شرکت ترنج ارائه دهنده انواع خدمات کاغذ دیواری، پوستر کاغذی، پارکت، لمینت و اجرای انواع دکورهای فروشگاهی و کابینت های ام دی اف و چوبی با بهترین متریال و کمترین مبالغ در بین بازارهای مشابه می باشد و به کمک تیم مجرب خود انواع طراحی های مورد نیاز شما را جهت ایجاد محیطی متفاوت در خدمت شما عزیزان قرارد می دهد.

فقط به این دلیل که آشپزخانه شما جای کافی برای اجاق گاز شش‌شعله‌ای، سینک بزرگ، و یا یخچالِ ساید بای ساید ندارد از خیر طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده کاربردی از آشپزخانه خود نگذرید.

در این مطلب به 5 شیوه اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا بیش‌ترین استفاده را از آشپزخانه خود و وسایل با اندازه‌های کوچک تا به‌ کارگیری فضاهای نگهدارنده خلاقانه، نمایید.

امیدواریم که یکی از این راه‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به درد شما بخورد.

۱. وسایل کوچک اما توانمند

وسایل باکیفیت مانند اجاق گاز و یخچالی که در عکس بالا می‌بینید در اندازه‌های کوچک نیز تولید می‌شوند. وسایل آشپزخانه را در مدل‌هایی که مناسب فضاهای کوچک طراحی شده اند و برای آشپزخانه شما متناسب هستند انتخاب کنید.

kitchen1 5 ایده‌ی مهم برای آشپزخانه کوچک

۲. سینک یک لنگه در آشپزخانه کوچک

اگر می‌خواهید فضای بیشتری در آشپزخانه داشته باشید از سینک‌های تکی استفاده کنید. این نوع سینک‌ها در طرح‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند.

kitchen2 5 ایده‌ی مهم برای آشپزخانه کوچک

۳. سینک‌های مسطح در آشپزخانه

اگر واقعا می‌خواهید از هر سانتی‌متر بهره ببرید از سینک‌های مسطح استفاده کنید. چنین سینکی این امکان را به شما می‌دهد که فضای کار خود را تا پیش‌خان کناری سینک گسترش بدهید، زیرا لبه‌های این نوع سینک‌ها پنهان شده‌اند.

kitchen3 5 ایده‌ی مهم برای آشپزخانه کوچک

۴. فضاهای نگهدارنده متصل به دیوار

آیا آشپزخانه شما دارای یک دیوار خالی است؟ فقط بر روی آن یک تقویم سال جدید یا اثر هنری نصب نکنید، بیش‌ترین استفاده را از این فضا کرده و میله‌ها و چنگک‌هایی را از پایین تا بالا بر روی آن نصب کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فضای زیادی برای نگهداری از حوله‌ها، چاقوها، و … ایجاد کنید.

از همین ایده برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها هم می‌توانید استفاده کنید. فقط به یک ردیف از دیوار بسنده نکنید و از همه فضا استفاده کنید. نکته‌ای که باید در این دو عکس به آن توجه کرد این است که در عکس بالا دیوار پشتی را مشکی کرده‌اند باعث شده وسایل جلوه خوبی در این پس‌زمینه پیدا کنند.

kitchen4 5 ایده‌ی مهم برای آشپزخانه کوچک

۵. جزیره‌های جادار در وسط آشپزخانه

 به جای این‌که از وسایل مختلف استفاده محدودی کنید سعی کنید از هر فضا بیش‌ترین بهره را ببرید. مثلا می‌توانید از جزیره‌ای استفاده کنید که در فضای زیرین خود فضاهای نگهدارنده زیادی دارد. جزیره‌ آشپزخانه که در عکس بالا می‌بینید دارای یک سینک، یک اجاق گاز، فضایی برای نگهداری از قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها، چاقوها و ادویه‌جات، و نیز یک سطل آشغال است. اگر این فضا کافی نبود از فضای پشتی جزیره نیز می‌توانید استفاده کنید.

kitchen5 5 ایده‌ی مهم برای آشپزخانه کوچک