پارکت در طراحی دکوراسیون

تاریخچه استفاده از پارکت

تا قبل از پارکت عموما از سنگ برای کف پوش ها استفاده می شد تا اینکه در سال 1684در ورسای فرانسه پارکت معرفی شد. در آن زمان استفاده از پارکت در فرانسه مرسوم بود. البته نه سال پس از ثبت پارکت یک معمار سوئدی این مدل مدل کفپوش را لوسانژ نامید. درست است که طراحی آن در فرم چوب تغییر کرده بود ولی ماهیت کار همان پارکت بود که از جنس چوب ساخته شده بود. کفپوش های به شکل امروزی در سال ۱۹۷۷ توسط یک شرکت سوئدی اختراع و در سال ۱۹۸۴ توسط این شرکت وارد بازار شد و به همین خاطر در گروه کفپوش های مدرن قرار می گیرد.

پارکت و لمینت در دکوراسیون داخلی

نقش پارکت و لمینت در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از آنجایی است که طرح و رنگ پارکت و لمینت می تواند به شدت روحی تازه به منزل بدهد به طوری که ممکن است کاغذ دیواری ساده چنین کاری را انجام ندهد و آنقدر که طرح و رنگ پارکت و لمینت قدرت جلب توجه افراد را دارد هیچ چیز دیگری نداشته باشد. دقیقا در مکان هایی که دیوارها را نقاشی کرده اند کافی است با نصب پارکت و یا لمینت خوش نقش و رنگ به اهمیت این موضوع در طراحی دکوراسیون پی ببرید.

مزایای استفاده از پارکت در دکوراسیون داخلی

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی ساختمان احساس گرمی و لذت بودن در کنار طبیعت را به انسان می دهد. همچنین استفاده از پارکت در دکوراسیون داخلی گرمی خاصی به محیط می بخشد و احساس شادابی و نشاط در انسان به وجود می آورد. به همین علت است که تولید کنندگان سرامیک امروزه رو به تولید سرامیک هایی با طرح پارکت و یا سنگ که عنصری طبیعی هستند آورده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *