بازسازی ساختمان  به صورت حرفه ای

بازسازی ساختمان که در زبان انگلیسی با لغت Reconstruction کار می رود، به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به صورت کلی یا جزئی منجر به تغییراتی در ظاهر و بنای ساختمان می شود.

هدف از بازسازی ساختمان

هدف از انجام بازسازی معمولا به خاظر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است. معمولا هزینه های “بازسازی ساختمان” کمتر از احداث ساختمان جدید می باشد.

ساختمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر می شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، از یک رنگ کاری ساده گرفته تا تغییرات در دکوراسیون پذیرایی و یا تغییر کل نقشه ساختمان و تغییر جای اتاق ها و تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه و… و حتی تغییر سیستم های تأسیسات و برق کشی و… همه و همه زیر مجموعه بازسازی ساختمان یا همان نوسازی ساختمان محسوب می شوند.

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی فرسودگی شما تاثیر بسیاری خواهد داشت باید اطمینان کافی از استحکام ساختمان خود داشته باشید. از جمله از نم و رطوبت ،عایق کاری ساختمان و… یا اینکه فقط ظواهر ساختمان برای شما مهم است بنای ساختمان اهمیتی برایتان ندارد. به طور معمول ساختمان هایی که دارای پی قوی و مستحکم بوده و استحکام آنها مورد تایید باشد، شامل بازسازی و نوسازی طراحی داخلی ساختمان قرار می گیرند.

بازسازی داخلی ساختمان

تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی داخلی یک ساختمان مسکونی، بر عهده افراد ساکن آن ساختمان می باشد. این بازسازی شامل تغییر در قسمت ها و اجزاء مختلف خانه اعم از آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق های خواب و سرویس ها می شود.  آن چه که در بازسازی داخلی منزل بیش تر مورد توجه قرار می گیرد، بحث جذاب طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از متداول ترین مکان هایی است که در خانه های قدیمی که نیاز به نوسازی دارند، به طور حتم مورد بازسازی و نوسازی قرار میگیرد. تغییرات در دیوارها و ساخت جزیره برای آشپزخانه، تعویض شیراآلات، سینک، کاشی و سرامیک ها، طراحی و ساخت کابینت های جدید برای آشپزخانه، از جمله مواردی است که در بازسازی و نوسازی یک آشپزخانه قدیمی صورت می گیرد.

نکاتی که در بازسازی و تعمیر یک ساختمان باید مورد توجه قرار گیرند:

ابتدا بحث را با آن چه که باید قبل از شروع تعمیرات مورد توجه قرار دهید شروع کنیم… همان طور که گفته شد آن چه که در انجام تعمیرات و بازسازی بسیار ساده به نظر رسیده، اما در واقع سخت ترین بخش کار به شمار می رود، انجام برنامه ریزی صحیح است. با یک برنامه ریزی مناسب می توانید تمام کار ها را به درستی انجام داده و بدون بروز هیچ مشکلی کار بازسازی را تمام کنید.

هنگام انجام برنامه ریزی برای تعمیرات، هر آن چه را که به ذهنتان می رسد یادداشت کرده و با فراهم کردن یک لیست از آن ها، برنامه خود را انجام دهید. کار هایی که باید قبل از تعمیرات انجام دهید را به چند دسته تقسیم کنید.

بودجه بندی یکی از نکات مهم در تعمیر و نوسازی ساختمان:

قطعا همه می خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه بازسازی کنند. اما ممکن است هزینه های بازسازی و تعمیرات از آن چه که در ابتدا در نظر گرفته اید بسیار بیشتر شود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیرات جمع مخارج کلی را حساب کرده و میزان حد و مرز هزینه های خود را مشخص کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که بودجه خود را افزایش دهید، اما هزینه های کار های بازسازی و تعمیرات را نیز دست کم نگیرید.

شاید استفاده از مصالح بدون کیفیت از نظر اقتصادی به صرفه تر به نظر برسد، اما ممکن است در طول تعمیرات مشکلاتی را ایجاد کرده و به همین دلیل زمان انجام کار ها نیز افزایش یابد. این موضوع از نظر دستمزد کارگرها و از نظر زمان نیز برای شما گران تمام خواهد شد. به همین دلیل هنگام مشخص کردن هزینه های مورد نیاز، ابتدا به خوبی بررسی های لازم را انجام داده و بر اساس آن بودجه بندی کنید.