بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان را می‌توان به عنوان عملی برای نگهداری و حفظ ساختمان‌های تاریخی و قدیمی و همچنین برگرداندن آنها به وضعیت سابق‌شان، بهبود شرایط ساختمان‌های نسبتا جدیدتر با تعمیر بخش‌هایی که در طول زمان آسیب دیده‌اند و یا حتی تغییرات اساسی به قصد اضافه کردن امکانات جدید و مدرن به یک خانه یا آپارتمان تعریف کرد. در هر کدام از این سطوح، باید قبل از هر چیز وضعیت فعلی ساختمان و هدف بازسازی مشخص شود تا بهترین رویکردها و روش‌ها برای انجام آن انتخاب شود.  با نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی، تاریخ، فرهنگ و میراث ما حفظ می‌شود و با بازسازی خانه ها و منازل مسکونی، محیطی ایده‌ال برای زندگی شهروندان به وجود می‌آید. این عمل به هر منظوری که باشد، نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق، مهارت، دانش کافی و توانایی بالا برای به ثمر رساندنش است. به همین دلیل شما برای پروژه مورد نظر خود باید به یک مجری مطمئن و خبره مراجعه کنید؛ ما در گروه دکوراسیون ترنج، با پشتوانه سال‌ها تجربه وکادر مجرب خود می‌توانیم پروژه شما را به بهترین شکل انجام دهیم. بازسازی خانه و ساختمان قوانین و روش‌های خود را دارد. خانه‌های فرسوده و قدیمی کلنگی بیشتر از دیگر خانه‌ها به بازسازی نیاز دارند.

شرکت بازسازی ساختمان ترنج آرک دارای تیمی مجرب در سراسر تهران است که خدمات بازسازی منزل، بازسازی نمای ساختمان، بازسازی داخلی ساختمان، تعمیرات داخلی ساختمان، بازسازی و تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان قدیمی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. اگر قصد اجرای بازسازی ساختمان در تهران و اطراف تهران را دارید، می توانید جهت نوسازی ساختمان با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره بازسازی منزل در اسرع وقت به رایگان بهره مند شوید.

صفر تا صد باز سازی

بازسازی ساختمان شامل دیدگاهی است که ساختمان ها را به آینده دعوت می کند. بازسازی می تواند شامل نوسازی، تغییرات، تعمیرات یا ترکیباتی از تمام اینها باشد. در تعریفی دیگر به کلیه عملیات ساختمانی یا عمرانی که شامل کمترین میزان تخریب ممکنه باشد و هدف آن بهبود ساختمان از وضعیت فعلی آن باشد بازسازی ساختمان گفته می شود.

شرکت ترنج با داشتن تیم مجرب و با تجربه همچنین دانش کافی در زمینه بازسازی و قوانین آن می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند. همچنین می توانید کلیه امور بازسازی را از ابتدا تا انتها به این شرکت واگذار نمایید.

ما، در ترنج شما را کاملاً تغییر می دهیم که منجر به ظاهر جدید آن می شود، ویژگی های عملکرد بهبود یافته، علاوه بر تغییر ظاهر خارجی و داخلی تغییراتی را در کاربرد مورد نظر ایجاد می کنیم  مانند: از تولید به یک دفتر کار یا از انبار به یک  دفترخرید و غیره.

بازسازی منزل

علاوه بر دکوراسیون داخلی منزل و بازسازی منزل به منظور ایجاد تغییراتی در داخل ساختمان، بازسازی ساختمان می تواند شامل ایجاد تغییرات در نمای بیرونی ساختمان نیز باشد. با ورود طرح های جدید و شکیل نمای خارجی ساختمان در دنیای مدرنیته امروز، بازسازی منزل در نمای بیرونی آن نیز کم از بازسازی منزل در فضای داخلی نداشته و مورد استقبال بسیاری از افراد می باشد.

همچنین بازسازی منزل می تواند به دلیل بزرگ تر یا کوچک تر کردن بخشی از آن صورت پذیرد. به عنوان مثال گاها افراد برای داشتن سالن پذیرایی بزرگتر ممکن است تمایل به تخریب یک یا چند اتاق از منزل و تلفیق آن با سالن پذیرایی را داشته باشند. یا بر عکس این اتفاق به دلیل نیاز داشتن به تعداد اتاق بیشتر ممکن است بخشی از سالن یا هر جای دیگری از منزل به منظور ایجاد اتاقی جدید مورد بازسازی منزل قرار گیرد.
این مورد همچنین اغلب در ساختمان هایی اتفاق می افتد که تازه خریداری شده و سلیقه ساکنین جدید ساختمان با ساکنین قبلی متفاوت است.

 بازسازی منزل با هزینه کم

برای اینکه بتوانیم با حداقل بودجه منزلمان   را مرمت کنیم بهتر است به موارد ضروری که نیاز به تعمیر دارند بیشتر توجه کنیم.
داشتن یک برنامه درست برای بازسازی در کاهش هزینه‌ها و گرفتن نتایج مثبت بسیار تأثیر گذار می‌باشد.بهتر است برای اینکه بتوانید یک فرآیند تعمیر مقرون به صرفه را داشته باشید  از تزئینات زیادی و غیر ضروری پرهیز کنید.

برای کاهش هزینه نوسازی حتما قبل از شروع کار با یک شخص باتجربه در این زمینه مشورت کنید.داشتن طرح بازسازی باعث میشود زمان اجرای کار به مقدار قابل ملاحضه ای کاهش بیابد همچنین با مشخص شدن متریال های مورد استفاده هزینه دقیق بازسازی خانه مشخص میشود.

