بازسازی ساختمان  به صورت حرفه ای در تهران

میتوان بازسازی را اینگونه تعریف کرد که مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد . بازسازی ساختمان به دو صورت جزئی و کلی انجام میشود که در روش جزئی بازسازی تنها یک بخش از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار میگیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث میشود تا قسمت های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان میبخشد.بازسازی ساختمان که در زبان انگلیسی با لغت Reconstruction کار می رود.بازسازی ساختمان کاری فراتر از تعمیرات ساختمان است که معمولا به تعمیر دیوار، تعمیر کاشی و دیگر کارهای جزئی تر تعمیراتی محدود نمی‌شود. با توجه به گروه مهندسین تعمیرات ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان که انتخاب می‌کنید، کار بازسازی و تعمیرات ساختمان می‌تواند از قسمت‌های اساسی و از زیربنای ساختمان شروع شود و تا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل ادامه یابد و به طور کلی ساختمان شما را از نو بسازد.

امروزه با بالا رفتن میزان ساخت و ساز در داخل کشور و کوتاه بودن عمر ساختمان ها، بازسازی و تعمیرات ساختمان ها به امری مهم تبدیل شده است.عمر 30 الی 50 ساله ساختمان ها در کشور ایران، به سرعت موجب تغییر حالت و ظاهر ساختمان ها می شود. حتی براساس آداب و رسوم هر ساله در خانه تکانی ها، بازسازی منزل توسط افراد صورت می گیرد. حال بازسازی خانه ها می تواند خیلی جزئی و یا خیلی جدی و ضروری باشد. که هر کدام از این ها براساس اصول خاصی صورت می گیرند.

هدف از تخریب و بازسازی ساختمان

هدف از انجام بازسازی معمولا به خاظر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است. معمولا هزینه های “بازسازی ساختمان” کمتر از احداث ساختمان جدید می باشد.

ساختمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر می شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، از یک رنگ کاری ساده گرفته تا تغییرات در دکوراسیون پذیرایی و یا تغییر کل نقشه ساختمان و تغییر جای اتاق ها و تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه و… و حتی تغییر سیستم های تأسیسات و برق کشی و… همه و همه زیر مجموعه بازسازی ساختمان یا همان نوسازی ساختمان محسوب می شوند.

در حالت کلی هدف از بازسازی ساختمان را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد.اولین مورد از بازسازی با هدف نوسازی و پیشگیری از خسارت و خرابی های احتمالی صورت می پذیرد و مختص ساختمان های قدیمی و خانه هایی است که از مدت ساخت آنها زمان زیادی گذشته است.
در این مورد از بازسازی ساختمان اگر اقدامات به موقع انجام نشود خطرات جانی و مالی ساکنین و لوازم منزل را تهدید و ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.به همین دلیل باید احتیاط کرد و در زمان لازم وارد عمل شد.
جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و … به ساختمان ها و منازل را نیز با توجه به هدف بازسازی ساختمان در این موارد که فراهم کردن بستری امن برای ساکنین منازل مسکونی می باشد جزو همین دسته قرار می دهند.

اهمیت بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان سبب می شود شما بدون اینکه شما نیاز به جابجایی داشته باشید در محل خودتان با کمترین هزینه بتوانید ساختمان خود را بازسازی نمایید.بازسازی ساختمان نسبت به جابجایی و تغییر محل بسیار کم هزینه تر می باشد. بازسازی ساختمان های مختلف دارای تخصص های مختلف است. حتماً بر اساس نوع ساختمان خود برای بازسازی مشاوره بگیرید. بازسازی مسکونی، بازسازی تجاری، بازسازی ساختمان پزشکی، بازسازی ساختمان اداری و غیره از جمله انواع مختلف بازسازی هستند.

فاکتور های اصلی جهت بازسازی ساختمان

دوفاکتور اصلی قدمت ساختمان و سلیقه کارفرما خیلی به بازسازی ساختمان کمک میکند ب زیرا که اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد.

مراحل و شرایط انجام بازسازی در ساختمان

در گام اول لازم است تا اطلاعاتی جامع از ساختمان مورد نظر و شرایط کنونی آن به دست آورید. در این مرحله اولین سوالی که می بایست به آن پاسخ دهید این است که آیا انجام فعالیت های بازسازی برای این ساختمان کاری به صرفه می باشد یا خیر؟! به عنوان مثال اگر اسکلت اصلی ساختمان از استحکام کافی برخوردار نباشد، مراحل بازسازی به هیچ وجه گزینه خوبی به شمار نمی روند و حتی ممکن است برای شما آسیب جانی داشته باشد.

