مدرن ترین طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی


تعریف طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی یا Interior decoration design به معنای هنر هماهنگ سازی برای به جلوه درآوردن طرح و رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک ساختمان می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به بررسی و دانش دارد و با استفاده از رنگ ها و وسائل مناسب می توان جلوه خاصی به خانه داد. در مدرن ترین طراحی های دکوراسین داخلی رنگ ها یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی هستند. برای زیبا کردن دکوراسیون خانه رنگ ها باید مکمل هم و به اندازه مورد استفاده قرار گیرند تا جلوه خاصی به خانه بدهند. رنگ های ملایم باعث ایجاد آرامش در افراد می شوند به همین دلیل طراحان از رنگ های تند استفاده نمی کنند. طراحان برای منازل در زمان طراحی از پتانسیل حداکثر نور طبیعی استفاده می کنند این امر هم به کاهش هزینه ها کمک می کند هم زیبایی خاصی به  خانه می بخشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

جهت دریافت مشاوره در مورد طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه و محل کار خود با گروه مشاورین دکوراسیون ترنج در ارتباط باشید.

طراحی دکوریاسیون داخلی

مروری بر تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی

کار طراحی دکوراسیون داخلی در قرن های 17 و 18 میلادی و تا اویل قرن 19، بر عهده‌ی سازندگان خانه بود. بعد از آن دوران و تا اواخر قرن 19 خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در کشورهای غربی گسترش پیدا کرد. هر مقدار که سطح زندگی افراد در کشورهای آمریکایی و اروپایی بهبود می یافت، آن‌ها به طراحی دکوراسیون داخلی منازلشان علاقه‌مندتر می شدند. در سال‌ها 1850 تا 1860 بازار خرید و فروش لوازم خانگی گسترش یافت. از همین رو تقاضا برای لوازم خانگی شیک و زیبا افزایش یافت و در نتیجه به منظور تامین تقاضا برای انجام پروژه‌های طراحی دکوراسیون منازل و ساختمان‌های تجاری این صنعت بزرگ‌تر و گسترده‌تر شد. سازندگان لوازم خانگی نیز طرح‌ها و سبک‌های جدیدتری را تولید کردند. این روند تا سال 1914 رونق یافت. با گذشت زمان و شروع به فعالیت طراحان داخلی به صورت مستقل، راه برای حضور طراحان حرفه‌ای در اواسط قرن بیستم هموار گردید.

رشته طراحی دکوراسیون داخلی در دانشگاه

طراحی داخلی تا آنجا حائز اهمیت است که در دانشگاه های دنیا رشته ای به همین نام ایجاد شده و سالهاست که تدریس می شود. همانگونه که پیش تر گفته شد، طراحی داخلی یا همان طراحی دکوراسیون داخلی، در اصل به معنای هنر چیدمان در داخل فضای ساختمان می باشد و طراح دکوراسیون داخلی به کسی گفته می شود که در این شغل وظایفی همچون جانمایی لوازم داخل منزل، ایجاد طرح های جدید و مدرن، مدیریت پروژه، نظارت و بازرسی بر پروژه و… را بر عهده می‌گیرد.

رشته طراحی دکوراسیون داخلی را شاید بتوان یکی از پرطرفدارترین رشته ها برای ورود به دانشگاه دانست که این رشته هم در داخل و هم در خارج کشور دارای طرفداران بسیاری است. به همین دلیل است که قبولی آن در دانشگاه های مطرح به علت رقابت بالا، کمی دشوار می باشد.

رشته طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

چرا طراحی دکوراسیون داخلی حائز اهمیت است؟

طراحی دکوراسیون داخلی فقط برای زیبا جلوه دادن محیطی نیست و می تواند بر خلق و خوی افراد نیز تاثیر قابل توجهی بگذارد. فضای داخلی هر خانه ای می‌تواند یک منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر می باشند را رعایت کرده باشیم. گاهی توجه به نکته‌های کوچک، نتایج بزرگی را به دنبال خواهد داشت. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوحی مانند دیوارها، سقف و… ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی بر آرامش، راندمان و اثر بخشی، بسیار بدیهی بوده و لازم به نظر می رسد.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت ها در خانه است. این قسمت برای ما ایرانیان خونگرم مهمان نواز بخشی مهم از خانه است و جایگاهی ویژه دارد. شرکت ترنج با استفاده از علم روز این کار به شما در داشتن خانه ای بروز کمک خواهد کرد. در دکوراسیون داخلی پذیرایی استفاده از فضا یکی از فاکتور های مهم برای طراحی است. رنگ در دکوراسیون داخلی به باز بودن فضا کمک خواهد کرد و رنگ های روشن فضا را باز تر نشان میدهند. 

