کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس چیست و مزایا و معایب آن کدامند؟

کابینت هایگلاس همان کابینت MDF است با این تفاوت که روی سطح آن یک لایه روکش پلکسی گلاس پوشانده شده است. اما خود پلکسی گلاس نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شیشه مانند دارد و جنس آن طوری است که از شیشه سبک تر اما مقاوم تر است و با رنگ ها و طرح های بسیار متنوع در سرتاسر جهان تولید می شوند. کابینت هایگلاس علاوه بر نمای لوکس و شیکی که به آشپزخانه های مدرن می دهند خود به دلیل خاصیت منعکس کنندگی و براق بودن به نوعی منبع نور در آشپزخانه بشمار می روند. نکته بسیار مهم هنگام استفاده از کابینت هایگلاس، نورگیر بودن آشپزخانه است، استفاده از نور طبیعی در طول روز برای روشن کردن آشپزخانه با استفاده از خاصیت صیقلی و بازتابی کابینت های لوکس تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی آشپزخانه ها می گذارد و به نوعی آن را منحصر بفرد می کند.


مزایا و معایب استفاده از کابینت هایگلاس در آشپزخانه

مزایا

کابینت آشپزخانه هایگلاس دارای سطحی صاف و صیقلی بوده و از این جهت دارای منبع خوبی برای بازتاب نور می باشد. بازتاب نور در آشپزخانه هایی که دارای نورگیر نیستند یک جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد و زیبایی آشپزخانه را دوچندان می کند. استفاده از کابینت هایگلاس در آشپزخانه‌های کوچک با انعکاس نور و بازتاب آن در محیط اطراف و همچنین آینه شده سطح براق کابینت باعث بزرگتر دیده شده آشپزخانه می شود.

نکته دیگری که باعث مزیت استفاده از کابینت هایگلاس در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می شود، تمیز کردن راحت و آسان سطح این کابینت می باشد، برخلاف کابینت های قدیمی که سطح آنها دارای برجستگی هایی بود که محل تجمع چربی و کثیفی می شد.

همانطور که پیش تر گفته شد، کابینت هایگلاس مغزی از جنس ام دی اف دارد. پس مزایای ام دی اف تا حدودی شامل حال این متریال هم می شود. یکی از مزایای قابل اهمیت ام دی اف، ابزار خوری بسیار مناسب و مقاومت بالای این ورق ها بوده که کابینت هایگلاس هم مانند ام دی اف، قابلیت ابزار خوری مناسبی دارد. بعلاوه مقاومت این کابینت ها در برابر ضربه هم بالاست.

معایب

از اصلی ترین معایب کابینت های هایگلاس ماندن جای اثر انگشت روی سطح کابینت به علت وجود سطح براق آن می باشد که کثیفی و یا خراش روی سطح آن به راحتی قابل مشاهده است. کثیفی و خراش به خصوص اگر کابینت دارای رنگ‌های تیره باشد بیشتر به چشم می آید، اگرچه زاویه تابش نور به کابینت هم از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی ممکن است خراش و اثر انگشت اصلا دیده نشود، به خصوص اگر از کابینت آشپزخانه هایگلاس طرح دار استفاده کرده باشید. البته از این نکته نباید غافل شویم که هرگونه لکه و یا کثیفی را به راحتی می توان از روی سطح کابینت هایگلاس پاک کرد.


پرطرفدار ترین رنگ های هایگلاس

کابینت هایگلاس سفید

رنگ سفید یکی از پر طرفدارترین رنگ ها برای انتخاب کابینت آشپزخانه هایگلاس می باشد. هایگلاس سفید را می توان به راحتی با سایر رنگ ها ست کرد و جلوه زیبایی به آشپزخانه بخشید. همچنین یکی از ویژگی های مثبت رنگ سفید این است که نور را به خوبی منعکس کرده و فضای آشپزخانه را روشن تر و پر نور و درخشان تر جلوه می دهد. اگه فضای آشپزخانه شما کم است، یکی از بهترین انتخاب ها برای کابینت، رنگ سفید می باشد.


طراحی و ساخت انواع کابینت های هایگلاس توسط دکوراسیون ترنج

این روزها کابینت آشپزخانه هایگلاس از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد. تیم حرفه ای ترنج آماده طراحی و اجرای ایده و طرح های بسیار زیبا و متناسب با معماری و فضا سازی آشپزخانه شما می  باشد. گروه ترنج واقع درشهرک غرب می باشد.

  • highglass 2 کابینت هایگلاس
  • highglass 1 کابینت هایگلاس

دکوراسیون ترنج

88575378 021

highglass cabinet کابینت هایگلاس
higlass cabinet 2 کابینت هایگلاس

نمونه پروژه کابینت -هایگلاس