بازسازی

واژه بازسازی ساختمان یکی از واژه های آشنا برای همه افراد در دنیا می باشد.بازسازی فرآیندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می گردانید. ساختمانهای تاریخی، قدیمی و … از جمله ساختمان هایی هستند که نیاز به بازسازی و به نوعی مرمت دارند. اقداماتی که در بازسازی ساختمان قدیمی و مرمت کاری آن ها انجام میشود شامل موارد زیر می باشد: 

 • ترمیم سوراخ های دیوارها
 • رفع وسایل قدیمی
 • جایگزینی وسایل قدیمی با ماکت های اصلی
 • برداشتن فرش قدیمی
 • پالایش کفهای چوبی

در حالت کلی میتوان  هدف از بازسازی ساختمان را از دو منظر مورد بررسی قرار داد.اولین مورد این است که از بازسازی با هدف نوسازی و پیشگیری از خسارت و خرابی های احتمالی صورت می پذیرد و مختص ساختمان های قدیمی و خانه هایی است که از مدت ساخت آنها زمان زیادی گذشته است.
در این مورد از بازسازی ساختمان، اگر اقدامات به موقع انجام نشود خطرات جانی و مالی ساکنین و لوازم منزل را تهدید و ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.به همین دلیل باید احتیاط کرد و در زمان لازم وارد عمل شد.
جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و … به ساختمان ها و منازل را نیز با توجه به هدف بازسازی ساختمان در این موارد که فراهم کردن بستری امن برای ساکنین منازل مسکونی می باشد جزو همین دسته قرار می دهند.

نوسازی

نوسازی فرایند تجدید ساختمان می باشد و در بعضی موارد با اضافه کردن اجزای جدید است. تمایل به نوسازی ارزان تر از بازسازی است. که این موضوع بسته به پروژه شما متفاوت می باشد. به طور معمول، نوسازی ها به همراه ترمیم ها انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است شما تصمیم بگیرد که حمام خود را تغییر دهید. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر جلوه دهید یک دوش را به وان اضافه می کنید، که می تواند آن را به یک پروژه نوسازی نیز تبدیل کند.

مراحل نوسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در تهران دارای مراحل مختلفی است.
این مراحل باید به دست متخصصین این کار انجام شود تا در پایان کار با نتیجه ای رضایت بخش روبرو باشید.
بنابراین توصیه می کنیم بازسازی منزل و یا ساختمان خود را به دست افراد مسئولیت پذیر و باتجربه بسپارید.
مراحلی که در بازسازی و نوسازی ساختمان ها باید طی شوند عبارتند از:

 • مشاوره 
 • تخریب
 • ساخت 
 • نظافت کاری

دلایل اصلی برای نوسازی ساختمان

هر فردی برای نوسازی ساختمان خود دلایل متعددی دارد و اولین دلیلی که باعث می شود افراد به فکر نوسازی ساختمان خود بیوفتند فرسودگی ساختمان می باشد که دلیل این فسودگی پوسیدگی لوله کشی ها و یا فرسودگی بنای ساختمان می باشد و دلیل دومی که باعث می شود افراد به فکر نوسازی ساختمان خود بیوفتند افزایش جمعیت می باشد و امام مهم ترین دلیل نوسازی ساختمان ایجاد تنوع در دکوراسیون بوده و اما برخی از افراد به دلیل تغییر کاربری ساختمان دست به نوسازی ساختمان خود می زنند تا شرایط ساختمان را برای کار جدید فراهم کنند.

بهسازی

بهسازی به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که با اندکی تغییر موجبات افزایش عمر بنا را فراهم می کند. در اقدامات مربوط به بهسازی، مداخله ای موثر و چشم گیر در کالبد بنا صورت نمی گیرد، زیرا کالبد در شرایط مناسب است و تنها با جایگزینی عملکرد مناسب، از فرسایش بنا و فضای شهری جلوگیری می شود بنابراین با ایجاد تغییراتی در فعالیت های شهری می توان شاهد فضاهای مطلوب شهری بود. باید توجه کرد که منظور از عمل بهسازی برای معاصر کردن فضا های شهری است و نمی توان آن را در باز تولید فضای شهری گذشته یکی کرد.

اهمیت بازسازی

در دنیای امروز و همینطور دنیای معماری، ساختمان ها، منازل و بناهای مختلفاز اهمیت فراوانی برای ما برخوردار هستند. هر یک از ساختمان ها کارکرد های متفاوتی دارند که در ساخت آن ها تاثیر به سزایی می گذارد. بهبرای مثال استفاده از ساختمانی که در ابتدا به منظور کار های اداری ساخته شده است، به جای ساختمان آموزشی، می تواند از بازدهی آن کم کند. چرا که فضایی که ما برای کاری به خصوص در آن قدم می گذاریم در روند کاری و رضایت ما موثر است.

ارتباط بین بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن از دکوراسیون هایی هستند که در بازسازی ساختمان مسکونی و همچنین ساختمان های با کاربری عمومی مورد استفاده قرار میگیرند اما نحوه بکارگیری از این دکوراسیون ها در هر دو این سازه ها متفاوت است. در ساختمان های با کاربری عمومی معمولا از دکور مدرن استفاده میشود و کمتر ساختمانی را میتوانید بیابید که از دکوراسیون کلاسیک برخوردار باشد. دلیل این موضوع نیز کاربری عمومی این دسته از ساختمان ها میباشد. دکوراسیون مدرن از طرفی میتواند امکانات به مراتب بهتری را برای ساختمان ایجاد کند و همچنین عموم مردم این گونه دکورها را بیشتر میپسندند.

اما در ساختمان های مسکونی بخصوص در کشور ما خلاف این موضوع ثابت شده و بیشتر مردم بنا به پیروی از فرهنگ خود تمایل بیشتری به استفاده از دکوراسیون کلاسیک برای بازسازی ساختمان دارند. البته دکوراسیون مدرن نیز برای تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگیرد اما درصد کمی از ساختمان ها از این نوع دکور برخوردار هستند. شرکت ترنج یکی از شرکت هایی است که در امر بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان از تجربه بالایی برخوردار است و اگر شما هم از دسته افرادی هستید که هنوز برای بازسازی ساختمان اقدام نکرده اید میتوانید با کارشناسان شرکت ترنج تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی دریافت نمایید.

همواره در نظر داشته باشید که برای بازسازی و تعمیرات ساختمان مشورت با افراد متخصص و کارآمد را اولویت کار خود قرار دهید تا از نتیجه ی مطلوب و رضایتمندی برخوردار شوید

انتخاب سبک دکوراسیون در بازسازی

یکی از مراحل بازسازی خانه ایرانی، لازم است تا سبک دکوراسیون داخلی منزل را انتخاب کنید. برای اعمال تغییرات بر اساس سبک انتخابی اقدام شود. سبک های گوناگونی برای دکوراسیون وجود دارد. سبک مدرن، کلاسیک، روستیک، مینیمال، بوهمیان، سنتی، ساحلی، شرقی و انواع سبک های دیگر. با انتخاب سبک می‌توانید هماهنگی و هارمونی لازم را در بخش های مختلف منزل فراهم کنید.