فضای داخل خانه را بیش از حد شلوغ نکنید

شلوغی بیش از حد خانه باعث کوچک تر نشان دادن فضا و عدم تناسب بین وسایل خواهد شد و این کار نمای دکوراسیون را نیز بهم میریزد. در دکوراسیون مدرن در مورد رنگ ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی
طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه را می توان به نوعی قلب یک خانه دانست. همانطور که قلب در بدن نیاز به مراقبت دارد، آشپزخانه نیز در خانه نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. اهمیت دکوراسیون داخلی آشپزخانه اگر بیشتر از سایر قسمت های خانه نباشد، کمتر نیست. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ای مدرن دو فاکتور خیلی مهم و تاثیر گذار طراحی کابینت مدرن آشپزخانه و همچنین استفاده از کفپوش ها و دیوارپوش های متناسب با دکوراسیون آشپزخانه می باشد. عوامل دیگر تاثیر گذار بر زیبایی یک آشپزخانه را می توان استفاده از سینک ظرفشویی زیبا، به کار بردن شیرآلات زیبا، چیدمان مناسب یخچال، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی، داشتن نور کافی و چراق سقفی زیبا، استفاده از اکسسوری تزیینی و… نام برد. برای داشتن آشپزخانه ای زیبا حتی المقدور سعی شود از وسایل خانگی هم رنگ استفاده شود. رنگ کابینت ها و دیوارپوش ها می بایست مکمل یکدیگر باشند تا آشپزخانه ظاهری چشم نواز به خود بگیرد. داشتن جزیره در آشپزخانه با صندلی های مدرن به دور آن از دیگر نکاتی است که به داشتن یک فضای زیبا کمک دوچندانی می کند. نور پردازی نیز اصل مهمی است که برای داشتن دکوراسیونی زیبا در آشپزخانه نباید از وجود آن بی نصیب ماند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب نیز به همانند سایر قسمت های خانه دارای اهمیت می باشد چراکه اتاق خواب شما محل استراحت شما و محلی برای آرامش روزانه به دور از فکر و فعالیت های بیرون از خانه می باشد. به همین دلیل است که اگر دکوراسیون اتاق خواب شما ساده و معمولی باشد، باید دچار تحولاتی شود تا نیازهای شما برای استراحت و احساس آرامش را بر آورده سازد. در طراحی اولیه یک ساختمان حتما می بایست اتاق خواب ها به گونه ای طراحی و جانمایی شوند که از نور طبیعی بهره ببرند. وجود نور طبیعی صبح ها در اتاق باعث بیدار شدن راحت و شادابی بیشتر در طول روز می شود. استفاده از گل و گیاه طبیعی به همراه یک گلدون شیک و زیبا در دکوراسیون اتاق خواب شما علاوه بر زیبایی، سرزندگی، طراوت و نشاط را به همراه خواهد داشت. استفاده از قاب عکس های خود و عزیزانتان نیز در اتاق خواب از دیگر نکاتی است که می تواند احساس خوبی در شما ایجاد کند.

دکوراسیون اتاق خواب

نقش نور پردازی در طراحی دکوراسیون داخلی

نور پردازی نیز یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان می باشد. استفاده از نور در طراحی داخلی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول استفاده از نور طبیعی خورشید و دسته دوم استفاده از نورهای مصنوعی. برای بهره گیری از نور طبیعی خورشید می توان از شیشه های رنگی و آینه های دکوراتیو در طراحی داخلی استفاده نمود. اما برای بهره گیری و زیباتر جلوه دادن هر دکوراسیونی استفاده از نورهای نقطه ای و لامپ های LED  توصیه می شود. لامپ های LED این قابلیت را برای شما ایجاد می کند که به راحتی دید افراد را به هر قسمت از فضای داخلی را که بخواهیم هدایت کنیم و آن قسمت از خانه(اعم از ویترین، دکور، فلاور باکس و…) را پر رنگ تر جلوه دهیم.

نقش رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ را می توان یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی برای هر ساختمان دانست چرا که همیشه رنگ در هر فضا و مکانی اولین موردی است که جلب توجه می کند. از این رو انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی هر ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. رنگ های مورد استفاده برای هر فضا با توجه به نوع کارکرد آن فضا در نظر گرفته می شوند. انتخاب رنگ برای هر مکان تاثیر بسزایی بر روحیات، رفتار و عملکرد افراد استفاده کننده از آن مکان دارد. به طور کلی رنگ ها به دسته ی رنگ های گرم، رنگ های سرد و رنگ های خنثی تقسیم می شوند. در دکوراسیون داخلی نیز رنگ ها از این قاعده مستثنی نبوده به گونه ای که در فضاهایی که در آن به جنب و جوش و احساس شور و حال نیاز باشد از رنگ های گرمی مانند قرمز، نارنجی، زرد و … استفاده می شود و همچنین بر عکس آن برای فضاهایی که افراد در آن خواستار احساس آرامش، گذراندن وقت بیشتر و آسایش خاطر می باشند، از رنگ های سرد و یا خنثی استفاده می شود.

نقش رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی
سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

در سال های اخیر استفاده از سبک مدرن در معماری و دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی رواج بیشتری پیدا کرده و طرفداران زیادی دارد. معمولا به هر سبکی که از حالت مرسوم و قدیمی خارج شده و شکلی جدید به خود بگیرد، سبک مدرن گفته می شود. یکی از مهم ترین نشانه های رایج در دکوراسیونی با سبک مدرن، سادگی و پرهیز از پیچیدگی ها می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک مدرن از خطوط ساده و صاف و بدون پیچیدگی های خسته کننده استفاده می شود. استفاده از طرح های مربعی و مستطیلی با لبه های تیز و بدون قوس یکی از نشانه های این سبک جدید می باشد. در سبک مدرن اصل بر سادگی و استفاده بیشتر از فضاها و بزرگتر جلوه دادن بخش های مختلف در آپارتمان ها و خانه های کوچک می باشد. همچنین در این سبک سعی بر آن است که از نور طبیعی با بهره گیری از پنجره های بزرگ و قدی استفاده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن ساختمان در سال 2021

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی ترنج

ترنج آرک واقع در شهرک غرب تهران همواره آماده استقبال از شما مشتریان گرامی خواهد بود.

جهت برقراری ارتباط با گروه دکوراسیون ترنج از طریق شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188697063 – 02188560514 – 02188575378

09121887579 – 09123763349 – 09124080097

×