوراسیون وجود دارد و آن خلاقیت است. مهم‌ترین ویژگی یک غرفه نمایشگاهی، خلاقانه بودن دکوراسیون آن و متمایز بودن از سایر غرفه‌هاست.

برای طراحی دکوراسیون یک غرفه نمایشگاهی باید جسور باشید تا نتیجه چشم‌گیری داشته باشید. برای مثال، یک غرفه فروش مواد غذایی را تصور کنید که بخشی از دکور خود را به شکل همبرگر طراحی کرده است. این نوع طراحی برای جذب مخاطب بسیار مؤثر بوده و علاوه بر فروش، شهرت برند شما را نیز چندین برابر خواهد کرد.

دکوراسیون یک غرفه نمایشگاه باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

روش ساخت غرفه نمایشگاهی

در مرحله اول ساخت غرفه نمایشگاهی لازم است که از مدیریت سالن، مجوزهای لازم را کسب کرده و سپس با یک طراح دکوراسیون ارتباط بگیرید. یک طراح متخصص به شما کمک می‌کند که بهترین غرفه را مرتبط با هدف خود ساخته و مشتری‌های زیادی را جذب کنید.

پس از این‌که اجزاء مورد نیاز مثل سکوها و استندها، توسط طراح دکوراسیون طراحی گردید، باید نسبت به نصب آن‌ها در محل مناسب اقدام کرده و سپس غرفۀ خود را تمیز کند. نظم و تمیزی غرفه یکی از مواردی است که مشتری را به شدت جذب می‌کند. دقت کنید که هنگام نظافت و پوشاندن کف غرفه، هیچ‌گونه پستی‌و‌بلندی نباید در آن وجود داشته باشد تا راه رفتن در غرفه، احساس بدی را در افراد ایجاد نکند.

طراحی دیوارهای غرفه

در مرحله بعد لازم است که دیواره‌های غرفه را پوشانده و تزئین کنید. بهترین گزینه برای این کار، استفاده از تصاویر سه‌بعدی مرتبط با کسب‌و‌کار خود است. برای مثال اگر غرفۀ شما در زمینه فروش خودرو فعالیت می‌کند، می‌توانید از طرح‌های سه‌بعدی ماشین‌های کلاسیک یا ماکت‌های آن‌ها برای طراحی غرفۀ خود استفاده کنید. برخی افراد ترجیح می‌دهند که دیوارهای خود را با یک رنگ ساده بپوشانند. برای این کار بهتر است که با طراح دکوراسیون خود مشورت کرده و با توجه به روانشناسی رنگ‌ها، بهترین رنگ را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رنگ دیوارها باید با رنگ سایر اجزاء غرفه هم‌خوانی داشته باشد.

نورپردازی غرفه

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که هنگام ساخت غرفه باید به آن توجه کنید، نورپردازی قوی و استفاده از تجهیزات برقی است. باید به طور نامحسوسی غرفۀ خود را برق‌کشی کرده و نور آن را تأمین کنید. نور غرفه نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد و همچنین رنگ نور باید کاملا طبیعی بوده و دارای تناژ خاصی مثل زرد نباشد.

در نهایت لازم است که تعدادی قاب شامل مجوزهای گرفته‌شده، پروانه کسب‌و‌کار و افتخارات خود را روی دیوار نصب کنید. این کار نقش مهمی در جلب اعتماد مشتری خواهد داشت.

ساخت غرفه نمایشگاه

متریال ساخت غرفه نمایشگاهی

پیش از خرید متریال لازم برای ساخت غرفۀ نمایشگاهی باید به دو نکته مهم توجه کنید:

  1. متریال خریداری‌شده نباید خیلی گران باشند؛ چون زمان استفاده از آن زیاد نبوده و تنها برای چند روز مورد نیاز هستند.
  2. متریال خریداری‌شده نباید سنگین باشند؛ زیرا دکور غرفه نمایشگاهی خیلی محکم و قوی ساخته نمی‌شود تا بتوان در کوتاه مدت آن را ساخت و چند روز بعد آن را خراب کرد.

پس از این که به این موارد توجه کردید، لازم است که انواع متریال قابل استفاده برای ساخت غرفه نمایشگاهی را بدانید. برخی از بهترین متریال‌ها عبارتند از:

  • نئوپان: نئوپان نوعی از چوب است که جنس خوب و سبکی داشته و در عین حال بسیار مقاوم است. نئوپان برای ساخت دیوارهای غرفۀ نمایشگاهی، استندها و دکورهای مختلف استفاده می‌شود.
  • لترون: لترون شباهت بسیاری با نئوپان دارد و برای ساخت دیواره‌ها و استند‌ها بسیار پرکاربرد است.
  • آلومینیوم: آلومینیوم فلز مقاوم و حالت‌پذیری است که در ساخت غرفه‌های نمایشگاهی بسیار کاربرد دارد.
  • شیشۀ سکوریت: این مدل شیشه به راحتی رنگ می‌شود و برای ساخت غرفه بسیار مناسب است. جنس این شیشه طوری است که به راحتی شکسته نشده و استحکام خوبی دارد.
  • سند بلاست: از این ابزار برای پاک‌سازی محیط یا ایجاد نقش‌و‌نگار روی سطوح مختلف استفاده می‌شود.
  • لوازم تزئینی: استفاده از لوازم تزئینی مثل آویز‌های رنگارنگ، گل‌آرایی، بادکنک‌آرایی و… برای ساخت غرفه نمایشگاه بسیار مناسب است. همچنین می‌توانید از چندین گیاه سبز نیز برای افزایش نشاط محیط استفاده کنید.
متریال ساخت غرفه نمایشگاه

ساخت غرفه نمایشگاهی ارزان

همانطور که در قبل گفته شد، نباید در ساخت غرفه نمایشگاه به دنبال کار ارزان گشت؛ زیرا این کار روی کیفیت نهایی دکوراسیون غرفه شما اثر خواهد گذاشت. اما در کنار تمام نکات گفته‌شده، می‌توان غرفه نمایشگاه را با چند ترفند، ارزان‌تر ساخت.

مثلا اگر شما فرصت نقاشی‌کردن دیواره‌های غرفه را دارید، می‌توانید این کار را به عهده گرفته و از هزینه‌های خود بکاهید. همچنین اگر خرید متریال به عهده شماست، می‌توانید به بازارهای عمده‌فروشی آن مراجعه کرده و متریال خود را با قیمت پایین‌تری خریداری کنید.

طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاه باید توسط چه کسانی انجام گیرد؟

طراح دکوراسیون یک غرفه نمایشگاهی باید فردی خلاق، ایده‌پرداز و با‌ تجربه باشد. این فرد علاوه بر استعداد ذاتی و سلیقه برای طراحی دکوراسیون باید به روانشناسی رنگ‌ها نیز تسلط داشته و از اصول طراحی دکوراسیون مدرن پیروی کند.

طراحی دکوراسیون غرفه‌های نمایشگاهی امری تخصصی بوده و به مهارت بالایی نیاز دارد. اگر تصور می‌کنید که طراحی و پیاده‌سازی دکوراسیون از عهده غرفه‌دار یا فروشنده‌ها بر‌می‌آید، سخت در اشتباه هستید. برای انجام این کار لازم است تا با یک گروه یا فرد متخصص مشورت نموده و با خیال راحت، صفر تا صد کار‌ را به دست آن‌ها بسپارید.

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی شرکت پخش نصف جهان

گالری تصاویر سایر پروژه های انجام شده طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی

بخش های مرتبط

×