انواع مدل های تخت خواب کم جا و تاشو

سرویس خواب را می توان اصلی ترین بخش دکوراسیون یک اتاق خواب دانست. تخت خواب ها در سبک های مدرن و کلاسیک طراحی و ساخته می شوند و انتخاب مدل سرویس خواب ارتباط مستقیمی با سبک دکوراسیون داخلی منزل شما دارد.

امروزه با توجه به وسعت ساخت‌و‌ساز در شهر‌های بزرگ، اکثر خانه‌ها کوچک بوده و وسعت زیادی ندارند. این موضوع باعث شده تا  طراحی دکوراسیون خانه‌ها با شیوه‌های خاصی انجام گیرد و از هر گوشه خانه به بهترین شکل ممکن استفاده شود. یکی از وسایلی که می‌توان در اتاق‌های کوچک از آن استفاده کرد، تخت خواب‌های تاشو و کم جا هستند که استفاده از آن بسیار توصیه می‌شود.

ما در ادامه این مقاله، نکات مهمی را درباره انواع سرویس خواب ها و به خصوص تخت خواب های کم جا و تاشو توضیح داده‌ایم که لازم است پیش از خرید از آن‌ها مطلع باشید.

خرید تخت خواب کم جا و تاشو

جهت مشاوره و خرید انواع تخت خواب های کم جا و تاشو و یا اطلاع از قیمت آنها با مشاورین ما در دکوراسیون ترنج در تماس باشید

تخت خواب تاشو یا کم جا

علاوه بر خوابیدن از فضای اتاق خواب امروزه برای انجام کارهای متفرقه استفاده می شود بنابراین بهتر است وسایل اتاق خواب نظیر سرویس خواب و تخت خواب و… به گونه ای انتخاب شوند که فضای اتاق خواب مرتب و منظم تر به نظر برسد. با توجه به اینکه بخش زیادی از اتاق خواب را تخت خواب اشغال می کند بنابراین بهتر است در انتخاب مدل تخت خواب برای اتاق خواب های بزرگ و کوچک حساسیت لازم را به خرج دهید.
تخت خواب ها در انواع مدل های معمولی و تاشو وجود دارند و اگر شما تمایل دارید تخت خواب برای چند ساعتی از فضای اتاق خواب تان حذف شود بهتر است از تخت خواب های تاشو در فضای اتاق خواب استفاده کنید زیرا این مدل تخت خواب ها به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید در صورت نیاز آن ها را باز کنید و از تخت خواب استفاده نمایید و در مواقعی که به تخت خواب نیاز ندارید آن ها را از فضای اتاق خواب جمع کنید.

چند نوع تخت خواب کم جا وجود دارد؟

دسته‌بندی‌های مختلفی برای انواع تخت خواب وجود دارد که ما در ادامه، دو نوع از این دسته‌بندی را توضیح می‌دهیم. توجه به این دسته‌بندی‌ها و کاربرد هر یک از آن‌ها، کمک زیادی برای خرید به شما خواهد کرد. اولین دسته‌بندی عبارت است از:

تخت کم جای جک‌دار

این تخت‌ها زیره ثابتی داشته و رویه آن به کمک یک جک از جای خود بلند می‌شود. این نوع از تخت کم جا برای خانه‌هایی مناسب است که فضایی برای نگهداری وسایل خود نداشته و می‌خواهند از زیر تخت به عنوان یک کمد استفاده کنند. چمدان ها، پتو ها، بالشت ها، صندوقچه ها و سایر لوازماتی از این دست که استفاده روزانه از آنها نداریم را می توان در قسمت زیرین تخت های جک دار قرار داد.

تخت خواب کم جا جک دار

تخت تاشو

تخت‌های تاشو همانطور که از نامشان پیداست، منعطف هستند و هنگام جمع‌آوری، هیچ جایی را اشغال نمی‌کنند. تخت‌های تاشو برای خانه‌های کوچک که جای گذاشتن تخت را در اتاق‌ها ندارند، بسیار مناسب است. این تخت‌ها در بیشتر مواقع به قسمتی از کمد دیواری وصل می‌شوند و در حالت جمع‌شده، هیچ شباهتی به تخت ندارند.

تخت خواب تاشو

دومین دسته‌بندی به اندازه تخت مربوط بوده و به شرح زیر است:

تخت خواب کم جای یک نفره

همانطور که از نام این تخت مشخص است، کاربرد آن فقط برای یک نفر بوده و اندازه کوچکی دارد. تخت‌های کم جا بسیار متنوع هستند و می‌توان آن را به صورت دو طبقه هم ساخت. اگر شما دو فرزند دارید که هر دو در یک اتاق می‌خوابند، استفاده از تخت خواب‌های تاشو دو طبقه انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

تخت خواب کم جای دو نفره

تخت‌های دو نفره نسبت به مدل یک نفره اندازه بزرگتری دارند و به نسب، به فضای بیشتری نیاز دارند. برای خلاقیت بیشتر و دکوراسیون زیباتر می‌توانید پشت این تخت‌ها را به میز تحریر یا مبل تبدیل کنید.

