بازسازی ساختمان و خانه؛ روشی برای ارتقا سطح زندگی

یکی از کارهای جدی در حوزه ساختمان، تعمیرات و بازسازی ساختمان است، زیرا آیتم های بازسازی ساختمان بسیار گسترده و متنوع هستند. اما سوال مهم اینجاست؛ بازسازی منزل یا نوسازی خانه؟ البته در ادامه درباره تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان توضیح خواهیم داد اما شما باید با توجه به نیازهای ساختمان خود تصمیم بگیرید که آیا نیاز به تعمیر و بازسازی ساختمان دارید یا باید خانه رو نوسازی کنید.

امروزه با پیشرفت امکانات مهندسی و علم طراحی در حوزه معماری و عمران تقریبا هر کاری امکان پذیر است، اعم از بازسازی خانه های قدیمی در تهران، بازسازی باغ و ویلا، بازسازی آپارتمان در تهران یا دیگر شهرها، بازسازی خانه های کوچک، تعمیر ساختمان به شیوه های گوناگون و حتی بازسازی خانه قدیمی روستایی نیز امکان پذیر است.

بازسازی ساختمان و خانه

برای تعمیر و بازسازی ساختمان باید معیارهای مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان بهترین شرکت بازسازی ساختمان در تهران یا دیگر شهرها را انتخاب کرد زیرا بازسازی خانه کار بسیار جدی و مهمی است که دارای مراحل مختلفی است. در این مقاله از گروه دکوراسیون داخلی ترنج مراحل بازسازی آپارتمان و عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان را بررسی خواهیم کرد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه دکوراسیون ترنج آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد بازسازی ساختمان و خانه؛ روشی برای ارتقا سطح زندگی به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

 

بازسازی ساختمان چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که بازسازی ساختمان چیست و دقیقا کار بازسازی ساختمان شامل چه آیتم هایی می شود؟ اول از همه باید بدانیم کارهای تعمیر ساختمان زیرمجموعه کار بازسازی ساختمان است. بنابراین می توان گفت کارهایی مانند تعمیرات، طراحی و مرمت ساختمان که با هدف افزایش طول عمر بنا، بهبود ظاهر و مقاومت بنا انجام می شود را بازسازی می گویند.

کار بازسازی ساختمان می تواند فقط شامل بازسازی آشپزخانه باشد یا می تواند بسیار گسترده تر باشد، به طوریکه تمام ساختمان از نو بازسازی شود، از اول نقشه ساختمان طراحی شود، تخریب و مقاوم سازی شود و در نهایت منجر به افزایش طول عمر ساختمان و ظاهری بهتر و کارایی بیشتری شود.

بازسازی ساختمان شامل چه آیتم هایی می شود؟

چرا بازسازی منزل را انجام دهیم؟

اصلا چرا بازسازی منزل یا ساختمان را انجام دهیم و به آن، خانه ای نو نخریم؟ قطعا کار بسیار راحت تری است که خانه دلخواه خودمان را پیدا کنیم و کار بازسازی را انجام ندهیم اما همه می دانیم که هه سازندگان و مهندسان عمران طبق سلیقه خودشان خانه را می سازند، از نقشه گرفته تا متریال به کار برده شده در آپارتمان.

همچنین تعویض و خرید خانه در این اوضاع اقتصادی نامطلوب که مخصوصا در بازار مسکن برقرار است کار آسانی نیست، بنابراین بازسازی منزل مطابق با سلیقه و اهداف ما بهترین کار است. بازسازی خانه مزایای زیادی دارد، با تعمیر و بازسازی خانه شما می توانید همان محله و خانه را داشته باشید ولی با ظاهری بهتر و مقاومتی بیشتر.

تفاوت نوسازی و بازسازی ساختمان چیست؟

عموم مردم فکر می کنند بازسازی و نوسازی ساختمان یکی هستند اما با یکدیگر متفاوت هستند، همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم آیتم های بازسازی ساختمان و آپارتمان شامل کارهایی نظیر تاسیسات، نقشه داخلی بنا، مقاوم سازی و نمای بیرونی بنا است.

