طراحی دکوراسیون فروشگاه

اجرای دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و چیدمان دکور فروشگاه بعد از ارائه محصول با کیفیت، دومین عامل برای فروش بیشتر و بهتر یک مغازه یا فروشگاه می باشد. این بسیار مهم است که شما برای طراحی دکوراسیون فروشگاه و یا مغازه خود حتما از یک گروه متخصص در این زمینه استفاده نمایید. چرا که یک طرح و دیزاین حرفه ای و حساب شده دقیقا می تواند تاثیر مستقیمی روی میزان فروش شما بگذارد و از همین رو شاید اولین قدم در جذب مشتری به سمت مغازه یا فروشگاه شما داشتن یک طراحی داخلی زیبا و یک دیزاین خاص است. امروزه در سراسر جهان از طراحی داخلی به عنوان یک علم و هنر و صنعت یاد می شود و در واقع یک طراح هم باید دارای علم مخصوص به این کار باشد و هم دارای زاویه دید هنری نسبت به کار داشته باشد. در کنار این دو موضوع باید بتواند از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه آن در ساخت طرح مورد نظر شما نیز استفاده لازم را ببرد.

جهت دریافت مشاوره در مورد طراحی هر قسمت از دکوراسیون فروشگاه و یا سفارش طراحی دکوراسیون، با مشاورین ما تماس بگیرید.

تاثیر ویترین در جذابیت فروشگاه

باید بدانید که در واقع ویترین فروشگاه شما رابطی بین فروشگاه و محیط بیرون بوده و هر چقدر که این رابط بتواند ارتباطی قوی تر با مخاطبان بیرون برقرار نماید قطعا در میزان فروش شما نیز تاثیر گذار تر خواهد بود. در واقع طراحی ویترین فروشگاه می تواند هم عملکرد مثبت و هم عملکرد منفی بر روی کسب و کار شما داشته باشد و باید در طراحی و نوع دکوراسیونی که قرار است برای آن به کار ببرید نهایت دقت را به عمل آورید. مواردی همچون رنگ بندی ویترین، نور پردازی ویترین، کیفیت مواد و متریال های استفاده شده در ویترین و… از جمله مهمترین بخش های ایجاد یک ویترین به شمار می روند که باید دقت لازم را به آنها داشته باشید. در واقع برای طراحی یک دکوراسیون زیبا و یک ویترین حرفه ای برای یک فروشگاه، در قدم اول می بایست به نوع محصول و کاربری فروشگاه یا مغازه دقت شود. به طور مثال ویترینی که برای یک فروشگاه لباس طراحی می شود، از لحاظ رنگ بندی، نور پردازی و متریال های مورد استفاده کاملا متفاوت است با ویترینی که برای یک فروشگاه لوازم الکترونیکی و موبایل طراحی می شود.

آیا تا به حال به این توجه کرده اید که 2 مغازه یا فروشگاه در کنار هم، با محصولات و یا خدمات یکسان، اما یکی همیشه داری مشتری و دیگری بدون مشتری!!! چرا این اتفاق می افتد؟ گاهی اتفاق می افتد که حتی اجناس فروشگاه شلوغ تر با قیمت بالاتری به فروش می رسد و رقیب آن با قیمت پایین تر فروش کمتری دارد. تنها دلیل این عامل جذابیت چیدمان دکور فروشگاه و دکوراسیونی زیبا و گیرا در آن مجموعه می باشد. دکوراسیونی جذاب برای فروشگاه که همیشه به نظافت آن اهمیت داده می شود و گرد گیری می شود. می توان گفت همین یک عامل به تنهایی توانایی آن را دارد که فروش شما را چندین برابر کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه موبایل

توجه به کاربری و نوع محصولی که برای فروش در یک فروشگاه ارائه می شود و همچنین برآورده شدن نیازهای مشتریان، اولین قدم برای یک طراحی داخلی حرفه ای برای آن فروشگاه می باشد. در یک فروشگاه موبایل و لوازم الکترونیکی اولین خواسته هر مشتری وجود میز ها و یا استند هایی برای کار کردن با موبایل ها و سایر محصولات می باشد. طراحی نورپردازی در یک فروشگاه موبایل باید به گونه ای باشد که نور در تمامی نقاط فروشگاه کامل بوده و فروشگاه کاملا روشن باشد، زیرا یکی از کارهای مشتریان تست کردن دوربین موبایل ها می باشد و برای گرفته شدن عکس بهتر می بایست نور فضا کافی باشد. همچنین این نکته باید در نظر گرفته شود که در طراحی میزها و استند ها، فضای کامل برای رفت و آمد مشتریان در نظر گرفته شود. همچنین برای کف سازی یک فروشگاه موبایل می توان از پارکت و لمینت های متناسب با طراحی های انجام گرفته استفاده کرد.