خرید تخت خواب کم جا یک نفره و دو نفره

جهت سفارش تخت خواب با ما تماس بگیرید

02188560514 – 02188697063

09121887579 – 02188575378

آدرس ما

شهرک غرب بلوار فرحزاردی خیابان عباسی اناری نبش شکوفان یکم پلاک ۱۵۶ دکوراسیون ترنج

خرید تخت خواب های کمجا و تاشو بهترین انتخاب برای خانه های کوچک

خانه ای کوچک را تصور کنید که تنها فقط یک اتاق خواب داشته باشد. حال اگر همان اتاق خواب هم زیاد بزرگ نباشد و هیچ فضا و حتی کمد دیواری برای لوازمات منزل نداشته باشد، واقعا کار را برای صاحب خانه سخت می کند. حال تصور کنید که بخواهد از سرویس خواب معمولی در اتاق خواب استفاده کند. دیگر واقعا زندگی در همچین فضای کوچکی برای صاحب خانه سخت می شود. اما چاره چیست؟

بهترین انتخاب برای این قبیل از خانه ها و اتاق هایی که فضای کمی برای جای دادن لوازمات منزل و حتی رفت و آمد در اتاق دارند، خرید تخت خواب های کمجا یا تخت خواب های تاشو برای اتاق خوابشان می باشد. اما همانند عکس های زیر مدل هایی هم وجود دارند که در اطراف تخت از شلف ها و طبقاتی استفاده شده که به عنوان دکور می توان از آنها استفاده کرد، که هم به زیبایی تخت و اتاق می افزایند و هم فضا را برای جای دادن انواع لوازمات منزل را بیشتر می کنند.

تخت خواب تاشو بسته شده

مدل تخت خواب تاشو بسته شده در اتاق خواب

تخت خواب تاشو باز شده

مدل تخت خواب تاشو باز شده در اتاق خواب

انواع مدل سرویس خواب

سرویس خواب را می توان ترکیبی از تخت خواب، میز توالت یا همان میز آرایش، کمد، آینه، پاتختی و مبل پای تختی دانست.

سرویس خواب سنتی

در سرویس خواب های سنتی تمامی قطعات آن از چوب درختان راش و افرا و یا گردو ساخته شده است. در این مدل سرویس خواب، تمامی اجزا و ملزومات آن دارای پایه های زمخت چوبی بوده و در ساختار تاچی شکل بالای تخت خواب و پایین آن کاملا منبت کاری شده است. در این مدل سرویس خواب از هیچ گونه مصنوعات چوبی استفاده نشده است و تمام ساختار آن از چوب درختان استفاده شده است.

سرویس خواب کلاسیک

سرویس خواب های کلاسیک برگرفته از سرویس خوابهای سنتی بوده با این تفاوت که زمختی و شلوغی و سنگینی سرویس خواب های سنتی در آنها کمتر دیده میشود و با استفاده از چوب های کمتر کار شده و ساده تر و حذف بعضی مولفه های سرویس خواب سنتی مثل منبت کاری روی چوب تغییراتی در آن بوجود آمده است. همچنین برای اتصالات آن نیز از ابزار امروزی تر وجدیدتر استفاده گردیده است.

سرویس خواب مدرن

سرویس خواب مدرن با استفاده از مصنوعات چوبی مثل ام دی اف و نئوپان در ساختار تولید آن استفاده شده است و تنوع رنگ در آن بسیار زیاد شده و اتصالات بکار رفته در آن از نوع اتصالات جدید و امروزی بوده که باز و بسته کردن آنها راحت تر شده و قابلیت های جدید در آن لحاظ گردیده است. امروزه اینگونه سرویس خواب ها به علت مقرون به صرفه بودن و وزن سبکتر و قابلیت حمل آسانتر، طیف زیادی از مردم را به سمت خود کشانده و مشتریان زیادی دارد.

تخت خواب کلاسیک

مدل سرویس خواب کلاسیک

مدل سرویس خواب مدرن

تخت خواب یک نفره

تخت خواب تک نفره را می توان مدلی برای افراد مجرد دانست.  این تخت خواب ها در سبک های کلاسیک و مدرن و در 2 سایز، به عرض های 90 سانتیمتر و 120 سانتمیتر تولید می شوند. یکی از تفاوت هایی که تخت های یک نفره با دونفره دارد، در مدل های طبقاتی می باشد. تخت های تک نفره دارای مدل های طبقاتی می باشند، در صورتی که تخت های دونفره اینگونه نمی باشند. این مدل از تخت ها شامل زیر مجموعه هایی همچون تخت خواب نوزاد، تخت خواب نوجوان و تخت خواب بزرگسال می شوند.

تخت خواب تک نفره مدرن
×

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

×