اما نوسازی به کارهایی مانند تعویض کاغذ دیواری، نقاشی دیوارها و به صورت کلی دکوراسیون داخلی گفته می شود، کار بازسازی منزل خیلی کلی و گسترده است اما در نوسازی، خود بنا به هیچ عنوان تغییر نمی کند و شامل آیتم های جزیی می شود که کمک به نو شدن خانه می کنند.

مشاوره آنلاین

کارشناسان ما در دکوراسیون ترنج آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره به صورت متنی، صوتی و یا تصویری در واتس اپ به شما مشتریان عزیز می باشند

مشاوره تلفنی

ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری با کارشناسان ما در دکوراسیون ترنج امکان پذیر می باشد

مراحل بازسازی خانه و ساختمان چیست؟

وقتی تصمیم به بازسازی منزل و آپارتمان خود گرفتید، باید اول از همه بودجه خود برای هزینه بازسازی ساختمان را مشخص کنید، در واقع تا مقدار هزینه بازسازی ساختمان که شما قادر به پرداخت آن هستید را مشخص نکنید، نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام بخش ها را باید بازسازی کنید.

همچنین از اقدامات اولیه برای بازسازی خانه این است که یک شرکت خوب برای کار بازسازی ساختمان خود انتخاب کنید، زیرا بازسازی آپارتمان یک کار چالش برانگیز و اساسی است. در ادامه این مقاله معیارهای مهم برای انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان در تهران یا دیگر شهرها راهنمایی خواهیم کرد.

برای اینکه بدانید چه مراحلی را باید برای بازسازی منزل خود طی کنید، بهتر است موراد زیر را با دقت بخوانید تا راه پر پیچ و خم بازسازی خانه را به خوبی بشناسید و بدانید در هر مرحله اقدامات لازم چیست.

مراحل بازسازی خانه و ساختمان چیست؟

مرحله اول بازسازی؛ انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان

قطعا یکی از مهمترین مراحل در کار بازسازی ساختمان، انتخاب یک شرکت بازسازی خانه خوب و متعهد است که سابقه کاری خوبی نیز در این زمینه داشته باشد، همچنین قبل از عقد قرارداد بازسازی بتوان مشاوره خوبی از مهندسین شرکت گرفت.

با دیدن نمونه کارهای بازسازی منزل هم می توان با کیفیت و تخصص کار شرکت بازسازی خانه آشنا شد و هم می توان ایده بازسازی منزل از این نمونه کارها گرفت، البته یکی از نکات قابل توجه برای انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان در تهران، میزان رضایت مشتریان قبلی آن شرکت است.

این ادعا که گروه طراحی دکوراسیون ترنج بهترین شرکت بازسازی ساختمان است، شاید اغراق باشد اما گروه ترنج با سابقه کاری طولانی و داشتن نمونه کارهای بازسازی منزل بسیار آماده انجام تمام آیتم های بازسازی ساختمان با توجه به بودجه موردنظر شما است، همچنین قبل از عقد قرارداد می توانید مشاوره به صورت رایگان بگیرید.

مرحله دوم بازسازی؛ برآورد هزینه بازسازی خانه

بحث هزینه یکی از مهمترین مسائل در انجام هر کاری است. تخمین هزینه بازسازی خانه شناور است و بسیار متغیر است زیرا به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد، البته برخی از شرکت ها لیست قیمت بازسازی را هر ساله ارائه می دهند اما همان لیست قیمت هم متغیر است، زیرا برای مثال بازسازی سرویس بهداشتی به قدمت بنا، متراژ بنا و متریال موردنظر شما بستگی دارد.

شما در جلسه مشاوره قبل عقد قرارداد می توانید قیمت بازسازی خانه و آپارتمان خود را با کمک مهندس ناظر بر پروژه تخمین بزنید و برآورد کنید. کار بازسازی منزل بسیار گسترده است و بخش های مختلفی دارد مثلا بازسازی دکور آشپزخانه، بازسازی توالت و سرویس بهداشتی، بازسازی نمای بیرونی یا بازسازی کل یک ساختمان که با توجه به کم یا زیاد شدن هر بخش قیمت بازسازی نیز متفاوت خواهد شد.

