شرکت ترنج ارائه دهنده انواع خدمات کاغذ دیواری، پوستر کاغذی، پارکت، لمینت و اجرای انواع دکورهای فروشگاهی و کابینت های ام دی اف و چوبی با بهترین متریال و کمترین مبالغ در بین بازارهای مشابه می باشد و به کمک تیم مجرب خود انواع طراحی های مورد نیاز شما را جهت ایجاد محیطی متفاوت در خدمت شما عزیزان قرارد می دهد.

امروزه اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امری انکار ناپذیر می باشد. هرچند استفاده از میلگرد و رابیتس و متعاقب آن گچ یا سیمان سال هاست در کشور ما رواج دارد. اما در طول این مدت نحوه طراحی داخلی بویژه طراحی دکوراسیون سقف دستخوش تغییرات زیادی شده است. سابق بر این طرحها همگی یک چهارچوب خاصی داشتند. در گذشته استفاده از اشکال چند ضلعی منظم، همچون دایره، بیضی و یا تلفیقی از این اشکال بسیار متداول بود. اما امروزه طراحان داخلی کمتر از قرینه سازی استفاده می کنند. و یا به بیان ساده تر سبکهای کلاسیک دکوراسیون رفته رفته جای خود را به سبکهای مدرن داده اند.

توجه به فضای داخلی و نحوه تقسیم بندی بخش های آن، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا دارد. طراحی می تواند در ایجاد آرامش و احساس رضایت افراد نقش بسزایی داشته باشد. استفاده از جدا کننده های سبک و قابل حمل، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیاز های موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند، که در کنار ساختار خاصی که برای یک بخش معماری در نظر گرفته می شود ، بر غنای آن می افزاید.

Tips about building 2 نکاتی درباره دکوراسيون داخلي بنا

معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح ( کف، سقف و دیوارها )، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش، راندمان کاری در ادارات، بدیهی و لازم به نظر می رسد.

از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد.

مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص یافته و در بسیاری از دانشگاهها و مراکز علمی حتی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود. الگوهای و ایده های مختلفی اعم از مدرن و کلاسیک، توسط طراحان این رشته به کار گرفته می شود. و از محدودیت های معماری در زمینه اجرا، معمولا خبری نیست. پیشرفت تکنولوژی به سبب تسهیل در یکسری از مسائل تاسیساتی و اجرایی از یک طرف و تنوع و کارآیی بالا در محصولات عرضه شده از طرف دیگر، زمینه مساعد و کارآمدی را در سطح جامعه به وجود آورده است. بهانه ای که پرداختن به مقوله طراحی داخلی را جزء لاینفک فضاهای معماری بر می شمارد.

معماری داخلی و توجه به جزئیات و تزئینات بعد از چندین دهه سکوت و فراموشی، رویکردی دوباره پیدا کرده و جالب تر اینکه سعی می کند نمود هایی از معماری گذشته را در تلفیق با الگوهای مدرن ترکیب کند. و سبک های ترکیبی و جدیدی را برای دکوراسیون داخلی بنا ایجاد کند.

Tips about building 3 نکاتی درباره دکوراسيون داخلي بنا

معماری گذشته ایرانی سرشار از ظرافت ها و ریزه کاری هایی است، که هزاران ایده و خلاقیت را در خود نهفته دارد. تزئینات و کاشی کاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص در کنار کالبد درونی، فضایی زیبا را تداعی می کند. دکوراسیون کلاسیک، هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است. یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون و عملکرد فضای کارفرماست. این فضا می تواند صنعتی، تجاری یا مسکونی باشد. که برای تصمیم‌گیری در مورد دکوراسیون داخلی یک فضا، نیاز کاربران آن بایستی در نظر گرفته شده تا دکوراسیون مناسبی مهیا گردد. این حرفه ترکیبی از مهندسی و هنر بوده و مستلزم داشتن ذهنی منحصر به فرد برای بکارگیری مناسب هر دو رشته است.
طراح دکوراسیون داخلی بنا، علاوه بر شناسائی رنگ، محصولات، مصالح و مبلمان باید مهارت گفتگو با کارفرما و قبول سفارشات را داشته باشد. همچنین باید ساختار فضا را بشناسد. این عامل از دانش مورد نیاز برای طراح او را از دکوراتور متمایز می‌کند.
افراد موفق در این صنعت اظهار می دارند قابلیت متعادل کردن عملکرد با زیبایی، تعیین کنندۀ موفقیت یک طراح داخلی است. با وجود پیچیدگی کار، آنان که بخوبی از عهدۀ آن بر می آیند.

مبلمان یا تغییر رنگ بر روی نقشه آن امری ساده است. اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره کاری می باشد. نقشه و طرح مبلمان نه تنها فضای قابل استفاده را نمایش میدهد، بلکه به کمک ان میتوان تعداد و اندازه اثاثه مورد نیاز را نیز بسته به نوع بنا مشخص کرد.

علاوه بر طرح و نقش مبلمان و اثاثیه، مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده میشود، بایستی بررسی شود. و براین اساس نواحی تاریک، معلوم شده و تعداد چراغهای سقفی و آباژور و… با تعیین محل دقیق آنها مشخص میگردد. توجه به رو شنائی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کار دارند، بسیار مهم است.

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف ودیوار ها است. پرده‌ها، روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره ها نیز سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است. نقش های درهم و رنگهای تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد.
تاقچه ها، رف ها، ارسی ها، هشتی ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی هستند. به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در سبک تزیینات تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم و از سوی دیگر به دکوراسیون و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها محدود شده است.

با تمام اینها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست فاکتورهای زیباشناختی و سبک شناسی کلاسیک را در خود جای دهد.