بازسازی ساختمان  به صورت حرفه ای

بازسازی ساختمان که در زبان انگلیسی با لغت Reconstruction کار می رود، به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به صورت کلی یا جزئی منجر به تغییراتی در ظاهر و بنای ساختمان می شود.

هدف از تخریب و بازسازی ساختمان

هدف از انجام بازسازی معمولا به خاظر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است. معمولا هزینه های “بازسازی ساختمان” کمتر از احداث ساختمان جدید می باشد.

ساختمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر می شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، از یک رنگ کاری ساده گرفته تا تغییرات در دکوراسیون پذیرایی و یا تغییر کل نقشه ساختمان و تغییر جای اتاق ها و تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه و… و حتی تغییر سیستم های تأسیسات و برق کشی و… همه و همه زیر مجموعه بازسازی ساختمان یا همان نوسازی ساختمان محسوب می شوند.

بازسازی خانه قدیمی

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی فرسودگی شما تاثیر بسیاری خواهد داشت باید اطمینان کافی از استحکام ساختمان خود داشته باشید. از جمله از نم و رطوبت ،عایق کاری ساختمان و… یا اینکه فقط ظواهر ساختمان برای شما مهم است بنای ساختمان اهمیتی برایتان ندارد. به طور معمول ساختمان هایی که دارای پی قوی و مستحکم بوده و استحکام آنها مورد تایید باشد، شامل بازسازی و نوسازی طراحی داخلی ساختمان قرار می گیرند.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان با توجه به متراژ خانه و سایر عوامل متغیر است. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت با مشاورین ما تماس بگیرید.

مراحل انجام بازسازی در ساختمان

در گام اول لازم است تا اطلاعاتی جامع از ساختمان مورد نظر و شرایط کنونی آن به دست آورید. در این مرحله اولین سوالی که می بایست به آن پاسخ دهید این است که آیا انجام فعالیت های بازسازی برای این ساختمان کاری به صرفه می باشد یا خیر؟! به عنوان مثال اگر اسکلت اصلی ساختمان از استحکام کافی برخوردار نباشد، مراحل بازسازی به هیچ وجه گزینه خوبی به شمار نمی روند و حتی ممکن است برای شما آسیب جانی داشته باشد.

به طور کلی مراحل انجام بازسازی و نوسازی ساختمان را می توان به طور کلی به 2 بخش تقسیم کرد:

زیر سازی ساختمان:

در زیرسازی ساختمان ابتدا تخریب که یکی از حساس ترین مراحل می باشد می بایست به صورت مهندسی و کاملا دقیق انجام پذیرد. سپس  لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی می شوند.

نازک کاری ساختمان:

پوشش نهایی که بر روی ساختار زیرین ساختمان قرار می ‌گیرد و نمایی که شخص ناظر مشاهده می کند را نازک کاری ساختمان می گویند. نازک کاری درواقع آخرین مصالحی می باشد که کف، دیوار ها و سقف را پوشش می دهند.

بازسازی داخلی ساختمان

تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی داخلی یک ساختمان مسکونی، بر عهده افراد ساکن آن ساختمان می باشد. این بازسازی شامل تغییر در قسمت ها و اجزاء مختلف خانه اعم از آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق های خواب و سرویس ها می شود.  آن چه که در بازسازی داخلی منزل بیش تر مورد توجه قرار می گیرد، بحث جذاب طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از متداول ترین مکان هایی است که در خانه های قدیمی که نیاز به نوسازی دارند، به طور حتم مورد بازسازی و نوسازی قرار میگیرد. تغییرات در دیوارها و ساخت جزیره برای آشپزخانه، تعویض شیراآلات، سینک، کاشی و سرامیک ها، طراحی و ساخت کابینت های جدید برای آشپزخانه، از جمله مواردی است که در بازسازی و نوسازی یک آشپزخانه قدیمی صورت می گیرد.

بازسازی اتاق خواب

از رایج‌ترین کارهای که به هنگام بازسازی اتاق خواب مورد توجه قرار می‌گیرد، تغییر شکل و چهره دیوارها است. اگر دیوارهای اتاق خواب شما خراب و کثیف و تیره و همچنین قدیمی شده اند شما می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری زیبای و جذاب، تمام دیوارهای اتاق یا فقط بخشی از آن را کاغذ کنید. تاثیر استفاده از کاغذ دیواری در هنگام بازسازی اتاق خواب قدیمی بسیار شگفت انگیز است. گزینه دیگری که در هنگام بازسازی اتاق خواب می توانید از آن بهره ببرید، تغییر کفپوش اتاق خواب می باشد.

