امروزه مبلمان یکی از ارکان اصلی دکوراسیون داخلی هر فضایی  است.
رنگ،مصالح،سبک،طرح و مُدل را برای انتخاب یک مبلمان مناسب باید در نظر گرفت.

این روزها مبلمان ها در ابعاد،رنگ ها و مدلهای مختلفی طراحی و ارایه می شوند.به طوری که به راحتی می توان مبلمان دلخواهمان را با توجه به محیط اطرافمان انتخاب کنیم.

11 13 770x480 راهکار های چیدمان مبلمان منزل

باید توجه داشت که مبلمان های چند نفره و فضای اطراف آن می تواند یکی از قسمت هایی باشد که باعث زیبایی در واحدهای مسکونی شود.

ترکیب استفاده از قاب عکس ها، نقاشی ها و آینه در بالای مبلمان می تواند نقطه عطفی در فضای نشیمن شود.

استفاده از تنالیته ی رنگی و یا استفاده از رنگ خنثی و تلفیق آن با رنگ های شاد و تضاد در رنگ ها می تواند مناسب با سلیقه های متفاوتی باشد و مبلمان شما کاملا فضای ویژه ای ایجاد می کند.

استفاده از رنگ های شاد و طرح های متنوع در کوسن ها و یا استفاده از تابلوهایی که امتداد رنگ آن ها در مبلمان دیده شود فضا را بسیار دلنشین می کند.

چیدمان مبلمان منزل

هماهنگ ساختن مبلمان با سایر وسایل، نوع، طرح و رنگ خانه، نقش بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. شما باید همیشه در فکر خود داشته باشید که با اشغال کمترین جا، بیشترین فضا را ایجاد کنید. خانه یا اتاق خود را تابلوی نقاشی فرض کنید و هر طوری که زیباتر می‌شود آن را با وسایلی که در اختیار دارید طراحی کنید.

سبک دکوراسیون داخلی معاصر 1 راهکار های چیدمان مبلمان منزل

برای مثال اگر شما یک دست مبلمان دارید و فضای پذیرایی شما کم است، باید در طراحی دکوراسیون منزل خود، مبل‌ها را طوری بچینید که به روی هرکدام که نشستید، بتوانید تلویزیون را به‌راحتی تماشا کنید. مبل‌ها را از هم فاصله دهید زیرا اگر به یکدیگر بچسبانید وقتی دو نفربر روی آن‌ها بنشینند پاهایشان به هم برخورد می‌کنند.

سعی کنید در هنگام چیدن مبل‌ها زیر آن‌ها فرش نیندازید زیرا ممکن است پایه‌های آن‌ها به مرور زمان فرورفتگی روی فرش شما ایجاد کند.

سعی نکنید که از طراحی دکوراسیون داخلی منازل دیگران الگوبرداری کنید، زیرا هر چیدمان منحصر به فرد برای آن خانه است و نقشه خانه شما هم با خانه‌های دیگران تفاوت دارد.

اگر فضای کافی در اختیار داشتید همیشه مبل‌ها را با فاصله قرار دهید، شما می‌توانید فاصله را با وسایل تزئینی یا میز عسلی پر کنید. اگر هم خالی بماند، اشکالی ندارد زیرا خالی بودن آن‌ها، رفت و آمد را راحت‌تر می‌سازد. در خانه‌های بزرگ هیچ وقت تلویزیون را محور چیدمان قرار ندهید، اگر دو یا چند دست مبل در اختیار داشتید، سعی کنید مبلمان طرح سلطنتی را برای مهمان انتخاب کنید و بدانید نیازی نیست که تلویزیون به طور مستقیم از آن قسمت قابل مشاهده باشد.

apartment living furniture راهکار های چیدمان مبلمان منزل

اگر از ظاهر مبل‌های‌تان راضی نیستید و توان هزینه‌های سنگین برای خرید مبلمان نو را ندارید بهتر است با پرداخت هزینه‌ای کمتر برای آن‌ها روکش تهیه کنید زیرا رنگ مبل‌ها در چیدمان تاثیر زیادی دارد. مثلاً بهتر است مبل‌های با رنگ تیره را با فاصله بچینید و مبل‌‌های روشن را در کنار هم بگذارید تا نمایی زیبا به وجود آورد.

معمولا مبل‌های ۷ نفره پرفروش‌ترین‌ نوع مبلمان هستند. بنابراین این موضوع را در نظر داشته باشید که مبلمان برای استفاده مهمان‌ها و راحتی آن‌ها نیز می‌باشد و تعداد مهمان‌های شما نیز در تهیه مبلمان مهم هستند. با استفاده آن‌ها در مهمانی‌هاست که ارزش واقعی آن‌ها پدیدار می‌شود. چیدمانی درست و اصولی، علاوه بر زیبایی، امکان استفاده راحت مبلمان را نیز فراهم می‌سازد.