طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

طراحی کابینت مدرن برای آشپزخانه

کابینت مدرن چیست؟

کابینت مدرن به سبکی از دکوراسیون و طراحی کابینت آشپزخانه گفته می‌شود که در آن سادگی، حرف اول را می‌زند. همچنین در تعریفی دیگر کابینت مدرن را سبک خاصی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می توان گفت که در آن از الگوهای منظم و متقارن استفاده می شود.

modern cabinet 1 1030x577 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

جهت مشاوره و یا سفارش طراحی و ساخت انواع کابینت های مدرن با مشاوران ما در دکوراسیون ترنج تماس بگیرید.

انواع کابینت های مدرن برای آشپزخانه

modern mdf cabinet طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت مدرن ام دی اف

modrn cabinet2 1030x574 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

ویژگی‌های کابینت مدرن آشپزخانه

اگرچه در طرح های کابینت کلاسیک، کابینت‌هایی جدید و منطبق بر مد روز وجود دارد، اما کابینت مدرن، سبک جدیدی در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود که در این سبک، فضای منزل شما را بسیار لوکس و مدرن نشان می‌دهد. این کابینت‌ها در نهایت سادگی طراحی و ساخته می‌شوند و در آن‌ها طرح‌های پیچیده و سخت وجود ندارد.

از مهم ترین ویژگی های کابینت های مدرن رنگ و طرح های بسیار متنوع این نوع کابینت ها می باشد. همچنین از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت کمتری نسبت به کابینت های کلاسیک می باشند. در صورت استفاده از متریال مرغوب این نوع کابینت بسیار با دوام است و طی سالیان طولانی همان نما و جذابیت ابتدایی را خواهد داشت. در آشپزخانه های کوچک امروزی هم شما می توانید از کابینت های مدرن استفاده کنید. کابینت های براق مانند هایگلاس می توانند فضای آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهند. رنگ محبوب سفید نیز اگر به این فضای مدرن اضافه شود به شما برای بزرگتر نشان دادن فضا کمک بیشتری می کند.

کابینت مدرن سفید و مشکی مات

دکوراسیون سیاه و سفید از جمله دکوراسیون هاییست که علاوه بر به روز بودن در زمان های مختلف شما را هیچ گاه دچار خستگی از دکوراسیون داخلی منزلتان نمی کند. با اجرای طراحی دکوراسیون سیاه و سفید در منزلتان، از یک دکوراسیون خاص و شیک در خانه خود لذت ببرید. روکش قسمتی از کابینت مدرن آشپزخانه می تواند از نوع مات باشد. در صورتی که از رنگ های مات برای بخشی از کابینت مدرن خود استفاده می کنید، باید بدانید که نیاز به مراقبت بیشتری خواهد داشت. معمولا کابینت های با رنگ های مات لکه روغن و غذا را به راحتی نشان می دهند. مگر آنکه از روکش های ضد لک برای طراحی کابینت خود استفاده کنید که قطعا این نوع روکش ها دارای قیمت بیشتری نسبت به سایرین می باشند. در این میان کابینت سفید و مشکی مات دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد.

black white 01 1 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

اکسسوری های مورد استفاده در یک آشپزخانه مدرن

سطل زباله ریلی برای کابینت مدرن

شاید بهترین و پرطرفدارترین مدل سطل های زباله در آشپزخانه مدل های کابینتی باشند. این سطل ها دقیقا در کابینت زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرند و دسترسی به آنها را بسیار آسان تر می کنند. با استفاده از این روش نه تنها زباله های خود را از دید پنهان خواهید کرد بلکه وقت کمتری صرف دسترسی و انداختن زباله به درون سطل هایی که در کابینت های تاریک و بهم ریخته قرار کرفته اند خواهید کرد. قرار دادن سطل زباله در فضای آشپزخانه جلوه ی زیبایی ندارد, به همین منظور سعی شده تا در فضای کابینت محلی برای قرار دادن زباله ها تعبیه شود. از سطل زباله به صورت تکی و دوقلو به منظور تفکیک زباله استفاده می شود و معمولا به صورت ریلی زیر سینک نصب می شود.

trash bin1 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه
trash bin 2 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه
corner2 1 طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

استفاده از کرنر برای کابینت مدرن آشپزخانه

اکسسوری کرنر معولا در قسمتی از کابینت مورد استفاده قرار می گیرد که فضای تقریبا بلا استفاده و یا کم دسترس است یعنی قسمت کنج کابینت. این اکسسوری به دوبخش تقسیم می شود، قسمت اول که با درب باز می شود و قسمت دوم که درون کابینت قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هیچ وزن اضافه ای بر روی درب کابینت وارد نمی شود و تمام وزن برروی شاسی خود کرنر می باشد. اکسسوری کرنر امکان حداکثر استفاده از فضای کنج و گوشه آشپزخانه که از دسترس خارج می‌باشد را فراهم می‌کند. بنابراین این اکسسوری مناسب برای برای کابینت‌هایی با عمق زیاد و دور از دسترس می باشد. در این قسمت سبدهای چرخشی و ریلی تعبیه می شود که از به هم ریختگی و آشفتگی همیشه قسمت انتهایی کابینت جلوگیری می‌‌کند.