به طور کلی مراحل انجام بازسازی و نوسازی ساختمان را می توان به طور کلی به 2 بخش تقسیم کرد:

زیر سازی ساختمان

در زیرسازی ساختمان ابتدا تخریب که یکی از حساس ترین مراحل می باشد می بایست به صورت مهندسی و کاملا دقیق انجام پذیرد. سپس  لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی می شوند.

نازک کاری ساختمان

پوشش نهایی که بر روی ساختار زیرین ساختمان قرار می ‌گیرد و نمایی که شخص ناظر مشاهده می کند را نازک کاری ساختمان می گویند. نازک کاری درواقع آخرین مصالحی می باشد که کف، دیوار ها و سقف را پوشش می دهند.

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی فرسودگی شما تاثیر بسیاری خواهد داشت باید اطمینان کافی از استحکام ساختمان خود داشته باشید. از جمله از نم و رطوبت ،عایق کاری ساختمان و… یا اینکه فقط ظواهر ساختمان برای شما مهم است بنای ساختمان اهمیتی برایتان ندارد. به طور معمول ساختمان هایی که دارای پی قوی و مستحکم بوده و استحکام آنها مورد تایید باشد، شامل بازسازی و نوسازی طراحی داخلی ساختمان قرار می گیرند.

در بازسازی خانه با هدف ایجاد تنوع و زیبایی و پیش رفتن با مدل های جدید و طراحی دکوراسیون های به روز انجام می شود. در این مورد که ممکن است در ساختمان هایی که عمر چندانی نیز ندارد صورت پذیرد، بازسازی خانه با ایجاد تغییراتی شامل موارد زیر می تواند همراه باشد.
مورد دیگر در رابطه با بازسازی خانه با هدف ایجاد زیبایی و مدرنیته در آن می تواند شامل تعویض کاشی و سرامیک های ساختمان یا شیرآلات آن باشد. با توجه به اینکه در این موارد نیز در ساختار ساختمان تغییر ایجاد می شود این مورد نیز جزو موارد بازسازی خانه محسوب می گردد.
گاها ممکن است تجهیزات سرمایش و گرمایش منزل دمده شده و بازسازی خانه به دلیل تجهیز و مدرن سازی تاسیسات آن صورت پذیرد. این مورد علاوه بر زیبایی و ایجاد سیستم های سرمایش و گرمایش مدرن در منزل با توجه به پیشرفت روز افزون تاسیسات می تواند برای جلوگیری از هدر رفت و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز مفید واقع شود.

بازسازی یا نو سازی

بازسازی یعنی همه چیز از اول و مجدد شروع به ساختنشان می شود و نوسازی به این معناست که تنها قسمتی از خانه یا محل کار خود را تنها یک تغییر مختصر بدهید.نوسازی یا بازسازی ساختمان، مفهومی دیرینه در کشور ما دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از قدیم، بازسازی و نوسازی خانه در ایران ، عملی بسیار رایج بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب و رسوم آن زمان دارد. جدا از این مسئله، امروزه بازسازی ساختمان و یا نوسازی آن در سراسر دنیا عملی کاملا رایج می باشد. در ایران نیز آپارتمان ها هرازگاهی آن حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و خسته کننده می شوند. در این موارد بایستی بازسازی منزل و یا بازسازی آپارتمان به صورت کاملا حرفه ای صورت بگیرد. 

عوامل موثربر هزینه بازسازی ساختمان

بحث هزینه برای بازسازی هر ساختمانی همیشه مطرح است. گاهی ممکن است صاحب خانه بخواهد مدت زمان طولانی سکونت کند. در این شرایط احتمالا برای بازسازی منزل خود از جنبه های مختلف به آن باید نگاه کند. برخی هزینه ها مانند تعمیر لوله ها و وسایل سرمایش و گرمایش ضروری است، اما برخی هزینه ها قابل کاهش است.

با بازسازی ساختمان میتوانید  ارزش ریالی خانه را بالا ببرید، کیفیت زندگی روزمره ساکنان آن را بهبود ببخشید و در بسیاری از موارد فضای کاربردی خانه را بهبود بخشید و افزایش دهید. سالانه تعداد زیادی از خانواده ها اقدام به بازسازی فضای محل سکونت خود می کنند. شاید یکی از رایج ترین بازسازی ها، بازسازی و طراحی دوباره آشپزخانه ها مثل بازکردن آنها یا تغییر کاشی و کابینت باشد. البته توجه داشته باشید که در بازسازی ساختمان گاهی فقط نوسازی بخش هایی از خانه، بدون اتفاق افتادن تغییرات مهم انجام می شود.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان با توجه به متراژ خانه و سایر عوامل متغیر است. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت با مشاورین ما تماس بگیرید.