نکاتی که در بازسازی و تعمیر یک ساختمان باید مورد توجه قرار گیرند:

ابتدا بحث را با آن چه که باید قبل از شروع تعمیرات مورد توجه قرار دهید شروع کنیم. همان طور که گفته شد آن چه که در انجام تعمیرات و بازسازی بسیار ساده به نظر رسیده، اما در واقع سخت ترین بخش کار به شمار می رود، انجام برنامه ریزی صحیح است. با یک برنامه ریزی مناسب می توانید تمام کار ها را به درستی انجام داده و بدون بروز هیچ مشکلی کار بازسازی را تمام کنید. هنگام انجام برنامه ریزی برای تعمیرات، هر آن چه را که به ذهنتان می رسد یادداشت کرده و با فراهم کردن یک لیست از آن ها، برنامه خود را انجام دهید. کار هایی که باید قبل از تعمیرات انجام دهید را به چند دسته تقسیم کنید.

بودجه بندی یکی از نکات مهم در تعمیر و نوسازی ساختمان

قطعا همه می خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه بازسازی کنند. اما ممکن است هزینه های بازسازی و تعمیرات از آن چه که در ابتدا در نظر گرفته اید بسیار بیشتر شود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیرات جمع مخارج کلی را حساب کرده و میزان حد و مرز هزینه های خود را مشخص کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که بودجه خود را افزایش دهید، اما هزینه های کار های بازسازی و تعمیرات را نیز دست کم نگیرید.

شاید استفاده از مصالح بدون کیفیت از نظر اقتصادی به صرفه تر به نظر برسد، اما ممکن است در طول تعمیرات مشکلاتی را ایجاد کرده و به همین دلیل زمان انجام کار ها نیز افزایش یابد. این موضوع از نظر دستمزد کارگرها و از نظر زمان نیز برای شما گران تمام خواهد شد. به همین دلیل هنگام مشخص کردن هزینه های مورد نیاز، ابتدا به خوبی بررسی های لازم را انجام داده و بر اساس آن بودجه بندی کنید.

بازسازی خانه ارزان

بازسازی خانه ارزان قیمت یک امر مناسب است به جهت بروز کردن و تقویت و همچنین زیبا تر کردن خانه، اما این امر باید توسط یک تیم حرفه ای انجام شود. خانه هایی که به دلیل قدیمی بودن بنا و مصالح قیمت کمی دارند با بازسازی افزایش قیمت داشته و به قیمت خوبی به فروش میرسند.

Reconstruction2 بازسازی ساختمان
house renovation renovating بازسازی ساختمان

دکوراسیون ترنج در شهرک غرب با توجه به نیاز شما و متناسب با بودجه و فضای ساختمان آماده ی ارائه ی خدمات مدرن و حرفه ای بازسازی و نوسازی ساختمان به شما مشتریان عزیز می باشد.

خدمات بازسازی ساختمان گروه معماری ترنج آرک

  • مشاوره و پشتیبانی
  • بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی |  نوسازی ساختمان و فضای داخلی
  • انجام پروژه در سریعترین زمان ممکن
  • طراحی و اجرای صفر تا صد پروژه مطابق با طرح تایید شده
  • انجام بازسازی با بهترین کیفیت و قیمت متناسب با بودجه

مشاوره و بازدید رایگان

جهت مشاوره و بازدید جهت بازسازی و نوسازی ساختمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره و طراحی، دکوراسیون و بازسازی کامل بنا


گروه دکوراسیون داخلی ترنج در شهرک غرب آماده ارائه کلیه خدمات بازسازی و نوسازی منزل، بازسازی اداره، بازسازی شرکت و کلیه ساختمان های فرسوده و قدیمی را به شما مشتریان عزیز دارا می باشد.

banner 300x225 بازسازی ساختمان
Reconstruction building بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه

بازسازی آپارتمان گرچه سخت تر از بازسازی خانه ویلایی است اما در شرایط اقتصادی کنونی روشی منطقی به شمار می آید. شما میتوانید با صرف هزینه ای کم تر خانه تو را تغییر دهید.

براورد هزینه بازسازی ساختمان

برای برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و ساختمان با شماره 09123763349 تماس بگیرید.