شرکت ترنج ارائه دهنده انواع خدمات کاغذ دیواری، پوستر کاغذی، پارکت، لمینت و اجرای انواع دکورهای فروشگاهی و کابینت های ام دی اف و چوبی با بهترین متریال و کمترین مبالغ در بین بازارهای مشابه می باشد و به کمک تیم مجرب خود انواع طراحی های مورد نیاز شما را جهت ایجاد محیطی متفاوت در خدمت شما عزیزان قرارد می دهد.

تزیینات زیادی وجود دارند که می توانند در چهره کلی خانه شما تاثیر گذار باشند و دکوراسیون داخلی خانه تان را پرجزییات تر و پرکارتر جلوه دهند. یکی از این تزیینات گچبری هایی هستند که ما عموما آن ها را روی سقف ها می بینیم، اما امروز در این مطلب می خواهیم با هم کاربرد گچبری کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه را با هم بررسی کنیم.

plaster decoration1 ۸ گچبری کلاسیک برای دکوراسیون شاهانه

گچبری سقف لوکس برای دکوراسیون داخلی خانه 

گچبری ها بیشتر در سقف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. گچبری ها هم مانند خیلی دیگر از تزیینات دارای سبک های مختلفی هستند، از ساده ترین شکل ممکن تا جزیی ترین گچبری ها برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی مدرن و مینیمال کاربرد دارد.

اما گچبری هایی که جزییات بیشتری دارند، برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی کلاسیکمناسب ترند.

plaster decoration2 ۸ گچبری کلاسیک برای دکوراسیون شاهانه

رنگ های مختلف برای گچبری ها 

اگر قرار است که گچبری های سقف خانه تان کلاسیک باشد باید آن ها را به رنگ طلایی در بیاورید. ترکیب رنگ طلای گچبری های سقف و رنگ سفید زمینه دقیقا به شما ظاهری لوکس و کلاسیک را تحویل خواهد داد. لزومی ندارد که همه جزییات گچبری های سقف طلایی رنگ شوند، شما می توانید برای آن ها یک الگوی خاص طراحی کنید، به طور مثال آن ها را یکی درمیان رنگ کنید یا از تناژ های رنگی مختلف استفاده کنید. دست شما برای انجام این کار باز است.

plaster decoration3 ۸ گچبری کلاسیک برای دکوراسیون شاهانه

گچبری لوکس برای دکوراسیون داخلی خانه 

گچبری فقط مختص سقف نیست و می توان از آن ها در قسمت های مختلف خانه استفاده کرد. یکی از این قسمت ها سردر ورودی های خانه است، منظور از ورودی های خانه، درب های ورودی به فضاهای مختلف مثل نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب است. حتی پایه ستون ها هم می تواند گزینه مناسبی برای جلوه گری گچبری های کلاسیک باشند. اگر به عکس بالا نگاه دقیقی بیاندازید کاملا متوجه خواهید شد.

plaster decoration4 ۸ گچبری کلاسیک برای دکوراسیون شاهانه

گچبری سقف و تقسیم فضایی

همان طور که گفتیم گچبری های کلاسیک دارای جزییات زیادی هستند و معمولا به نسبت گچبری های معمولی دارای ارتفاع بیشتری هستند به همین منظور در خانه هایی با پلان باز می توان از آن ها برای تقسیم های فضایی استفاده کرد. نگاهی به عکس بالا بیاندازید، فضای راهرو به وسیله حضور گچبری های کلاسیک و لوکس کاملا تعریف شده است و حس سر در گمی ندارد؛

پس می توان نتیجه گرفت که گچبری سقف لوکس می تواند یکی از روش های طراحی دکوراسیون منزل با پلان باز باشد.

plaster decoration5 ۸ گچبری کلاسیک برای دکوراسیون شاهانه

گچبری لوکس در دکوراسیون آشپزخانه

گچبری کلاسیک در آشپزخانه هم کاربرد دارد. اگر آشپزخانه ای به سبک کلاسیک دارید، بهترین گزینه برای شاخص کردن قسمتی از آن استفاده از گچبری های لوکس است. به طور مثال پنهان کردن هود هایی که چهره آشپزخانه را زشت می کنند پشت این گچبری های کلاسیک و لوکس و زیبا می تواند یکی از ترفندهای دکوراسیونی کارآمد باشد.