بازسازی داخلی ساختمان

تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی داخلی یک ساختمان مسکونی، بر عهده افراد ساکن آن ساختمان می باشد. این بازسازی شامل تغییر در قسمت ها و اجزاء مختلف خانه اعم از آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق های خواب و سرویس ها می شود.  آن چه که در بازسازی داخلی منزل بیش تر مورد توجه قرار می گیرد، بحث جذاب طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

بازسازی دیوار

در بازسازی این قسمت ها، نخست استحکام و مقاومت دیوارها بررسی می شود و اگر نیاز به تخریب باشد، اقدام به خراب کردن می کنند، اما در صورتی که قسمت سفت کاری مشکلی نداشته باشد، به سراغ نازک کاری دیوارها می رویم. در این مرحله می توان دیوارها را با انواع مختلف دیوارپوش مانند کاغذ دیواری و پنل های دیواری، و استفاده از سنگ های دکوراتیو، تزیین و زیبا کرد.

همچنین یکی دیگر از مواردی که می توان در بازسازی داخلی منزل به اجرا در آورد، رنگ آمیزی داخلی و استفاده از یک رنگ جدید برای دیوارها و سقف می باشد. آن چه که در بیش تر موارد به چشم می خورد، استفاده از رنگ سفید یا کرمی برای رنگ آمیزی دیوارها می باشد. بنابراین اگر به دنبال اجرای ایده ای جدید در این زمینه هستید، بهتر است جسارت به خرج داده و از رنگ های دیگر به این منظور استفاده نمایید.

بازسازی کف

در بازسازی کف می توان از انواع سنگ و سرامیک و یا پارکت به عنوان کفپوش استفاده کرد. انتخاب و نصب کفپوش جدید، می تواند راهکار مناسبی برای بازسازی داخلی باشد. کفپوش ها انواع مختلفی دارند. برای مثال کفپوش اپوکسی، کفپوش لمینت، کفپوش سه بعدی، کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل، نمونه هایی است که می توانید از آن ها در طراحی داخلی استفاده نمایید.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از متداول ترین مکان هایی است که در خانه های قدیمی که نیاز به نوسازی دارند، به طور حتم مورد بازسازی و نوسازی قرار میگیرد. تغییرات در دیوارها و ساخت جزیره برای آشپزخانه، تعویض شیراآلات، سینک، کاشی و سرامیک ها، طراحی و ساخت کابینت های جدید برای آشپزخانه، از جمله مواردی است که در بازسازی و نوسازی یک آشپزخانه قدیمی صورت می گیرد.

بازسازی اتاق خواب

از رایج‌ترین کارهای که به هنگام بازسازی اتاق خواب مورد توجه قرار می‌گیرد، تغییر شکل و چهره دیوارها است. اگر دیوارهای اتاق خواب شما خراب و کثیف و تیره و همچنین قدیمی شده اند شما می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری زیبای و جذاب، تمام دیوارهای اتاق یا فقط بخشی از آن را کاغذ کنید. تاثیر استفاده از کاغذ دیواری در هنگام بازسازی اتاق خواب قدیمی بسیار شگفت انگیز است. گزینه دیگری که در هنگام بازسازی اتاق خواب می توانید از آن بهره ببرید، تغییر کفپوش اتاق خواب می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی

گاهی هزینه های تعمیرات مواردی مثل رفع نم و رطوبت یا ترکیدگی و نصب لوله، با سرشکن شدن روی موارد کلی تری مثل نصب کاشی و سرامیک باعث می شود بسیاری از مشتریان تصمیم به تغییرات بزرگتری بگیرند. تعویض لوازم بهداشتی، شیرآلات، کاشی و سرامیک و یا بازسازی قیرگونی و عایق رطوبتی از جمله این موارد هستند.

بازسازی ساختمان اداری

در بازسازی مکان های عمومی مانند ساختمان های اداری، اگر بافت بسیار فرسوده باشد، نیاز به یک بازساری اساسی دارد. پس از بازسازی، باید از وسایل و تجهیزات مدرن و نو برای این محل استفاده کنند. ساخت پارتیشن های اداری یکی از این ایده هاست.

همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی جدیدی باید بکار گرفته شود که از کیفیت و کارایی بالاتری نسبت به وسایل قبلی برخوردار بوده باشد. از دیگر تغییراتی که می توان در ادارات انجام داد، استفاده از کفپوش، کاغذ دیواری و یا رنگ روغنی می باشد.

بازسازی نمای بیرونی خانه

بازسازی نما به دو صورت جزئی و کلی انجام می پذیرد. در بازسازی جزئی تنها به رفع عیب قسمت تخریب شده یا شکسته پرداخته می شود. این عمل هزینه زیادی در بر ندارد. اما اگر بخواهید نما را به طور کامل تعویض و نوسازی کنید، هزینه های آن کمی بالا می رود؛ اما ارزش آن را دارد، زیرا نمایی نو و یکدست و در عین حال زیبا و شیک ساخته می شود. از مصالحی چون انواع سنگ های طبیعی مانند تراورتن و مرمر،شیشه و آجرنما می توان در بازسازی نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد.

نکاتی که در بازسازی و تعمیر یک ساختمان باید مورد توجه قرار گیرند:

ابتدا بحث را با آن چه که باید قبل از شروع تعمیرات مورد توجه قرار دهید شروع کنیم. همان طور که گفته شد آن چه که در انجام تعمیرات و بازسازی بسیار ساده به نظر رسیده، اما در واقع سخت ترین بخش کار به شمار می رود، انجام برنامه ریزی صحیح است. با یک برنامه ریزی مناسب می توانید تمام کار ها را به درستی انجام داده و بدون بروز هیچ مشکلی کار بازسازی را تمام کنید. هنگام انجام برنامه ریزی برای تعمیرات، هر آن چه را که به ذهنتان می رسد یادداشت کرده و با فراهم کردن یک لیست از آن ها، برنامه خود را انجام دهید. کار هایی که باید قبل از تعمیرات انجام دهید را به چند دسته تقسیم کنید.

بودجه بندی یکی از نکات مهم در تعمیر و نوسازی ساختمان

قطعا همه می خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه بازسازی کنند. اما ممکن است هزینه های بازسازی و تعمیرات از آن چه که در ابتدا در نظر گرفته اید بسیار بیشتر شود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیرات جمع مخارج کلی را حساب کرده و میزان حد و مرز هزینه های خود را مشخص کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که بودجه خود را افزایش دهید، اما هزینه های کار های بازسازی و تعمیرات را نیز دست کم نگیرید.

شاید استفاده از مصالح بدون کیفیت از نظر اقتصادی به صرفه تر به نظر برسد، اما ممکن است در طول تعمیرات مشکلاتی را ایجاد کرده و به همین دلیل زمان انجام کار ها نیز افزایش یابد. این موضوع از نظر دستمزد کارگرها و از نظر زمان نیز برای شما گران تمام خواهد شد. به همین دلیل هنگام مشخص کردن هزینه های مورد نیاز، ابتدا به خوبی بررسی های لازم را انجام داده و بر اساس آن بودجه بندی کنید.

بازسازی خانه ارزان

بازسازی خانه ارزان قیمت یک امر مناسب است به جهت بروز کردن و تقویت و همچنین زیبا تر کردن خانه، اما این امر باید توسط یک تیم حرفه ای انجام شود. خانه هایی که به دلیل قدیمی بودن بنا و مصالح قیمت کمی دارند با بازسازی افزایش قیمت داشته و به قیمت خوبی به فروش میرسند.

بازسازی خانه در غرب تهران

سقف کاذب تجاری، اداری و مسکونی ، بازسازی ساختمان، اجرای دیوار، پارکت و لمینیت، کاغد دیواری و دیوار کوب از پروژه های مختلف انجام شده توسط ماست. افتخار داریم که علاوه بر تهران نیز در کلیه شهرها و استان های ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

Reconstruction2 بازسازی ساختمان در تهران
house renovation renovating بازسازی ساختمان در تهران

شرکت ترنج با سالها تجربه در زمینه نگهداری و تعمیر تاسیسات ساختمانی ، در حال ارائه خدمات تعمیر و بازسازی ساختمان در غرب تهران می باشد. این شرکت پس از برآورد نیازسنجی های ساختمان از لحاظ تعمیر یا تعویض تاسیسات فرسوده ، نیازسنجی زمان و نیازسنجی هزینه ، به سرعت اکیپ های مخصوص خود را برای اجرای تعمیرات لازم و یا بازسازی کل ساختمان به کار گرفته و هدف اصلی آن برآورد رضایت شهروندان مقیم غرب تهران می باشد.امید است که بتوانیم در انتهای کار ساختمانی را تحویل دهیم که با وجود هزینه های به مراتب پایین تر از هزینه های ساخت ،نمایانگر ساختمانی تازه ساز باشد.