چرا بازسازی منازل امری ضروری است؟

 1. لازم بودن شدید بازسازی یا تعویض برخی از قسمت‌های ساختمان
 2. زیبایی و مدرن‌سازی خانه
 3. بهینه‌سازی و افزایش کارایی فضای داخلی
 4. همگام شدن با جدیدترین متدهای دکوراسیون داخلی 
 5. تغییر نقشه ساختمان
 6. مقاوم‌سازی ساختمان طبق متد روز
 7. تنوع در دکوراسیون و طراحی

بازسازی ساختمان به صورت حرفه ای در تهران

میتوان بازسازی را اینگونه تعریف کرد که مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد . بازسازی ساختمان به دو صورت جزئی و کلی انجام میشود که در روش جزئی بازسازی تنها یک بخش از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار میگیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث میشود تا قسمت های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان میبخشد.بازسازی ساختمان که در زبان انگلیسی با لغت Reconstruction کار می رود.بازسازی ساختمان کاری فراتر از تعمیرات ساختمان است که معمولا به تعمیر دیوار، تعمیر کاشی و دیگر کارهای جزئی تر تعمیراتی محدود نمی‌شود. با توجه به گروه مهندسین تعمیرات ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان که انتخاب می‌کنید، کار بازسازی و تعمیرات ساختمان می‌تواند از قسمت‌های اساسی و از زیربنای ساختمان شروع شود و تا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل ادامه یابد و به طور کلی ساختمان شما را از نو بسازد.

امروزه با بالا رفتن میزان ساخت و ساز در داخل کشور و کوتاه بودن عمر ساختمان ها، بازسازی و تعمیرات ساختمان ها به امری مهم تبدیل شده است.عمر 30 الی 50 ساله ساختمان ها در کشور ایران، به سرعت موجب تغییر حالت و ظاهر ساختمان ها می شود. حتی براساس آداب و رسوم هر ساله در خانه تکانی ها، بازسازی منزل توسط افراد صورت می گیرد. حال بازسازی خانه ها می تواند خیلی جزئی و یا خیلی جدی و ضروری باشد. که هر کدام از این ها براساس اصول خاصی صورت می گیرند.

انواع خدمات بازسازی در ترنج

 • تاسیسات مکانیکی
 • تاسیسات الکتریکی برق
 • بنایی و تخریب ساختمان
 • نما،گچبری، گچ کاری
 • کاشی کاری و سرامیک
 • درب و پنجره upvc
 • کابینت و کمد دیواری
 • کف سازی و کفپوش
 • لوله کشی و سیم کشی
 • دیوارپوش و سقف کاذب
 • کاغذ دیواری
 • سنگ کاری و نما

خدمات بازسازی ساختمان شرکت ترنج

بازسازی ساختمان ترنج با چندین سال سابقه کار و کادری مجرب در بازسازی آپارتمان و ویلا و ساختمان در تهران مشغول به کار میباشد.این گروه پس از برسی و کارشناسی اولیه،مراحل اولیه بازسازی آپارتمان و ساختمان را شروع میکند.این گروه علاوه بر پیمان کاری ساختمان، کلیه امور ساختمانی مربوط به بازسازی و معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی در شهر تهران با قیمت و کیفیت مناسب اجرا خواهد کرد.

هدف از تخریب و بازسازی ساختمان

هدف از انجام بازسازی معمولا به خاظر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است. معمولا هزینه های “بازسازی ساختمان” کمتر از احداث ساختمان جدید می باشد.

ساختمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر می شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، از یک رنگ کاری ساده گرفته تا تغییرات در دکوراسیون پذیرایی و یا تغییر کل نقشه ساختمان و تغییر جای اتاق ها و تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه و… و حتی تغییر سیستم های تأسیسات و برق کشی و… همه و همه زیر مجموعه بازسازی ساختمان یا همان نوسازی ساختمان محسوب می شوند.

در حالت کلی هدف از بازسازی ساختمان را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد.اولین مورد از بازسازی با هدف نوسازی و پیشگیری از خسارت و خرابی های احتمالی صورت می پذیرد و مختص ساختمان های قدیمی و خانه هایی است که از مدت ساخت آنها زمان زیادی گذشته است.
در این مورد از بازسازی ساختمان اگر اقدامات به موقع انجام نشود خطرات جانی و مالی ساکنین و لوازم منزل را تهدید و ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.به همین دلیل باید احتیاط کرد و در زمان لازم وارد عمل شد.
جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و … به ساختمان ها و منازل را نیز با توجه به هدف بازسازی ساختمان در این موارد که فراهم کردن بستری امن برای ساکنین منازل مسکونی می باشد جزو همین دسته قرار می دهند.

اهمیت بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان سبب می شود شما بدون اینکه شما نیاز به جابجایی داشته باشید در محل خودتان با کمترین هزینه بتوانید ساختمان خود را بازسازی نمایید.بازسازی ساختمان نسبت به جابجایی و تغییر محل بسیار کم هزینه تر می باشد. بازسازی ساختمان های مختلف دارای تخصص های مختلف است. حتماً بر اساس نوع ساختمان خود برای بازسازی مشاوره بگیرید. بازسازی مسکونی، بازسازی تجاری، بازسازی ساختمان پزشکی، بازسازی ساختمان اداری و غیره از جمله انواع مختلف بازسازی هستند.

فاکتور های اصلی جهت بازسازی ساختمان

دوفاکتور اصلی قدمت ساختمان و سلیقه کارفرما خیلی به بازسازی ساختمان کمک میکند ب زیرا که اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد.

مراحل و شرایط انجام بازسازی در ساختمان

در گام اول لازم است تا اطلاعاتی جامع از ساختمان مورد نظر و شرایط کنونی آن به دست آورید. در این مرحله اولین سوالی که می بایست به آن پاسخ دهید این است که آیا انجام فعالیت های بازسازی برای این ساختمان کاری به صرفه می باشد یا خیر؟! به عنوان مثال اگر اسکلت اصلی ساختمان از استحکام کافی برخوردار نباشد، مراحل بازسازی به هیچ وجه گزینه خوبی به شمار نمی روند و حتی ممکن است برای شما آسیب جانی داشته باشد.