سوپر مارکت برای کابینت مدرن آشپزخانه

با کوچک تر شدن خانه ها و کمبود فضای آشپزخانه ها استفاده از فضاهای طبقاتی با ارتفاع زیاد برای حل مشکل کمبود فضای آشپزخانه ها رواج یافته است. یکی از المان هایی که برای حل این مشکل در کابینت های مدرن آشپزخانه ها طراحی و ساخته می شود، سوپر مارکت کابینت نام دارد. در سوپر مارکت ها می توان مواد غذایی و مصرفی مختلفی را جای داد و معمولا مکان آنها را در نزدیکی اجاق گاز در نظر می گیرند تا قفسه های مواد غذایی به هنگام آشپزی به راحتی در دسترس باشند. استفاده از سوپر مارکت ها در کابینت آشپزخانه مدرن، به طبقه بندی مواد مصرفی کمک کرده و باعث نظم دهی به اقلام مورد نیاز در آشپزخانه می شود. وجود یک سوپر مارکت در کابینت آشپزخانه به شما کمک می کند تا همیشه یک آشپزخانه مرتب، منظم و تمیزی داشته باشید. سبد های سوپری با شکل های متفاوت و در ابعاد و اندازه های مختلف وجود داشته که شما می توانید با توجه به نوع کابینت خود، مدل های مختلف آن را تهیه کنید.

supermarket for cabinet طراحی کابینت مدرن آشپزخانه
modern cabinet طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

فرق کابینت مدرن و کلاسیک

انتخاب نوع سبک کابینت برای آشپزخانه شما ارتباط مستقیمی با نوع سبک دکوراسیون داخلی ساختمان شما دارد. بدیهی است که اگر از سبک های کلاسیک برای دکوراسیون خود استفاده کرده اید، کابینت ها را نیز می بایست از نوع کلاسیک بسازید که بهترین پیشنهاد کابینت ممبران می باشد و اگر از سبک های مدرن و امروزی در دکوراسیون خود استفاده کرده اید، بهترین انتخاب برای آشپزخانه شما، کابینت های مدرن ام دی اف و هایگلاس می باشد. اما سبک کابینت مدرن و کابینت کلاسیک دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در اینجا به آنها می پردازیم:

  • در کابینت کلاسیک طرح های پیچیده و پر پیچ و خم زیاد دیده می شود، در حالی که در کابینت مدرن تمامی گوشه ها تیز، خطوط صاف و همه چیز ساده می باشد.
  • از نظر جنس و ساخت کابینت ها، کابینت کلاسیک معمولا از جنس چوب و یا ورق های ممبران بوده، اما کابینت مدرن معمولا از جنس mdf و هایگلاس می باشد.
  • تعمیر پذیری کابینت مدرن بسیار بالاتر از کابینت کلاسیک مباشد.
  • از نظر رنگ، کابینت های کلاسیک معمولا دارای رنگ سفید و یا قهوه ای می باشند در حالی که برای کابینت های مدرن می توان با توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان از هر رنگی استفاده کرد.
  • طراحی و ساخت کابینت مدرن دارای قیمت کمتری نسبت به کابینت کلاسیک می باشد.
  • ابزار خوری در کابینت های کلاسیک به وفور دیده می شود در حالی که در کابینت مدرن خیلی کمتر است.

استفاده از جزیره برای طراحی کابینت های مدرن در آشپزخانه

جزیره در آشپزخانه یک پیشخوان مستقل است که جدا از دیگر کابینت‌ها و پیشخوان‌ها، درست در وسط فضای آشپزخانه قرار می‌گیرد. این قطعه چند کاره به کارایی آشپزخانه افزوده و ظاهر آشپزخانه را زیبا می‌کند. حداقل کاری که یک جزیره انجام می‌دهد، این است که یک پیشخوان اضافی و جای بیشتر برای وسیله‌ها به آشپزخانه اضافه می‌کند. جزیره در محیط آشپزخانه فضایی خوب را برای سرو صبحانه و دور هم جمع شدن اعضای خانواده فراهم می کند. وجود جزیره در آشپزخانه ای به سبک مدرن کمبود فضا را تا حدی جبران کرده و باعث شده که هیچ وسیله به شکل ناهنجار در محیط آشپزخانه پدیدار نشود. در طراحی جزیره برای کابینت مدرن آشپزخانه می بایست به این نکته توجه شود که جزیره باید حداقل به میزان 1 متر از کابینت های اطرافش فاصله داشته باشد تا رفت و آمد اطراف آن به راحتی انجام شود.

ویژگی های کابینت مدرن در آشپزخانه

کابینت های مدرن و زیبای امروزی مانند هر چیز زیبا و خاص دیگری دارای ویژگی هایی می باشند که آنها را به یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین کابینت های امروزی تبدیل کرده است.

سادگی کابینت مدرن

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیت های کابیت های مدرن سادگی این کابینت ها می باشد. در طراحی یک کابینت مدرن از هیچ نوع نقش و نگار، منبت و برجستگی روی سطوح و در های آن استفاده نمی شود. به عبارتی می توان گفت این کابینت ها از سبک مینیمال یا ساده گرایی پیروی می کنند.

نقش رنگ در زیبایی کابینت های مدرن

دیگر علت زیبایی و منحصر به فرد بودن این مدل از کابینت ها، رنگ به کار رفته برای آنها می باشد. انتخاب رنگ برای هر نوع کابینت و برای هر نوع آشپزخانه ای بسته به شرایط آشپزخانه و سلیقه صاحب خانه دارد، اما در این میان استفاده نکردن از رنگ های شارپ و جیغ و استفاده کردن از رنگ های خنثی نقش دوچندانی در زیبایی یک آشپزخانه ایفا می کند.

طراحی و فروش زیباترین طرح های کابینت مدرن در تهران

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی ترنج

ترنج آرک واقع در شهرک غرب تهران همواره آماده استقبال از شما مشتریان گرامی خواهد بود.

×

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

×