شرکت ترنج ارائه دهنده انواع خدمات کاغذ دیواری، پوستر کاغذی، پارکت، لمینت و اجرای انواع دکورهای فروشگاهی و کابینت های ام دی اف و چوبی با بهترین متریال و کمترین مبالغ در بین بازارهای مشابه می باشد و به کمک تیم مجرب خود انواع طراحی های مورد نیاز شما را جهت ایجاد محیطی متفاوت در خدمت شما عزیزان قرارد می دهد.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به جمع آروی مجموعه هایی از کتاب های مختلف علاقه مند و مشتاق هستید و از طرفی دکوراسیون کتابخانه خانگی را کار دشواری می دانید ، توصیه می کنیم ایده های ما را که در این مطلب ذکر کرده ایم ، با دقت مطالعه و اجرا کنید تا شما هم بتوانید کتابخانه شخصی خود را در خانه خود داشته باشید.

۱ – انتخاب و اختصاص دادن یک اتاق مناسب و فضای کافی برای دکوراسیون کتابخانه

فضا و اتاقی که قرار است کتابخانه در آن قرار گیرد ، از اهمیت زیادی برخوردار است. این فضا باید دارای سقفی بلند باشد و به اندازه کافی جا برای قرار دادن وسایل مرتبط فعلی و وسایلی که ممکن است در آینده به این قسمت اضافه شود ، وجود داشته باشد. البته این نکته را نیز فراموش نکنید ، که حتما لازم نیست یک اتاق مجزا را برای دکوراسیون کتابخانه در نظر بگیرید. بلکه شما می توانید قسمتی از اتاق خواب خود و یا قسمتی از هر فضای دیگر در خانه را به کتابخانه اختصاص دهید.

library decoration 1 ایده های یک دکوراسیون کتابخانه زیبا

۲ – انتخاب و استفاده از طبقات مناسب و کارآمد

ببینید چه نوع طبقه بندی برای فضای مورد نظر شما برای کتابخانه مناسب تر است. شما می توانید با توجه به فضایی که دارید از طبقات تو کار ، ایستاده ، چوبی ، فلزی و… استفاده کنید.

library decoration2 ایده های یک دکوراسیون کتابخانه زیبا

۳ – رنگ ، بافت و نحوه استفاده از مواد

رنگ ها و بافت ها می توانند در سبک و جلوه دکوراسیون کتابخانه خانگی شما بسیار موثر باشند. بنابراین هوشمندانه و با اطلاعات کافی به انتخاب رنگ و بافت برای وسایل کتابخانه خود بپردازید. برای مثال بافت های چوبی بزرگ با رنگ های تیره ، سبکی کلاسیک و آنتیک به کتابخانه خانگی شما می دهد. هم چنین بافت های ظریف تر با رنگ های روشن و ملایم سبکی مدرن ایجاد می کنند و سبب می شوند فضای کتابخانه شما بازتر و وسیع تر گردد.

library decoration3 ایده های یک دکوراسیون کتابخانه زیبا

۴ – استفاده ازقالیچه ، لامپ ها و میز و صندلی در دکوراسیون کتابخانه

فراموش نکنید که کتابخانه خانگی صرفا به قفسه های پر از کتاب ختم نمی شود. بلکه وجود وسایلی از قبیل میز و صندلی راحت ، قالیچه و نورپردازی مناسب و اصولی بسیار لازم و ضروری هستند. زیرا هر کدام از این وسایل می توانند در راحت تر و آرام تر شدن محیط کتابخانه کمک کنند و سبب شوند محیطی گرم و خوشایند برای مطالعه شما فراهم گردد.

library decoration5 ایده های یک دکوراسیون کتابخانه زیبا

۵ – کتابخانه زندان نیست

نکته بسیار مهم دیگر این است که شما مجازید و حتی توصیه می شود در کتابخانه خود از گیاهان سبز و شاداب ، قاب عکس عزیزانتان و آثار هنری مورد علاقه خود استفاده کنید و فضایی دوست داشتنی برای خود خلق کنید که از گذراندن اوقاتتان در آن خسته نشوید.

library decoration6 ایده های یک دکوراسیون کتابخانه زیبا