به طور کلی مراحل انجام بازسازی و نوسازی ساختمان را می توان به طور کلی به 2 بخش تقسیم کرد:

زیر سازی ساختمان

در زیرسازی ساختمان ابتدا تخریب که یکی از حساس ترین مراحل می باشد می بایست به صورت مهندسی و کاملا دقیق انجام پذیرد. سپس  لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی می شوند.

نازک کاری ساختمان

پوشش نهایی که بر روی ساختار زیرین ساختمان قرار می ‌گیرد و نمایی که شخص ناظر مشاهده می کند را نازک کاری ساختمان می گویند. نازک کاری درواقع آخرین مصالحی می باشد که کف، دیوار ها و سقف را پوشش می دهند.

انواع بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد که  در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

بازسازی ساختمان اماکن عمومی

در بازسازی ساختمان عمومی اگر بافت ساختمان تا حد زیادی قدیمی شده باشد و از تجهیزات و امکانات روز برخوردار نباشد به گونه ای عمل میشود که بعد از اتمام  فرایند بازسازی به تمام امکانات و تجهیزاتی که یک ساختمان جدید و مدرن نیاز دارد تجهیز شود.  شاید تجهیزاتی که  قبل از شروع بارسازی ساختمان نیز وجود داشتند بتوانند نیاز کارفرما را بر طرف کند، اما تجهیزات جدید میتوانند سهولت انجام کار و همچنین رفاه بیشتر پرسنل و ارباب رجوع را به همراه داشته باشند.

بازسازی ساختمان سازه مسکونی

در ساختمان های مسکونی تنها نوسازی انجام میشود و تغییر چندانی در تجهیزات و امکانات بوجود نمی آید مگر آنکه کارفرما درخواست نماید تا تجهیزات به کار رفته در سازه به روز و مدرن شوند.

در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی بیشتر به جنبه های زیبا سازی توجه میشود اما در ساختمان با کاربری عمومی همانطور که گفته شد علاوه بر زیبایی به نوسازی و بروز کردن تجهیزات نیز توجه خاصی میشود تا راندمان کاری پرسنل افزایش یابد.

عوامل موثربر هزینه بازسازی ساختمان

بحث هزینه برای بازسازی هر ساختمانی همیشه مطرح است. گاهی ممکن است صاحب خانه بخواهد مدت زمان طولانی سکونت کند. در این شرایط احتمالا برای بازسازی منزل خود از جنبه های مختلف به آن باید نگاه کند. برخی هزینه ها مانند تعمیر لوله ها و وسایل سرمایش و گرمایش ضروری است، اما برخی هزینه ها قابل کاهش است.

با بازسازی ساختمان میتوانید ارزش ریالی خانه را بالا ببرید، کیفیت زندگی روزمره ساکنان آن را بهبود ببخشید و در بسیاری از موارد فضای کاربردی خانه را بهبود بخشید و افزایش دهید. سالانه تعداد زیادی از خانواده ها اقدام به بازسازی فضای محل سکونت خود می کنند. شاید یکی از رایج ترین بازسازی ها، بازسازی و طراحی دوباره آشپزخانه ها مثل بازکردن آنها یا تغییر کاشی و کابینت باشد. البته توجه داشته باشید که در بازسازی ساختمان گاهی فقط نوسازی بخش هایی از خانه، بدون اتفاق افتادن تغییرات مهم انجام می شود.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از متراژ ساختمان و سبکی که برای بازسازی انتخاب می شود همچنین برخی ساختمان ها نیاز به تغیر زیاذی ندارند و بدیهی است که هزینه بازسازی این ساختمان ها کمتر شود و اما یسری از عوامل در مورد های مختلف متفاوت است شما می توانید جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت با مشاورین ما تماس بگیرید.

بازسازی داخلی ساختمان

تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی داخلی یک ساختمان مسکونی، بر عهده افراد ساکن آن ساختمان می باشد. این بازسازی شامل تغییر در قسمت ها و اجزاء مختلف خانه اعم از آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق های خواب و سرویس ها می شود.  آن چه که در بازسازی داخلی منزل بیش تر مورد توجه قرار می گیرد، بحث جذاب طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

بازسازی دیوار

در بازسازی این قسمت ها، نخست استحکام و مقاومت دیوارها بررسی می شود و اگر نیاز به تخریب باشد، اقدام به خراب کردن می کنند، اما در صورتی که قسمت سفت کاری مشکلی نداشته باشد، به سراغ نازک کاری دیوارها می رویم. در این مرحله می توان دیوارها را با انواع مختلف دیوارپوش مانند کاغذ دیواری و پنل های دیواری، و استفاده از سنگ های دکوراتیو، تزیین و زیبا کرد.

همچنین یکی دیگر از مواردی که می توان در بازسازی داخلی منزل به اجرا در آورد، رنگ آمیزی داخلی و استفاده از یک رنگ جدید برای دیوارها و سقف می باشد. آن چه که در بیش تر موارد به چشم می خورد، استفاده از رنگ سفید یا کرمی برای رنگ آمیزی دیوارها می باشد. بنابراین اگر به دنبال اجرای ایده ای جدید در این زمینه هستید، بهتر است جسارت به خرج داده و از رنگ های دیگر به این منظور استفاده نمایید.

