فروش انواع سنگ کورین

سنگ کورین چیست؟

 کورین نام نوعی سنگ مصنوعی یکپارچه (solid surface) می باشد که برای اولین بار توسط کمپانی دوپون در آمریکا تولید شده و از آن زمان اصطلاحا به سنگ مصنوعی کورین معروف می باشد. سطوح سنگ کورین پوشش های 100% اکریلیک هستند که دامنه وسیعی از ویژگی ها را شامل می شوند که از مهمترین آنها دامنه بسیار وسیعی از رنگ های گوناگون است که شامل بیش از 70 نوع رنگ برای هر نوع سطح داخلی می باشد. موارد مورد استفاده سنگ های مصنوعی کورین در خانه به طور معمول در آشپزخانه و رویه کابینت می باشد که استفاده از این سنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه زیبایی خاصی را به آشپزخانه می بخشد. در کنار ظاهر زیبا  محصولات کورین دارای ویژگی های کاربردی منحصر به فردی نیز می باشند که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

ویژگی های سنگ کورین

 دوام خاصیت ضد لک بودن و شستشوی آسان و تعمیرات فوری همه از ویژگی های محصولات کورین به شمار می رود سالید سورفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح آن رشد نمی کند این ویژگی ها باعث شده که سطوح یکپارچه کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی می باشد. همچنین یکی از مهمترین ویژگی های سنگ کورین غیر قابل اشتعال بودن این محصول می باشد، در عین حالی که حتی به خاموش شدن آتش نیز کمک می کند. از دیگر ویژگی های مثبت کورین می توان  به مقاومت بالا، مقاومت در برابر مواد اسیدی و مواد شیمیایی، شکل پذیری آسان، تحمل وزن بالا و… اشاره کرد.

مهم ترین مزایای سنگ کورین

1) یکپارچگی و بدون درز بودن در کلیه محلهای اتصال همراه با رنگهای متفاوت
2) مقاوت در برابر ضربه و حرارت بالا
3) ضد لک ، ضد آب ، ضد زنگ و ضد جرم و آنتی باکتریال
4) قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی
5) مقاوم در برابر اسیدهای آزمایشگاهی
6) قابلیت بریده شدن،  خم دادن  ،سوراخ کاری و …
7) غیر قابل اشتعال
8)  طرح و رنگ های متنوع

معایب سنگ مصنوعی کورین

هر محصول جدیدی که تولید می شود دارای مزایا و معایبی می باشد همانگونه که پیشتر گفته شد، مزایای سنگ کورین خیلی بیشتر از معایب آن بوده و در واقع می توان گفت که این نوع از سنگ های مصنوعی دارای معایب خاصی نمی باشند. یکی از معایبی که برای سنگ های کورین گفته می شود از بین رفتن شفافیت آنها بعد از چند سال و همچنین عدم مقاومت آنها در برابر خط و خش، که در صورت بروز چنین مشکلاتی با یک پولیش این سنگ به شکل روز اول خود بر می گردد.

corian design فروش سنگ کورین در تهران
corian ston design فروش سنگ کورین در تهران

برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

تلفن: 02188560514 – 02188697063

انواع سنگ های مصنوعی کورین موجود در دکوراسیون ترنج