دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک باید به نحوی باشد که با روحیات فرزند شما همخوانی داشته باشد. چرا که کودکان دارای روحی لطیف و حساس می باشند و در عین حال تاثیر پذیری بسیار بالایی از محیط اطراف و آنچه که در پیرامونشان می گذرد، دارند. تطابق رنگ های موجود در دکوراسیون و طرح وسایل چیده شده در دکوراسیون اتاق کودک جزء نکات مهمی هستند که باید در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودکان مورد توجه قرار بگیرند. دکوراسیون اتاق فرزند از اهمیت ویژه ای برای والدین برخوردار است زیرا کودکان زمان زیادی را در اتاقشان برای بازی سپری می کنند و از آنجایی بخش زیادی از شخصیت هر فرد از دوران کودکی و محیطی که در آن بزرگ شده شکل می گیرد، در نتیجه دکوراسیون اتاق کودک می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار بر شخصیت هر فرد به شمار آید.

در این مطلب که توسط تیم طراحی دکوراسیون داخلی ترنج تهیه و تنظیم شده است، به اصول مهم و تاثیرگذار برای چیدمان اتاق کودک پرداخته شده. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جهت دریافت مشاوره در مورد طراحی و چیدمان هر قسمت از دکوراسیون اتاق کودک دلبندتان، با مشاورین ما تماس بگیرید.

چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم

طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق کودکان امروزه به طور خاصی مد نظر طراحان و معماران قرار گرفته چراکه امروزه بررسی های جدید در حوزه روانشناسی حاکی از تأثیر قابل توجه رنگ اتاق کودک و نحوه چیدمان وسایل و اسباب بازی ها در روحیه کودکان و همچنین هوش، احساسات و… می باشد. چیدمان و خلق ایده برای تزیین اتاق کودک نیازمند خلاقیت و مهارت است تا بتوانید دکوراسیون رضایت بخشی را برای اتاق فرزند دلبندتان داشته باشید.

تزیین اتاق کودک پسر

طراحان و معماران معمولا برای چیدمان اتاق کودک پسر از عناصری سازگار با روحیات پسرها استفاده می کنند،برای طور مثال می توان به استفاده از تخت خواب هایی به شکل ماشین هستند یا شخصیت های کارتونی و یا کاغذ دیواری هایی با رنگ و طرح های پسرانه و… اشاره کرد.

تزیین اتاق کودک دختر

برای چیدمان دکوراسیون اتاق کودکان دختر بیشتر از طرح های عروسکی و رنگ هایی مثل صورتی و بنفش استفاده می شود که این نشان دهنده روحیه متفاوت دختران نسبت به پسرها می باشد. همچنین می توانید از رنگ های خنثی برای دیوارهای اتاق دخترتان استفاده کنید.

چیدمان دکوراسیون اتاق کودک

نکات مهم در چیدمان اتاق کودک

بهتر است برای چیدمان اتاق فرزندمان از قسمت های مختلف بهره ببریم. اتاق هر کودک باید شامل یک فضا برای خواب(یا همان تخت خواب)، یک فضای بازی، یک فضا برای مطالعه و یک قسمت برای کمد یا قفسه ها برای قرار دادن لباس ها و وسایل کودک باشد.

تزیین سقف اتاق

از سقف در هر اتاق خوابی به عنوان یکی از عناصر زیبایی در آن اتاق استفاده می شود. دکوراسیون اتاق کودک هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از راه های زیبا کردن اتاق فرزند دلبندتان استفاده از وسایل تزیینی درخشان در شب مانند ماه و ستاره می باشد. استفاده از ماه و ستاره های درخشان در شب باعث آرامش بیشتر کودک و لذت بردن بیشتر او از اتاق می شود.

استفاده از وسایل آموزشی و کمک آموزشی

آموزش کودک یکی از اصلی ترین مواردی است که همیشه در کانون توجه هر خانواده ای قرار دارد. از این رو توصیه می شود برای تزیین اتاق فرزند خود حتما از وسایل آموزشی و یا حتی اسباب بازی های فکری و کمک آموزشی بهره ببرید. با این کار فرزندتان هم بازی می کند و هم در حال آموختن است.

پوشش مناسب کف اتاق

از آنجایی که بچه ها از پوستی لطیف و حساس برخوردارند، بهتر است برای کف اتاق از فرش های نرم و یا از کف پوش های پارکت و لمینت و یا تشک های لاستیکی مخصوص استفاده کنید که خدایی نکرده پا، زانو، دست و سایر قسمت‌های بدن فرزندتان در حین بازی آسیب نبیند.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با دکوراسیون ترنج

شعار خلق طرح هایی جدید است و نه الگو برداری از طرح های دیگران به همین سبب معتقد هستیم با ما می توانید بهتر و سریع تر دیده شوید چرا که طرح هایی که برایتان انتخاب خواهیم کرد را تا به حال نمونه ان در جایی اجرا نشده است و در واقع شما اولین نفری هستید که از طرحی که برایتان پیاده سازی می کنیم استفاده خواهید کرد. ما پیشنهاد می کنیم حتما یک بار به دفتر شرکت ترنج آرک در چیتگر مراجعه کرده و از آخرین طرحهای اجرا شده ودستاوردهای شرکت بازدید به عمل آورید.

شماره های تماس:

021-88575378

09121887579

بخش های مرتبط

×