کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس چیست و مزایا و معایب آن کدامند؟

کابینت هایگلاس همان کابینت MDF است با این تفاوت که روی سطح آن یک لایه روکش پلکسی گلاس پوشانده شده است. اما خود پلاکسی گلاس نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شیشه مانند دارد و جنس آن طوری است که از شیشه سبک تر اما مقاوم تر است و با رنگ ها و طرح های بسیار متنوع در سرتاسر جهان تولید می شوند. کابینت هایگلاس علاوه بر نمای لوکس و شیکی که به آشپزخانه های مدرن می دهند خود به دلیل خاصیت منعکس کنندگی و براق بودن به نوعی منبع نور در آشپزخانه بشمار می روند. نکته بسیار مهم هنگام استفاده از کابینت هایگلاس، نورگیر بودن آشپزخانه است، استفاده از نور طبیعی در طول روز برای روشن کردن آشپزخانه با استفاده از خاصیت صیقلی و بازتابی کابینت های لوکس تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی آشپزخانه ها می گذارد و بنوعی آنرا منحصر بفرد می کند.


مزایای استفاده از کابینت هایگلاس در آشپزخانه

کابینت آشپزخانه هایگلاس دارای سطحی صاف و صیقلی بوده و از این جهت دارای منبع خوبی برای بازتاب نور می باشد. بازتاب نور در آشپزخانه هایی که دارای نورگیر نیستند یک جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد و زیبایی آشپزخانه را دوچندان می کند. استفاده از کابینت هایگلاس در آشپزخانه‌های کوچک با انعکاس نور و بازتاب آن در محیط اطراف و همچنین آینه شده سطح براق کابینت باعث بزرگتر دیده شده آشپزخانه می شود.

نکته دیگری که باعث مزیت استفاده از کابینت هایگلاس در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می شود، تمیز کردن راحت و آسان سطح این کابینت می باشد، برخلاف کابینت های قدیمی که سطح آنها دارای برجستگی هایی بود که محل تجمع چربی و کثیفی می شد.

همانطور که پیش تر گفته شد، کابینت هایگلاس مغزی از جنس ام دی اف دارد. پس مزایای ام دی اف تا حدودی شامل حال این متریال هم می شود. یکی از مزایای قابل اهمیت ام دی اف، ابزار خوری بسیار مناسب و مقاومت بالای این ورق ها بوده که کابینت هایگلاس هم مانند ام دی اف، قابلیت ابزار خوری مناسبی دارد. بعلاوه مقاومت این کابینت ها در برابر ضربه هم بالاست.


طراحی و ساخت انواع کابینت های هایگلاس توسط دکوراسیون ترنج

این روزها کابینت آشپزخانه هایگلاس از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد تیم حرفه ایی ترنج ایده و طرح های زیبایی متناسب با معماری و فضا سازی آشپزخانه شما می تواند اجرا نمایید گروه ترنج واقع درشهرک غرب می باشد.

  • highglass 2 کابینت هایگلاس
  • highglass 1 کابینت هایگلاس

دکوراسیون ترنج

88575378 021

highglass cabinet کابینت هایگلاس

نمونه پروژه کابینت -هایگلاس