بازسازی کف

در بازسازی کف می توان از انواع سنگ و سرامیک و یا پارکت به عنوان کفپوش استفاده کرد. انتخاب و نصب کفپوش جدید، می تواند راهکار مناسبی برای بازسازی داخلی باشد. کفپوش ها انواع مختلفی دارند. برای مثال کفپوش اپوکسی، کفپوش لمینت، کفپوش سه بعدی، کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل، نمونه هایی است که می توانید از آن ها در طراحی داخلی استفاده نمایید.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از متداول ترین مکان هایی است که در خانه های قدیمی که نیاز به نوسازی دارند، به طور حتم مورد بازسازی و نوسازی قرار میگیرد. تغییرات در دیوارها و ساخت جزیره برای آشپزخانه، تعویض شیراآلات، سینک، کاشی و سرامیک ها، طراحی و ساخت کابینت های جدید برای آشپزخانه، از جمله مواردی است که در بازسازی و نوسازی یک آشپزخانه قدیمی صورت می گیرد.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه

 • نوسازی درب های کابینت
 • استفاده از ابزار ها و وسایل جدید و مدرن
 • نو سازی کف آشپزخانه
 • تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها
 • ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
 • استفاده کردن از ساختار جزیره ای
 • همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

بازسازی اتاق خواب

از رایج‌ترین کارهای که به هنگام بازسازی اتاق خواب مورد توجه قرار می‌گیرد، تغییر شکل و چهره دیوارها است. اگر دیوارهای اتاق خواب شما خراب و کثیف و تیره و همچنین قدیمی شده اند شما می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری زیبای و جذاب، تمام دیوارهای اتاق یا فقط بخشی از آن را کاغذ کنید. تاثیر استفاده از کاغذ دیواری در هنگام بازسازی اتاق خواب قدیمی بسیار شگفت انگیز است. گزینه دیگری که در هنگام بازسازی اتاق خواب می توانید از آن بهره ببرید، تغییر کفپوش اتاق خواب می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی

گاهی هزینه های تعمیرات مواردی مثل رفع نم و رطوبت یا ترکیدگی و نصب لوله، با سرشکن شدن روی موارد کلی تری مثل نصب کاشی و سرامیک باعث می شود بسیاری از مشتریان تصمیم به تغییرات بزرگتری بگیرند. تعویض لوازم بهداشتی، شیرآلات، کاشی و سرامیک و یا بازسازی قیرگونی و عایق رطوبتی از جمله این موارد هستند.

بازسازی سقف

اجرای کناف و میلگرد، گچبری ها، نورپردازی سقف کاذب و گچکاری سقف رایج ترین عملیات بازسازی در منزل است که بر زیبایی دکوراسیون داخلی می افزاید. هزینه بازسازی خانه با توجه به مصالحی که برای اجرای سقف انتخاب می شود، تغییر خواهد کرد. به طور معمول سقف هال و پذیرایی با طراحی های خاص کار می شود ولی لزومی به اجرای نورپردازی و تزئینات برای سقف اتاق خواب نیست.

بازسازی ساختمان اداری

در بازسازی مکان های عمومی مانند ساختمان های اداری، اگر بافت بسیار فرسوده باشد، نیاز به یک بازساری اساسی دارد. پس از بازسازی، باید از وسایل و تجهیزات مدرن و نو برای این محل استفاده کنند. ساخت پارتیشن های اداری یکی از این ایده هاست.

همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی جدیدی باید بکار گرفته شود که از کیفیت و کارایی بالاتری نسبت به وسایل قبلی برخوردار بوده باشد. از دیگر تغییراتی که می توان در ادارات انجام داد، استفاده از کفپوش، کاغذ دیواری و یا رنگ روغنی می باشد.

بازسازی نمای بیرونی خانه

بازسازی نما به دو صورت جزئی و کلی انجام می پذیرد. در بازسازی جزئی تنها به رفع عیب قسمت تخریب شده یا شکسته پرداخته می شود. این عمل هزینه زیادی در بر ندارد. اما اگر بخواهید نما را به طور کامل تعویض و نوسازی کنید، هزینه های آن کمی بالا می رود؛ اما ارزش آن را دارد، زیرا نمایی نو و یکدست و در عین حال زیبا و شیک ساخته می شود. از مصالحی چون انواع سنگ های طبیعی مانند تراورتن و مرمر،شیشه و آجرنما می توان در بازسازی نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد.

بازسازی منزل با هزینه کم

بازسازی خانه با سرمایه گزاری کم دور از دسترس نیست.
برای اینکه بتوانیم با حداقل بودجه خانه  خود را مرمت کنیم بهتر است به موارد ضروری که نیاز به تعمیر دارند بیشتر توجه کنیم.
داشتن یک برنامه درست برای بازسازی در کاهش هزینه‌ها و گرفتن نتایج مثبت بسیار تأثیر گذار می‌باشد.

برای اینکه بتوانید یک فرآیند تعمیر مقرون به صرفه را داشته باشید بهتر است از تزئینات زیادی و غیر ضروری پرهیز کنید.

داشتن طرح بازسازی باعث میشود زمان اجرای کار به مقدار قابل ملاحضه ای کاهش بیابد همچنین با مشخص شدن متریال های مورد استفاده هزینه دقیق بازسازی خانه مشخص میشود.

نکاتی که در بازسازی و تعمیر یک ساختمان باید مورد توجه قرار گیرند:

ابتدا بحث را با آن چه که باید قبل از شروع تعمیرات مورد توجه قرار دهید شروع کنیم. همان طور که گفته شد آن چه که در انجام تعمیرات و بازسازی بسیار ساده به نظر رسیده، اما در واقع سخت ترین بخش کار به شمار می رود، انجام برنامه ریزی صحیح است. با یک برنامه ریزی مناسب می توانید تمام کار ها را به درستی انجام داده و بدون بروز هیچ مشکلی کار بازسازی را تمام کنید. هنگام انجام برنامه ریزی برای تعمیرات، هر آن چه را که به ذهنتان می رسد یادداشت کرده و با فراهم کردن یک لیست از آن ها، برنامه خود را انجام دهید. کار هایی که باید قبل از تعمیرات انجام دهید را به چند دسته تقسیم کنید.

بودجه بندی یکی از نکات مهم در تعمیر و نوسازی ساختمان

قطعا همه می خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه بازسازی کنند. اما ممکن است هزینه های بازسازی و تعمیرات از آن چه که در ابتدا در نظر گرفته اید بسیار بیشتر شود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیرات جمع مخارج کلی را حساب کرده و میزان حد و مرز هزینه های خود را مشخص کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که بودجه خود را افزایش دهید، اما هزینه های کار های بازسازی و تعمیرات را نیز دست کم نگیرید.