دکوراسیون فروشگاه موبایل

طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

طراحی دکوراسیون برای یک فروشگاه لوازم خانگی آنچنان که فکرش را می کنید، ساده نیست، به این علت که لوازم خانگی دارای دسته بندی های مختلف بوده که هرکدام از آنها دارای ابعاد و سایز های مختلفی می باشند. از لوازم کوچک مثل یک لیوان گرفته تا لوازم بزرگی همچون یخچال، ماشین های ظرفشویی و لباسشویی و… همگی باید به گونه ای چینش شوند که مشتری را سردرگم نکرده و مشتری هر آنچه را که می خواهد به راحتی در فروشگاه پیدا کند. به دلیل سایز و ابعاد بزرگ برخی از لوازم خانگی، متراژ فروشگاه نباید از یک میزان خاصی کمتر باشد، که فضای کافی برای چینش تمامی محصولات وجود داشته باشد. نکته حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی این است که چیدمان دکور فروشگاه می بایست به گونه ای باشد که مشتری در هنگام ورود به فروشگاه، در نگاه اول بتواند اکثر محصولات را مشاهده کند. به این صورت که می بایست لوازم با ارتفاع کمتر و کوچک تر را بر روی استند هایی در ابتدای فروشگاه و لوازم با ابعاد و اندازه بزرگ را در انتهای فروشگاه قرار داد.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک

فروشگاه پوشاک یکی از فروشگاه هایی است که نیازمند طراحی دکوراسیون ایده آل و جذاب می باشد و دکوراسیون مغازه نقش مهمی در انتخاب صحیح و رضایت مشتریان دارد که انواع مختلف این نوع دکوراسیون را در ادامه تفکیک می نماییم.

طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه

در اغلب بوتیک های مردانه علاوه بر انواع لباس، کفش و سایر ملزومات مورد نیاز آقایان نیز به فروش می رسد، بر همین اساس لازم است برای طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک دقت زیادی شود و فضایی را ایجاد نمایید که از هر لحاظ مناسب و ایده آل باشد. در طراحی ویترین بوتیک مردانه ابتدا باید بتوانید سبک کلی کار و مشتریان هدف را مشخص نمایید. اینکه شما سعی در جذب مشتریان جوان دارید یا افراد میانسال در نوع طراحی تاثیر زیادی دارد. با توجه به اینکه اغلب بزرگسالان به سمت محیط های مرتب و رسمی گرایش پیدا می کنند، در نتیجه چیدمان دکور فروشگاه و مانکن ها باید کاملا مرتب و رسمی بوده و از نورپردازی های تقریبا روشن باید استفاده شود.

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

فروشگاه پوشاک زنانه شامل انواع لباس ها، مانتو، شال و روسری می باشد که گاه به صورت مجزا و یا در کنار هم به فروش می رسند. برای طراحی دکوراسیون اینگونه فروشگاه ها بهتر است به این نکته توجه نمایید که دکوراسیون باید به گونه ایی باشد که انواع پوشاک نمایش خوبی داشته باشند و به راحتی طرح و مدل آنها قابل رویت باشد و همچنین فضای دسترسی مشتری نیز فراهم آمده باشد تا موجب رضایت مشتری و همچنین خرید مناسب وی شود.


نکات کاربردی در طراحی دکوراسیون فروشگاه

در این قسمت به بررسی نکاتی جالب و کاربردی در طراحی دکوراسیون فروشگاه می پردازیم که رعایت هر یک از این اصول تاثیر بسزایی در میزان جلب رضایت مشتری و در نهایت خرید او دارد.

توجه به قسمت سمت راست در ورودی فروشگاه

تحقیقات نشان داده است که اکثریت افراد در هنگام ورود به یک فروشگاه، مغازه، نمایشگاه و یا هر فضای مشابه دیگر، به صورت ناخودآگاه ابتدا به سمت راست خود توجه می کنند. بنابراین توجه به این بخش از دکوراسیون داخلی فروشگاه باید بیشتر از سایر قسمت ها باشد که در همان ابتدای ورود مشتری بتوانیم نظر او را به محصولاتمان جلب کنیم. باید فضایی را که در نگاه اول مشتری را  شیفته خود می کند، بسیار با دقت طراحی کنیم. اولین برداشت از داخل فضای فروشگاه، تأثیر بسیار زیادی بر روی حس، نظر و در نهایت خرید مشتری از فروشگاه خواهد داشت.

در نظر گرفتن یک محل استراحت برای مشتریان در فروشگاه

در زمان طراحی دکوراسیون فروشگاه حتما می بایست فضایی را برای استراحت مشتریان یا همراهان آنها درنظر بگیریم. افراد معمولاً از پیاده روی های زیاد و سر زدن به فروشگاه های متعدد، خسته می شوند. از طرف دیگر، یکی از دلایلی که ممکن است مشتری های ما زود فروشگاه را ترک کنند، خستگی آنها و همچنین نبود فضایی برای استراحت آنان می باشد. به این ترتیب می توان با در نظر گرفتن فضاهایی برای استراحت در دکوراسیون فروشگاه میزان مدت ماندگاری مشتریانمان را در فضای فروشگاه بیشتر کنیم.


دکوراسیون فروشگاه خود را به گروه دکوراسیون ترنج بسپارید

شعار خلق طرح هایی جدید است و نه الگو برداری از طرح های دیگران به همین سبب معتقد هستیم با ما می توانید بهتر و سریع تر دیده شوید چرا که طرح هایی که برایتان انتخاب خواهیم کرد را تا به حال نمونه ان در جایی اجرا نشده است و در واقع شما اولین نفری هستید که از طرحی که برایتان پیاده سازی می کنیم استفاده خواهید کرد.در این خصوص و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس گرفته و یا از بخش پشتیبانی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را دریافت نمایید. ما پیشنهاد می کنیم حتما یک بار به دفتر شرکت ترنج آرک مراجعه کرده و از آخرین طرحهای اجرا شده ودستاوردهای شرکت بازدید به عمل آورید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه
طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاهی مدرن با دکوراسیون ترنج


×