مراحل بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

قبل از اینکه به سراغ مرحله سوم بازسازی آپارتمان برویم، بهتر است بدانیم که قیمت بازسازی منزل به چه عواملی بستگی دارد تا بتوانیم برآورد هزینه بازسازی ساختمان را دقیق تر انجام دهیم. تاثیرگذارترین فاکتور در بحث هزینه بازسازی، متراژ بنای شماست.مسلما بازسازی خانه های کوچک هزینه کمتری نسبت به بازسازی خانه ویلایی دارد.

یکی دیگر از مهمترین فاکتورها در تخمین هزینه بازسازی خانه توقعات شما و متریال مدنظر شماست، اینکه دوست دارید در کف خانه شما بهترین سرامیکی که موجود است کار شود یا خیر، تماما به تصمیم شما بستگی دارد. مورد بعدی قدمت ساختمان است که تعیین می کند تخریب یا بازسازی آن چقدر زمان می برد زیرا بازسازی خانه های قدیمی کمی زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد.

با اینحال تمام این موارد از قبل مشخص است و در جلسه مشاوره درباره تمام این آیتم ها صحبت خواهد شد، چه قصد بازسازی خانه های قدیمی کاهگلی را داشته باشید، چه قصد بازسازی خانه های کوچک در تهران را داشته باشید،  حتی اگر درخواست بازسازی ارزان خانه در تهران را داشته باشید، گروه دکوراسیون ترنج تمام این موراد را با کیفیت قابل توجه انجام خواهد داد.

مرحله سوم بازسازی؛ طراحی نقشه و تایید آن

بعد از اینکه شرکت بازسازی ساختمان موردنظر خود را پیدا کردید و تخمین هزینه بازسازی ساختمان را انجام دادید، حالا شرکت مذکور با توجه به نقشه کلی ساختمان شما نظر کارشناسانه و طراحی شده خود را با شما در میان می گذارد و شما می توانید قسمت های موردنظر را که با سلیقه شما همخوانی ندارد، تغییر دهید.

در نهایت با توافق نظر مهندسین شرکت و شما یک طرح بعنوان طرح پایانی انتخاب می شود و به مرحله بعد برای اجرای کار بازسازی منزل خواهد رفت.

مرحله چهارم؛ تخریب و اجرای آیتم های بازسازی ساختمان

یکی از مهمترین قسمت ها در کار بازسازی خانه تخریب آن است، اینکه تخریب به صورت اصولی انجام شود تا آسیب جدی به تاسیسات یا دیگر قسمت های ساختمان وارد نشود بسیار مهم است، اینکه تخریب از کدام قسمت ساختمان شروع شود و تخریب تا کجا پیش رود را مهندس ناظر بر پروژه بازسای تشخیص می دهد.

مراحل تخریب بازسازی خانه می تواند شامل تمام قسمت های خانه شود یا فقط مربوط به آشپزخانه یا سرویس بهداشتی شود، پس از تخریب وارد مرحله انجام عملیات بازسازی آپارتمان خواهیم شد که با توجه به بودجه شما و متریال انتخابی شما توسط نیروی متخصص شروع خواهد شد.

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه دکوراسیون ترنج آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد بازسازی ساختمان و خانه؛ روشی برای ارتقا سطح زندگی به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

 

انواع بازسازی ساختمان

بازسازی خانه نیز دارای روش های مختلف و انواع مختلف است که با توجه به منابع مختلف چندین دسته بندی برای این مورد وجود دارد اما به صورت کلی انواع بازسازی ساختمان را می توان به دو نوع زیر تقسیم کرد:

  • بازسازی ساختاری یا سازه ای
  • بازسازی ظاهری یا تزیینی ساختمان

مورد اول را می توان جزو بازسازی خانه با هزینه کم دانست، البته همان هم به نوع متریالی که کارفرما انتخاب می کند دارد، بسیاری از شهروندان تهرانی به دنبال بازسازی خانه در تهران با هزینه کم هستد که باید بگوییم اگر ساختمان شما نیاز به بازسازی سازه ای داشته باشد، نمی توان از برخی هزینه ها چشم پوشی کرد.

