واردات و فروش چوب های روسی

فروش و واردات چوب های روسی

در کارگاه های نجاری ایران انواع و اقسام چوب ها استفاده می شود و در این میان چوب های روسی خیلی بیشتر از همه استفاده می شوند. مهم ترین برندهای روسی با نام هایی مثل یولکا، ساسنا و نراد هستند که حتی برخی نجاران آن ها را به نام چوب روسی می شناسند و نام هایی که روی این نوع چوب ها می گذارند، روسی نیستند ولی به اشتباه روسی خوانده می شوند.

چوب روسی چیست؟

در اصطلاح عامیانه به هر نوع چوبی که از کشور روسیه به ایران وارد می شود چوب روسی می گویند. البته چوب های روسی متنوع بوده و در گروه بندی های مختلفی وجود دارند. چوب های درختان بلوط و صنوبر مهم ترین چوب های روسی هستند که وارد ایران می شوند.

چوب نراد چیست؟

این چوب وارداتی بوده و به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم قهوه ای است که الیاف چوب زیبا و مستقیمی دارد. یک نوع چوب کم دوام و نرم بوده و بسیاری از نجاران با این نوع چوب به آسانی کار می کنند.

یک نمونه درخت روسی است. بخاطر قیمت مناسب و کارکردهای صنعتی بسیاری از نجاران به آن توجه می کنند. این نوع چوب در بسیاری از صنایع مانند کاغذسازی، مبلمان سازی، پارکت، کف پوش، انواع دکوراسیون داخلی و خارجی به کار می رود. چوبی بسیار زیبا و محکم است که در صنایع چوب ایران کاربرد دارد.

چوب ساسنا

در زبان فارسی به آن کاج می گویند. بیشتر در صنایع کلاف سازی، مبلمان سازی، قایق سازی، نرده کشتی، صنایع شیمیایی و کاغذسازی و الیاف سازی و تخته سه لا به کار می رود و کاربردهای مختلف دارد و قیمت مناسبی دارد.

قیمت چوب روسی

با توجه به نوسان ارز و سکه، قیمت چوب های روسی مشخص نیست. ولی براساس آخرین برآوردها در شهریور 97، قیمت هر مترمکعب بین دو میلیون و پانصد تا سه میلیون تومان نوسان دارد.

×