شاید استفاده از مصالح بدون کیفیت از نظر اقتصادی به صرفه تر به نظر برسد، اما ممکن است در طول تعمیرات مشکلاتی را ایجاد کرده و به همین دلیل زمان انجام کار ها نیز افزایش یابد. این موضوع از نظر دستمزد کارگرها و از نظر زمان نیز برای شما گران تمام خواهد شد. به همین دلیل هنگام مشخص کردن هزینه های مورد نیاز، ابتدا به خوبی بررسی های لازم را انجام داده و بر اساس آن بودجه بندی کنید.

بازسازی خانه ارزان

بازسازی خانه ارزان قیمت یک امر مناسب است به جهت بروز کردن و تقویت و همچنین زیبا تر کردن خانه، اما این امر باید توسط یک تیم حرفه ای انجام شود. خانه هایی که به دلیل قدیمی بودن بنا و مصالح قیمت کمی دارند با بازسازی افزایش قیمت داشته و به قیمت خوبی به فروش میرسند.

بازسازی خانه در غرب تهران

سقف کاذب تجاری، اداری و مسکونی ، بازسازی ساختمان، اجرای دیوار، پارکت و لمینیت، کاغد دیواری و دیوار کوب از پروژه های مختلف انجام شده توسط ماست. افتخار داریم که علاوه بر تهران نیز در کلیه شهرها و استان های ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

Reconstruction2 بازسازی ساختمان در تهران
house renovation renovating بازسازی ساختمان در تهران

شرکت ترنج با سالها تجربه در زمینه نگهداری و تعمیر تاسیسات ساختمانی ، در حال ارائه خدمات تعمیر و بازسازی ساختمان در غرب تهران می باشد. این شرکت پس از برآورد نیازسنجی های ساختمان از لحاظ تعمیر یا تعویض تاسیسات فرسوده ، نیازسنجی زمان و نیازسنجی هزینه ، به سرعت اکیپ های مخصوص خود را برای اجرای تعمیرات لازم و یا بازسازی کل ساختمان به کار گرفته و هدف اصلی آن برآورد رضایت شهروندان مقیم غرب تهران می باشد.امید است که بتوانیم در انتهای کار ساختمانی را تحویل دهیم که با وجود هزینه های به مراتب پایین تر از هزینه های ساخت ،نمایانگر ساختمانی تازه ساز باشد.

خدمات بازسازی ساختمان گروه معماری ترنج آرک

 • مشاوره و پشتیبانی
 • بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی |  نوسازی ساختمان و فضای داخلی
 • انجام پروژه در سریعترین زمان ممکن
 • طراحی و اجرای صفر تا صد پروژه مطابق با طرح تایید شده
 • انجام بازسازی با بهترین کیفیت و قیمت متناسب با بودجه
 • طراحی سه بعدی

مشاوره و بازدید رایگان

جهت مشاوره و بازدید جهت بازسازی و نوسازی ساختمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره و طراحی، دکوراسیون و بازسازی کامل بنا


گروه دکوراسیون داخلی ترنج در شهرک غرب آماده ارائه کلیه خدمات بازسازی و نوسازی منزل، بازسازی اداره، بازسازی شرکت و کلیه ساختمان های فرسوده و قدیمی را به شما مشتریان عزیز دارا می باشد.

انواع قرار داد بازسازی منزل

پروژه‌های بازسازی خانه در کنار هیجان و جذابیت ظاهری دارای یکسری نکات حقوقی و قانونی هستند که نباید از آنها غافل شد.

شما برای کار بازسازی منزل خود باید 3 مبلغ را بپردازید.

 1. هزینه مصالح و اقلام مصرفی
 2. هزینه عملیات اجرایی
 3. حق الزحمه پیمانکار

مجموع هزینه های بالا مبلغ قطعی و دقیق قرارداد بازسازی منزل شما می باشد.

در این نوع قرارداد تغییرات مورد نظر کارفرما طبق یک طراحی برآوردهزینه میشود و پیمانکار با درنظر گرفتن کلیه هزینه های اجرایی و مصالح و حق الزحمه خود، یک عدد قطعی به عنوان مبلغ قرارداد اعلام می کند.

قرارداد های بازسازی بدون مصالح

در این نوع قرارداد مبلغ قطعی قرارداد فقط شامل هزینه های اجرایی و حق الزحمه پیمانکار است.هزینه مصالح می تواند به صورت مقطعی برآورد شود ولی بخشی از قرارداد نیست.در این مدل مصالح به تدریج خریداری می شوند و کارفرما هزینه مصالح را به صورت تنخواه چرداخت می کند.

قرارداد بازسازی دستمزدی

دراین نوع قرارداد پیمانکار در ازای حق الزحمه ثابتی فرآیند بازسازی را مدیریت می کند.هزینه های مصالح و اجرا به صورت تدریجی و تنخواه‌گردان به پروژه تزریق می‌شود.

قرارداد بازسازی درصدی

در این نوع قرارداد یک برآورد تقریبی از هزینه های مصالح و اجرا به کارفرما اعلام می‌شود.ولی مبلغی که نهایتا به پیمانکار پرداخت می‌شود مجموع هزینه های نهایی مصالح و اجراس به علاوه درصدی از فاکتور مصالح و اجرا که به عنوان حق الزحمه به پیمانکار پرداخت می‌شود.این درصد معمولا 20 درصد است و همه چیز مطابق فاکتور نهایی محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه حدود قیمت برای باز سازی

برای بازسازی خانه یا یک ساختمان، متراژ هر قسمت، کیفیت متریال مصرفی، قیمت دستمزد استادکارها، برق کارها، تاسیسات، تخریب فضاها و هزاران موارد دیگر لحاظ می شود. بعلاوه اینکه مدت زمان انجام پروژه بازسازی خانه نیز پارامتر تعیین کننده ای در قیمت خواهد بود. البته تمامی موارد ذکر شده با جزئیات کامل بر اساس بودجه و طرح مورد نظر شما در مورد بازسازی ساختمان یا واحدتان ارائه خواهد شد که این موارد با توجه به بودجه و شرایط مدنظر قابل تغییر است. در همین راستا مجموعه اقدام به تهیه پروپوزال یا پیش فاکتورهای دقیق با کیفیت متریال مصرفی مختلف در بازسازی خانه می نماید و آن را در اختیار کارفرما قرار می دهد تا طبق بودجه و سلیقه خود انتخاب مناسب را انجام دهد. برای داشتن یک منزل ایده آل، تیم بازسازی ساختمان کارویس با محاسبه دقیق تمام نکات ذکر شده، آمادگی این را دارد که بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارائه دهد.