در بازسازی ساختاری یا سازه ای، تعمیرات ساختمان به صورت کلی تر انجام خواهد شد و نیاز به مقاوم سازی بنا وجود دارد، البته قبل از چنین عملیاتی باید تمام جوانب به صورت دقیق توسط کارشناسان مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

بازسازی ساختمان چه انواعی دارد؟

سوالات متداول در حوزه بازسازی ساختمان (بازسازی خانه و آپارتمان)

بازسازی خانه و ساختمان از آن کارهاییست که نیاز به بررسی و تحقیق بسیار دارد و اگر در ذهن خود سوالات بسیاری دارید یا اعتماد به پیمانکاراین بازسازی خانه و ساختمان برای شما مشکل است، باید به خودتان حق بدهید، در ادامه به برخی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ داده ایم.

وقتی حرف از تعمیر و بازسازی یک ساختمان به میان می آید، اغلب افراد به این فکر می کنند که چرا به خانه ای چدید نقل مکان نکنند و چرا باید بازسازی منزل را انجام دهند. این امر طبیعی است که یک ساختمان بعد از گذشت چند سال به بازسازی یا تعمیرات ساختمان نیاز پیدا کند، برای مثال ممکن است بعد از گذشت چند سال تاسیسات یک ساختمان به مشکل بخورد و یا نیاز است ظاهر یک ساختمان بهبود پیدا کند. شما با انجام بازسازی برای خانه خود می تواید طول عمر بیشتری به بنای خانه خود ببخشید و سالها در همان خانه با کیفیتی بالاتر زندگی کنید.

تخمین هزینه بازسازی ساختمان قبل از شروع امکان پذیر است، هر چند به صورت دقیق نمی توان برآورد هزینه بازسازی را انجام داد اما به صورت تقریبی وقتی متراژ، سبک و متریال موردنظر شما مشخص باشد با مشورت کارشناسان شرکت بازسازی می توانید یک تخمین قیمت حدودی داشته باشید.

آیا شما قصد بازسازی کلی ساختمان را دارید؟ یا فقط قصد بازسازی آشپزخانه یا بازسازی سرویس بهداشتی منزل خود را دارید؟ شاید هم قصد بازسازی نمای بیرونی را دارید! در هر صورت بهتر است بدانید این مورد کاملا به لیست کارهای بازسازی ساختمان دارد.

لازم به ذکر است که اغلب افراد فکر می کنند بازسازی ارزان خانه امکان پذیر نیست و پروژه بازسازی یک فرآیند بسیار هزینه بر است، اما بهتر است بدانید بازسازی ارزان خانه با توجه به برخی شرایط امکان پذیر است.

برخی از شرکت های بازسازی ساختمان با توجه به متراژ بنا و دیگر شرایطی که مورد بررسی قرار می دهند، بازه ای بین 2 الی 3 ماهه را اعلام می کنند که خیلی هم دور از ذهن نیست اما این مورد هم به خوش قول بودن پیمانکار بازسازی و تامین بودجه کارفرما بستگی دارد.

بازسازی ساختمان با دکوراسیون داخلی ترنج

در این مقاله از گروه دکوراسیون ترنج به توضیح اینکه بازسازی ساختمان چیست، پرداختیم، همچین عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه را بررسی کردیم. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع عملیات بازسازی خانه به مطالعه مراحل بازسازی بپردازید تا آشنایی کامل با این فرآیند داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه حضوری و مشاوره رایگان با گروه ترنج گفتگویی داشته باشید تا شرایط ساختمان شما بررسی شود و بهترین راهکار برای بازسازی ساختمان به شما پیشنهاد شود، همچنین اگر به دنبال ایده بازسازی خانه هستید، می تواید نمونه کارهای بازسازی ساختمان را از نزدیک و همچنین در پیج اینستاگرام ترنج ببینید.

×