western bedroom decor style images rustic decorating ideas cowboy bedroom atmosphere ideas 700x450 1 سبک دکوراسيون غربی

در این مقاله سعی داریم یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی را معرفی کنیم ،دکوراسیون داخلی سبک غربی و وسترن ،این سبک تلفیق سبک های بومی آمریکایی ، اسپانیایی ، نیومکزیکو و بومیان آریزونا میباشد .

سبک دکوراسیون غربی یک شکل تزریقی سنتی شامل رنگ های جنگل ، جزئیات فلزی و تزئینات خاص می باشد . ویژگیهای طراحی داخلی و خارجی غربی شامل سقف های تخت و بلند ، چوبی ، طرح های بزرگ طبقه باز ، حیاط گسترده ، سقف های بلند با تیرها و تخته های چوبی در معرض دید ، فضای بزرگ ، زیبا و سرسبز میباشد.

طراحی دکوراسیون داخلی غربی ، به طور کلی با رنگ های خاکستری ، چوبی ، قهوه ای ، بافت های مستحکم و اشیای دست ساز ، پارچه های رنگارنگ بافته شده و متریال های گرم مشخص می شود .

ویژگی های طراحی داخلی و خارجی این دکوراسیون شامل سقفهای تخت، طرح های بزرگ طبقه باز، حیاط های گسترده، سقف های بلند با تیرهای چوبی در معرض دید، فضای بزرگ، زیبا و سرسبز می باشد. این دکوراسیونی که امروزه شاهد آن هستیم حاصل سالها تغییرات و تحول است. چیزی که هم اکنون مرسوم میباشد، رنگ ها و بافت ها را از صحرای مکزیک، آهن کاری و منبت های چوب را از اسپانیا اقتباس کرده است. این سبک خطوط ملایم و یکنواخت را الگو قرار میدهد و بیانگر شیوه زندگی ساده و بی آلایش مردمان آن منطقه است.

در این سبک شما طبیعت را در تمامی اجزای خانه احساس می کنید

استفاده از کلون های فلزی بزرگ نیز بر روی درب ورودی و همچنین استفاده از سنگ برای تزئین دیوارهای داخلی نیز مرسوم است. در کف نیز از سرامیک و یا سنگ به رنگ خاک که به شکل نامنظم کف را می پوشاند استفاده می شود و گاهی اوقات نیز از چوب استفاده میگردد

ویژگی های دکوراسیون غربی

در سبک غربی پیچیدگی ها و کارهای عجیب و غریب جایی ندارد و تمرکز آنها برروی آرامش، قابل پیش بینی بودن میباشد. همین امور باعث شده تا جوانان در سرتاسر دنیا، به سمت سبک های غربی گرایش پیدا کرده و این گرایش در حال افزایش در تمامی نقاط مختلف می باشد. در این سبک دکوراسیون استفاده از خطوط شکسته و عناصر عجیب و غریب جایی ندارد و معمولا از عناصر کلاسیک استفاده می شود. همچنین برای هر کدام از قسمت های خانه الگویی مشخص برای طراحی، در نظر گرفته شده است، به طور مثال در اتاق نشیمن، مبلمان در مرکزیت قرار دارد، همچنین مبلمان به کار رفته در اتاق نشیمن می بایست از نوع کلاسیک، با پایه ها و دسته های چوبی باشد.

8c67705ddfca74e15e3246f42d5ca783 سبک دکوراسيون غربی

عناصر موجود در دکوراسیون غربی

در عناصر به کار رفته در این سبک دکوراسیون به هیچ عنوان خبری از استفاده از عناصر پلاستیکی و یا فولاد های آب دیده نیست. سپس جهت جلوگیری از ورود مستقیم نور از پده های والون دار و در زیر آن پارچه های سفید استفاده میشود. همچنین این پرده ها را می توان به صورت چین دار از بالا تا پایین، به طوری که روی زمین کشیده شده اند، مشاهده نمود. مابقی عناصر تزئینی مانند آباژورها، قاب های عکس نباید از الگوهای پیچیده امروزی تبعیت کرده و باید حتما در قالب کلاسیک باشند. روی میزهای سبک غربی از پارچه های دست دوز ابریشمی استفاده می شود و برای لوازم ناهارخوری از قاشق های نقره و ظرف های چینی استفاده می گردد.

unnamed 1 سبک دکوراسيون غربی