ایا بازسازی و تعمیرات روی قیمت خانه تاثیر دارد؟

جواب کوتاه و یک کلمه‌ای به این سوال بله است. برای روشن‌تر شدن موضوع بهتر است مثالی گفته شود. به طور حتم در فیلم‌ها و سریال‌‌های خارجی دیده‌اید که مالک خانه قصد فروش خانه را دارد ولی برای اینکه سود بیشتر و مناسب‌تری در نقل و انتقال خانه کسب کند پیش از هرکاری شروع به بازسازی و تعمیرات می‌کند. تعمیرات خانه تاثیر بسزایی در قیمت آن ندارد ولی اهمیت بازسازی خانه بیشتر است.

اگر خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید از لحاظ سازه‌ای و مقاومت هنوز می‌تواند عمر مفیدی داشته باشد، بازسازی یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش قیمت خانه و راحتی زندگی در آن خانه است. هرچه بازسازی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تاثیر بیشتری برروی افزایش قیمت خانه شما خواهد گذاشت.

banner 300x225 بازسازی ساختمان در تهران
Reconstruction building بازسازی ساختمان در تهران
بازسازی10 300x200 بازسازی ساختمان در تهران
بازسازی111111 292x300 بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی به چه دلایلی انجام میشود؟

بازسازی خانه های قدیمی جهت استفاده بهتر از زیربنای مفید ساختمان و ایجاد فضای دلپسند زندگی همیشه و در همه کشورها از اهمیت ویژه برخوردار بوده است.

برخورداری از فضای بیشتر و بهبود کیفیت محیط با تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در ظاهر دیوار و سقف و نمای ساختمان و عدم عملکرد مناسب تاسیسات ساختمان بعلت افزایش عمر بنا همچنین برخورداری از امکانات و تجهیزات سرمایشی وگرمایشی جدید از دلایل اصلی نوسازی و بازسازی آپارتمان و خانه های قدیمی است.

حتی در مواردی در آپارتمان نوساز هم دیده ایم که معماری داخلی خانه بر اساس اصول صحیح مهندسی بدرستی صورت نگرفته است که در اینگونه موارد بازسازی آپارتمان با در نظرگرفتن اصول بازسازی صحیح بهترین گزینه  ممکن است.

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی فرسودگی شما تاثیر بسیاری خواهد داشت باید اطمینان کافی از استحکام ساختمان خود داشته باشید. از جمله از نم و رطوبت ،عایق کاری ساختمان و… یا اینکه فقط ظواهر ساختمان برای شما مهم است بنای ساختمان اهمیتی برایتان ندارد. به طور معمول ساختمان هایی که دارای پی قوی و مستحکم بوده و استحکام آنها مورد تایید باشد، شامل بازسازی و نوسازی طراحی داخلی ساختمان قرار می گیرند.

در بازسازی خانه با هدف ایجاد تنوع و زیبایی و پیش رفتن با مدل های جدید و طراحی دکوراسیون های به روز انجام می شود. در این مورد که ممکن است در ساختمان هایی که عمر چندانی نیز ندارد صورت پذیرد، بازسازی خانه با ایجاد تغییراتی شامل موارد زیر می تواند همراه باشد.
مورد دیگر در رابطه با بازسازی خانه با هدف ایجاد زیبایی و مدرنیته در آن می تواند شامل تعویض کاشی و سرامیک های ساختمان یا شیرآلات آن باشد. با توجه به اینکه در این موارد نیز در ساختار ساختمان تغییر ایجاد می شود این مورد نیز جزو موارد بازسازی خانه محسوب می گردد.
گاها ممکن است تجهیزات سرمایش و گرمایش منزل دمده شده و بازسازی خانه به دلیل تجهیز و مدرن سازی تاسیسات آن صورت پذیرد. این مورد علاوه بر زیبایی و ایجاد سیستم های سرمایش و گرمایش مدرن در منزل با توجه به پیشرفت روز افزون تاسیسات می تواند برای جلوگیری از هدر رفت و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز مفید واقع شود.

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه کلنگی با توجه به قدمت بالا و عدم امکان استفاده از آن به دلیل داشتن خطرات جانی و مالی برای ساکنین و در حقیقت ریشه ای بودن پروسه بازسازی در این مورد، دارای اصول و فنون خاص خود بوده و انجام آن توسط خود مالک نمی تواند امکان پذیر باشد.

استفاده از خدمات یک شرکت بازسازی معتبر و پرسنل متخصص و با تجربه آن هم می تواند از میزان اشتباهات و خسارات احتمالی در فرایند بازسازی های کلنگی بکاهد و هم روند بازسازی را تسریع بخشد. بدین ترتیب پروسه بازسازی منزل کلنگی می تواند شامل مواردی به شرح زیر باشد:

 1. یافتن یک شرکت بازسازی خانه معتبر و با تجربه
 2. بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی
 3. برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت جهت مشخص نمودن خواسته های مالک
 4. انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی
 5. تایید نقشه طراحی شده توسط مالک
 6. تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم
 7. تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها
 8. نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی

بازسازی خانه فرسوده

اگر خانه ای که خریداری شده قدیمی باشد نیاز به نوسازی و بازسازی خواهد داشت. در بازسازی منزل ویلایی دقت داشته باشید که:

 1. اگر تاسیسات و لوله کشی آن قدیمی هستند نوسازی و تعویض آنها قبل از اسباب کشی را مدنظر قرار دهید.
 2. در نوسازی خانه های ویلایی بازسازی نمای بیرونی خانه نیز بایستی مورد توجه قرارگیرد.
 3. توجه به دکوراسیون داخلی خانه های بازسازی شده با توجه به متراژ بالای اکثر این خانه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.
 4. استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه های ویلایی می تواند بر زیبایی و جلوه این خانه ها بیافزاید. با توجه به نورگیر بودن عالی اکثر خانه های ویلایی پرورش گل و گیاه در این خانه ها با توجه به ذوق و سلیقه افراد خانه می تواند بسیار لذت بخش باشد.
 5. در بازسازی خانه های ویلایی در نظر داشتن پنجره ای بزرگ در بخش سالن پذیرایی یا نشیمن خانه ایده ای عالی می تواند باشد.

اشتباهات رایج در بازسازی خانه

 • بازسازی بی‌دلیل

 • برآورد نکردن هزینه‌ها
 • مشورت نگرفتن
 • مُدگرایی
 • در نظر نگرفتن ایمنی و استفاده از متریال ضعیف
 • سلیقه شخصی
 • انتظار تغییرات کلی

تاثیر بازسازی بر روحیه افراد

تحقیقات نشان می دهد که تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون داخلی منزل موجب اثرات مثبت به سزایی در رفتار افراد می شود. اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار، موجب افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان افراد می شود. پس از گذشت مدتی، انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیاز دارند و این مسئله موجب می شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. بازسازی ساختمان و اجرای روش های مدرن موجب ایجاد احساس خوشایندی در افراد می شود

همه انسان ها مایل هستند که ساعاتی از زندگی خود را در فضایی بگذرانند که در آن احساس آرامش داشته باشند و از حضور در آن محیط لذت ببرند. بنابراین اکنون زمان آن است که فکری در مورد بناهای فرسوده و قدیمی خود کنید و با استفاده از روش هایی مانند بازسازی ساختمان، در زندگی خود تنوع ایجاد کنید.

بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه

بازسازی آپارتمان گرچه سخت تر از بازسازی خانه ویلایی است اما در شرایط اقتصادی کنونی روشی منطقی به شمار می آید. شما میتوانید با صرف هزینه ای کم تر خانه تو را تغییر دهید.

به عنوان مثال در چیدمان سالن پذیرایی آپارتمانی با تم سفید قرار دادن یک کاناپه رنگی بسیار شیک و حرفه ای جلوه خواهد کرد اما تصور کنید در آپارتمانی کوچک با دیوارهای به رنگ فیروزه ای مبلمانی سلطنتی و با رنگ تیره قرار داده شود!

شاید رنگ زده شده به دیوارها از نوع بهترین رنگ و مبلمان تهیه شده گران قیمت ترین مبلمان یک مغازه لوکس در بالای شهر باشد اما آنچه در آپارتمان شما دیده خواهد شد چیزی نخواهد بود جز یک فضای دلگیر و ناموزون که ارزش مواد و وسایل گران قیمت آن نیز به چشم نخواهد آمد.

مراحل کلی بازسازی آپارتمان

راه حلی که گروه بازسازی ترنج برای بازسازی ساختمان ها در نظر می گیرد. به شرح زیر می باشد:

 • بازسازی داخلی ساختمان
 • بازسازی فضای خارجی ساختمان هادر این رابطه می توانید ابتدا بازسازی داخلی ساختمان خود را انجام دهید. چرا که تجربیات شرکت بازسازی ترنج نشان داده است. بازسازی داخلی ساختمان ها در اولویت می باشد. از این رو مراحلی برای بازسازی داخلی ساختمان ها نیز در نظر گرفته شده است .

بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی داخلی آپارتمان رنگ آمیزی دیوارها و سقف آپارتمان به خصوص آپارتمان های کوچک نقش بسیار مهم و اساسی می تواند در بازسازی اصولی آن ایفا کند. در این مرحله بایستی دقت داشته باشید که برای پوشش دیوارها و سقف آپارتمان خود کدام رنگ و طراحی را می پسندید. ایرانیان اغلب طرح های با رنگ سفید را بر سایر رنگ ها ترجیح می دهند چرا که رنگ سفید در عین سادگی می تواند زیبایی بی نظیری به آپارتمان شما ببخشد.

درست است که انتخاب رنگ بازسازی داخلی آپارتمان موضوعی کاملا سلیقه ای و مطابق با نظر و خواست صاحب آپارتمان انجام می پذیرد اما در انتخاب رنگ علاوه بر مورد پسند بودن آن بایستی روی تناسب رنگ با اندازه و وسایل آپارتمان نیز دقت کرد. معمولا در بازسازی های کوچک برای دلبازتر کردن و بزرگتر به نظر رسیدن آپارتمان بهتر است از رنگ های روشن و به خصوص رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف آپارتمان استفاده شود.

بازسازی اپارتمان قدیمی

در بازسازی آپارتمانهای قدیمی و کوچک به نورپردازی در بازسازی داخلی آپارتمان توجه ویژه ای داشته باشید، بدین منظور می توانید از نورهای مصنوعی بیشتری در فضای داخلی استفاده کنید. همچنین انتخاب فرش های بزرگ در طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک گزینه مناسبی محسوب نمی گردد، پس بهتر است موکت های بدون طرح با رنگ های خنثی و فرش های کوچک در طراحی استفاده شود تا فضای آپارتمان کوچک و دلگیر جلوه نکند.

در مورد آپارتمان های با متراژ کم و سقف کوتاه استفاده از پرده هایی که رنگ خنثی و طرحی ساده داشته باشند توصیه می شود.

دلایل بازسازی آپارتمان چیست؟

 • تخریب جزئی و یا کلی بافت ساختمان
 • افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و …
 • تصمیم به تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آنها
 • افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده درست از منزل
 • مدرن کردن سبک ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

براورد هزینه بازسازی ساختمان

برای برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و ساختمان با شماره 09123763349 تماس بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که در بالا گفتیم ، بازسازی مجموعه‌ ای از فرایندهایی است که هر کدام مراحل و سلسله مراتب مربوط به خود را شامل می‌شود. در بازسازی منزل می‌توانیم مراحل انجام اجرای پروژه بهسازی را در 7 مرحله معرفی کنیم که در این قسمت آنها را نام برده‌ایم:

 1. انتخاب یک گروه مهندسی در حوزه بازسازی خانه
 2. بازدید نقشه اصلی و جدید
 3. بازدید و برآورد اولیه پروژه بازسازی منزل
 4. عقد قرارداد با آن شرکت
 5. شروع عملیات تخریب
 6. شروع عملیات بازسازی ساختمان
 7. اتمام کار و تحویل آپارتمان به مالک
×

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

×