دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل

دکوراسیون پذیرایی که در زبان انگلیسی با نام Reception rooms به کار می رود را در هر خانه شاید بتوان چشم آن خانه دانست چرا که هر فردی که وارد خانه می شود در ابتدا اتاق پذیرایی خانه را مشاهده می کند و بعد از آن است که به سایر قسمت های خانه توجه می کند. یک اتاق پذیرایی زیبا و مدرن با دکوراسیونی خاص و منحصر به فرد، در همان نگاه اول می تواند نظر هر بازدید کننده ای را به خود جلب کند. پذیرایی مکانی از منزل است که بیشتر در دید مهمان ها است و امروزه به دکوراسیون پذیرایی اهمیت زیادی داده می شود و بیشتر افراد سعی دارند تا با طراحی یک دکوراسیون مدرن فضای پذیرایی شان را متفاوت و ایده آل جلوه دهند. در طراحی یک دکوراسیون ایده آل برای اتاق پذیرایی از المان های مختفلی که با یکدیگر متناسب باشند می بایست استفاده نمود.  به عنوان مثال اگر مبل و یا راحتی را از قبل داشته باشیم، چه بهتر است که برای انتخاب کاغذ دیواری و پرده از طرح و رنگ هایی که با مبل ها مکمل هستند استفاده کنیم. اتاق پذیرایی ویترین خانه شما است و دکوراسیون داخلی آن نقش زیادی در چیدمان کلی منزل دارد از این رو باید در هنگام طراحی اتاق پذیرایی همه حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید تا بتوانید زیباترین طراحی را برای پذیرایی تان داشته باشید.

استفاده از مبلمان در طراحی دکوراسیون پذیرایی

یکی از وسایلی که تاثیر بسزایی در دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن دارد، استفاده از مبلمان متناسب با دیزاین هر خانه ای می باشد. در انتخاب مبلمان برای خانه خود می بایست نهایت دقت را به خرج دهید چرا که طرح و رنگ و اندازه مبلمان می تواند روی جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تاثیرگذار باشد. بهتر است مبلمان اتاق نشیمن را با توجه به اندازه اتاق انتخاب کنید. اگر فضای اتاق پذیرایی شما کوچک است بهتر است که از مبلمان با طرح ساده و ظریف و رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید. برای پذیرایی ها با اندازه های بزرگتر نیز می توانید از انواع مبلمان طرح دار و ساده و رنگ های روشن و تیره استفاده کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی رعایت شود چیدمان مبل ها برای نشستن و قرار دادن تلویزیون در مکانی است که از همه جهات مورد دید همه باشد. استفاده بیش از حد از مبلمان و میز و صندلی باعث ایجاد شلوغی در فضا خواهد شد. اگر نمی توانید به راحتی در اتاق نشیمن قدم بزنید و یا از کمد ها و دیگر وسایل استفاده کنید، باید نسبت به حذف برخی از وسایل اقدام نمائید. راحتی و آسایش به معنای بودن در فضا و مکانی شلوغ نیست و حضور مبلمانی که فضا را بیش از حد اشغال کرده اند احساس راحتی را از شما دور خواهد کرد. برای افزودن هر المان به فضای خانه ابتدا می بایست کاربرد، موقعیت و ویژگی های آن را در نظر بگیرید.

دکوراسیون پذیرایی

نقش پرده در دکوراسیون پذیرایی خانه

پرده ها آخرین مواردی هستند که در زمان ساخت، خرید و یا حتی اجاره یک منزل، به خانه اضافه می شوند. پرده ها دارای انواع مختلف کلاسیک، مدرن، پرده های چاپی و… می باشند که با توجه به نوع دکوراسیون اجرا شده در اتاق پذیرایی و در کل دکوراسیون خانه می بایست پرده را متناسب با همان دکوراسیون، انتخاب و اجرا کرد. اگر پرده ای متناسب با رنگ و دکوراسیون فضا نباشد و هیچ هم خوانی با دکوراسیون پذیرایی یا اتاق خواب نداشته باشد، زیبایی دیگر فضاها را تحت تاثیر قرار داده و اصطلاحا هرچه برای زیبا کردن محیط رشته اید را پنبه می کند. پرده در دکوراسیون پذیرایی به حدی تاثیر گذار است که حتی تعویض آن پس از مدت ها در یک خانه، می تواند به حکم  تغییر در دکوراسیون داخلی برای اعضای خانه تلقی شود. انتخاب پرده برای اتاق پذیرایی و سِت کردن آن با سایر وسایل یکی از چالش های پیش روی هر خانواده ای است. پرده اتاق پذیرایی را می توان با وسایل زیادی سِت کرد. از مبل ها گرفته تا رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری یا حتی پارکت و کفپوش های اتاف پذیرایی. اگر مبل ها دارای طرح و نگار هستند بهتر است پرده ها ساده انتخاب شوند و برعکس اگر مبل ها ساده هستند می توان پرده ها کمی طرح دار در نظر گرفت. البته از این نکته نباید غافل شد که امروزه و در دکوراسیون های مدرن، هم پرده و هم مبل ها ساده در نظر می گیرند که دکوراسیونی فوق العاده زیبا و بی نظیر برای منزل پدید می آورد. 

پرده در دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی کوچک برای خانه های کوچک

امروزه با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی و با کوچک تر شدن خانه ها، نیاز به طراحی دکوراسیون جذاب و زیبا در فضاهای کوچک بیش از پیش پدیدار شده است. افراد معمولا به دنبال بزرگتر جلوه دادن منزل خود هستند، حال در این میان افرادی که در آپارتمان ها و خانه های کوچک زندگی می کنند بیشتر از بقیه به دنبال این موضوع می باشند. در اینجا به چند نکته برای بزرگتر جلوه دادن پذیرایی های کوچک می پردازیم:

استفاده از نور طبیعی

در طراحی دکوراسیون پذیرایی برای خانه های کوچک، وجود نور طبیعی در خانه و کنار کشیدن پرده ها نقش مهمی در بزرگتر جلوه دادن خانه ایفا می کند.

استفاده از آینه قدی

آینه‌ می‌توانند نمای داخلی خانه را بزرگ و‌ دلباز نمایش دهند. استفاده از آینه برای دکوراسیون پذیرایی های کوچک توصیه می شود.

دکوراسیون پذیرایی کوچک

طراحی زیبای یک اتاق نشیمن با دکوراسیون ترنج

شعار خلق طرح هایی جدید است و نه الگو برداری از طرح های دیگران به همین سبب معتقد هستیم با ما می توانید بهتر و سریع تر دیده شوید چرا که طرح هایی که برایتان انتخاب خواهیم کرد را تا به حال نمونه ان در جایی اجرا نشده است و در واقع شما اولین نفری هستید که از طرحی که برایتان پیاده سازی می کنیم استفاده خواهید کرد. در این خصوص و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02188575378 تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.ما پیشنهاد می کنیم حتما یک بار به دفتر شرکت ترنج آرک مراجعه کرده و از آخرین طرحهای اجرا شده ودستاوردهای شرکت بازدید به عمل آورید.

بخش های مرتبط

×