خدمات بازسازی ساختمان گروه معماری ترنج آرک

 • مشاوره و پشتیبانی
 • بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی |  نوسازی ساختمان و فضای داخلی
 • انجام پروژه در سریعترین زمان ممکن
 • طراحی و اجرای صفر تا صد پروژه مطابق با طرح تایید شده
 • انجام بازسازی با بهترین کیفیت و قیمت متناسب با بودجه
 • طراحی سه بعدی

مشاوره و بازدید رایگان

جهت مشاوره و بازدید جهت بازسازی و نوسازی ساختمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره و طراحی، دکوراسیون و بازسازی کامل بنا


گروه دکوراسیون داخلی ترنج در شهرک غرب آماده ارائه کلیه خدمات بازسازی و نوسازی منزل، بازسازی اداره، بازسازی شرکت و کلیه ساختمان های فرسوده و قدیمی را به شما مشتریان عزیز دارا می باشد.

banner 300x225 بازسازی ساختمان در تهران
Reconstruction building بازسازی ساختمان در تهران

اشتباهات رایج در بازسازی خانه

 • بازسازی بی‌دلیل

 • برآورد نکردن هزینه‌ها
 • مشورت نگرفتن
 • مُدگرایی
 • در نظر نگرفتن ایمنی و استفاده از متریال ضعیف
 • سلیقه شخصی
 • انتظار تغییرات کلی

تاثیر بازسازی بر روحیه افراد

تحقیقات نشان می دهد که تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون داخلی منزل موجب اثرات مثبت به سزایی در رفتار افراد می شود. اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار، موجب افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان افراد می شود. پس از گذشت مدتی، انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیاز دارند و این مسئله موجب می شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. بازسازی ساختمان و اجرای روش های مدرن موجب ایجاد احساس خوشایندی در افراد می شود

همه انسان ها مایل هستند که ساعاتی از زندگی خود را در فضایی بگذرانند که در آن احساس آرامش داشته باشند و از حضور در آن محیط لذت ببرند. بنابراین اکنون زمان آن است که فکری در مورد بناهای فرسوده و قدیمی خود کنید و با استفاده از روش هایی مانند بازسازی ساختمان، در زندگی خود تنوع ایجاد کنید.

بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه

بازسازی آپارتمان گرچه سخت تر از بازسازی خانه ویلایی است اما در شرایط اقتصادی کنونی روشی منطقی به شمار می آید. شما میتوانید با صرف هزینه ای کم تر خانه تو را تغییر دهید.

به عنوان مثال در چیدمان سالن پذیرایی آپارتمانی با تم سفید قرار دادن یک کاناپه رنگی بسیار شیک و حرفه ای جلوه خواهد کرد اما تصور کنید در آپارتمانی کوچک با دیوارهای به رنگ فیروزه ای مبلمانی سلطنتی و با رنگ تیره قرار داده شود!

شاید رنگ زده شده به دیوارها از نوع بهترین رنگ و مبلمان تهیه شده گران قیمت ترین مبلمان یک مغازه لوکس در بالای شهر باشد اما آنچه در آپارتمان شما دیده خواهد شد چیزی نخواهد بود جز یک فضای دلگیر و ناموزون که ارزش مواد و وسایل گران قیمت آن نیز به چشم نخواهد آمد.

دلایل بازسازی آپارتمان چیست؟

 • تخریب جزئی و یا کلی بافت ساختمان
 • افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و …
 • تصمیم به تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آنها
 • افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده درست از منزل
 • مدرن کردن سبک ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

براورد هزینه بازسازی ساختمان

برای برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و ساختمان با شماره 09123763349 تماس بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که در بالا گفتیم ، بازسازی مجموعه‌ ای از فرایندهایی است که هر کدام مراحل و سلسله مراتب مربوط به خود را شامل می‌شود. در بازسازی منزل می‌توانیم مراحل انجام اجرای پروژه بهسازی را در 7 مرحله معرفی کنیم که در این قسمت آنها را نام برده‌ایم:

 1. انتخاب یک گروه مهندسی در حوزه بازسازی خانه
 2. بازدید نقشه اصلی و جدید
 3. بازدید و برآورد اولیه پروژه بازسازی منزل
 4. عقد قرارداد با آن شرکت
 5. شروع عملیات تخریب
 6. شروع عملیات بازسازی ساختمان
 7. اتمام کار و تحویل آپارتمان به مالک