نقش فرش در دکوراسیون داخلی

هرچقدر برای دکوراسیون داخلی منزل خود هزینه کنیم باز هم باید از المان های اصلی که همیشه جز جدا ناپذیر دکوراسیون داخلی محسوب می شوند استفاده کنیم فرش یکی از مهم ترین آنهاست یکی ازاصلی ترین دلایل این امر زیبایی بی نظیر فرش و اثر گداری آن در چیدمان منزل است. شما با استفاده از یک فرش و یک سرویس مبل به راحتی می توانید یک فضای آرام برای نشیمن فراهم سازید. برای انتخاب فرش گزینه های بسیار متفاوتی پیش رو دارید. شما می توانید از فرش سنتی و اصیل ایرانی به شکل مربع، دایره و یا مستطیلی استفاده کنید. همچنین قالیچه های کوچک و فرش های فانتزی می توانند انتخاب ایده آلی برای کانون مرکزی منزل شما به شمار آیند. جنس فرش و رنگ بندی آن طیف های بسیار متنوعی را در بر دارد؛ بنابراین به جرئت می توانیم بگویم در دنیای مدرن امروز برای هر نوع دکوراسیونی فرش مختص به آن موجود است.

product image 884556084 1200x1200 نقش فرش در دکوراسیون منزل

انواع فرش در دکوراسیون داخلی

فرش نمونه های بسیار متنوعی دارد. همان طور که در اول مقاله به این موضوع اشاره شد شما می توانید از فرش گرد و مربعی یا مستطیلی در صورت نیاز کمک بگیرید. فرش های دوازده متری روتین که این روزها به وفور در منازل ایرانی ها یافت می شود خود نمونه ای از فرش های مستطیلی است. فرش های گرد نیز در ابعاد متفاوتی موجود است و شما می توانید در محیط های کوچک آپارتمانی برای جلوه دادن بیشتر به راهرو و آشپزخانه از این سبک فرش بهره بگیرید. با توجه به اینکه فرش در دکوراسیون در یک نگاه کلی بسیار مشهود است توصیه می کنیم از فرش های گرد و مربعی با یک تم رنگی استفاده کنید تا فضای چیدمان شما اثر گذار تر جلوه کند.

فرش های سنتی

همان طور که از لحاظ شکلی فرش انواع مختلفی دارد شما از لحاظ ظاهری نیز با تفاوت در این محصول روبرو هستیم. فرش های اصیل سنتی ایرانی با نقش های بسیار زیبا گاها به عنوان دیوار کوب مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این سری از فرش ها از جنس ابریشم و با نخ های بسیار مرغوب بافته می شوند و به دلیل ارزش مالی فراوانی که دارند در رده فرش های عتیقه دسته بندی می شوند. شما می توانید در اتاق های پذیرایی خود از گلیم فرش های سنتی استفاده کنید و به یک چیدمان صد در صد سنتی ایرانی دست پیدا کنید. این یک امر کاملاً سلیقه ای است و به هوش و استعداد شما در زمینه دکوراسیون داخلی مرتبط است.

فرش ایرانی

یکی از زیباترین و بی نظیرترین فرش ها که امروزه در جهان به آن توجه بسیار شده است فرش اصیل ایرانی است. فرشی که توسط دستان هنرمند قالی باف های ایرانی بافته و در دکوراسیون های سنتی و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که فرش های دست بافت برای آماده سازی نیازمند وقت بیشتری به نسبت فرش های ماشینی است این سری از فرش ها از قیمت بالاتری برخور دار است. فرش اصیل ایرانی بیشتر با رنگ لاکی شناخته شده است و این در حالی است که رنگ های فیروزه ای، آبی نیلی نیز در این طیف قرار گرفته اند. فرش های لاکی این قابلیت را دارند که با هر تناژ رنگی در منزل شما هارمونی رنگ را به وجود بیاورند؛ بنابراین به راحتی می توانید از این سبک از فرش ها برای چیدمان منزل خود استفاده کنید. این روزها فرش ها در تناژ رنگی بسیار متنوعی در بازار موجود هستند و رنگ کرمی مایل به قهوه ای آن از طرفداران بیشتری برخوردار است. استفاده از فرش لاکی دیگر همانند گذشته پر رنگ جلوه نمی کند در حالی که زیبایی یک خانه ایرانی با فرش اصیل سنتی است که تکمیل می شود.

50 4 نقش فرش در دکوراسیون منزل
nordic gray carpets for living room thick نقش فرش در دکوراسیون منزل

RugLaunch نقش فرش در دکوراسیون منزل

انواع دیگر فرش

اگر بخواهیم از نمونه های مختلف فرش با نام های مختلف آن برای شما بگویم بدون تردید تا ساعت ها باید به بحث پیرامون این موضوع بپردازیم. ما در این مقاله سعی کردیم تنها بخشی از فرش های که شناخته تر و مرسوم تر است را به شما معرفی کنیم تا به منظور استفاده در دکوراسیون داخلی منزل خود از آن ها برای ایده پردازی استفاده کنید. فرش های ابوسون، فرش های بسارایی، پارچه ای، قلاب بافی، فرش های بافته شده با پارچه های کهنه، فرش چهل تکه، فرش ساوو نری، فرش تبتی، فرش قفقازی، فرش شرقی، فرش هندی، فرش چینی و فرش ترکی نیز بخشی های از این دنیای رنگ در رنگ به شمار می آیند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود از هر کدام از این فرش ها که تمایل دارید برای چیدمان منزلتان استفاده کنید. شکی در این نیست که ساده ترین فرش ها هم زیبایی مختص به خود را در چیدمان داخلی منزل شما ایفا می کنند. برای متفاوت بودن باید دست به کارهای متفاوت بزنید. شاید شما اولین کسی باشید که در منزل خود از فرش قلاب بافی شده یا فرش ترکی استفاده می کند. با انتخاب درست به یک دکوراسیون ناب دست پیدا کنید. از آنجایی که فرش یکی از کلیدی ترین عناصر در دکوراسیون داخلی محسوب می شود سعی کنید به این موضوع بیشتر از موارد دیگر اهمیت دهید و دقت و ریز بینی را در موقع خرید فراموش نکنید.