دکوراسیون دفتر کار ساده و شیک

دکوراسیون محل کار می تواند در کیفیت انجام کار تاثیر زیادی داشته باشد همچنین از روزمرگی و یکنواختی کارکنان جلوگیری کند و شور و نشاط را به محل کار بازگرداند. بعد از خانه، هر فرد بیشترین زمان خود را در محل کارش سپری می کند، پس لازم و ضروریست تا برای هر محل کاری، متناسب با نوع آن کسب و کار، دکوراسیونی زیبا و کارامد در نظر گرفته شود. در این مطلب ما به بررسی چند نکته درباره دکوراسیون محل کار و طراحی دکوراسیون اداری می پردازیم.

workplace decoration 4 طراحی دکوراسیون دفتر کار

جهت انجام مشاوره برای طراحی دکوراسیون داخلی محل کار ساده و شیک با مشاوران ما در ارتباط باشید

8 ایده برای طراحی دکوراسیون محل کار جذاب

1- هماهنگی رنگ در دکوراسیون فضای اداری

زمانی که ترکیب رنگی در دکوراسیون اتاق کار به درستی و با استفاده از رنگ های مکمل، مشابه و رنگ های خنثی انجام شده باشد، فضای بهتر و زیباتری از نظر بصری در پیش روی شما قرار خواهد گرفت. آنچه برای طراحی دکوراسیون دفتر کار باید مورد توجه قرار بگیرد این است که از رنگ های تیره و خنثی و یا رنگ هایی استفاده شود که فضایی موقر و متناسب با کارکرد آن بوجود بیاورد.

مطمئن باشید که رنگ دیوار با مبلمان اداری و وسایل دیگر فضا هماهنگ بوده و ترکیب رنگی مناسبی داشته باشند. شاید تصور کنید همخوانی رنگ ها در دکوراسیون دفتر کار تغییری ایجاد نمی کند، ولی زمانی که فضا را به شکلی جدید ببینید متوجه این تفاوت خواهید شد. فراموش نکنید نورپردازی اتاق کار هم هماهنگ با ترکیب رنگی فضا باشد.

Workplace decoration 2 طراحی دکوراسیون دفتر کار

2- ساختار واحد با وسایل مختلف ایجاد کنید

اغلب در اتاق و دفاتر کاری کشو، کمد، فایل و قفسه های متعددی وجود دارد که مدارک و وسایل مختلفی در آنها نگهداری می شوند. در کنار آنها پرینتر، برد و قفسه های کتاب هم دیده می شوند. این وسایل تمام آن چیزی است که هر کارمند و فرد شاغل در طول روز استفاده می کند. وسایل کوچک را به گونه ای کنار هم قرار دهید که ساختار واحد داشته باشند. برای اینکه کمی ساختار به اتاق کار خود بدهید، کمد و کشوهای کوتاه را در زیر میز کار خود قرار دهید در این حالت علاوه بر اینکه شلوغی فضا را کم کرده اید، به راحتی می توانید از کشوها در صورت نیاز استفاده کنید. لوازم مورد نیاز و متعلقات خود را روی میز کار و در محلی قرار دهید که بتوانید به سادگی به آنها دسترسی داشته باشید.

3- وایت برد برای نوشتن یادداشت

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که در عین شلوغی کار دنبال یک یادداشت مهم یا کارت ویزیتی می گردید و نمی توانید آن را پیدا کنید. راه حلی مهم و اساسی برای این مشکل تهیه و نصب یک  وایت برد بر روی دیوار اتاق کار و روبروی چشمانتان است. حالا می توانید شماره های مهم و یادداشت هایی که ممکن است یک روز آنها را فراموش کنید در این برد بنویسید یا بچسبانید.

whiteboard at office  300x188 طراحی دکوراسیون دفتر کار

4- شلف و قفسه به دیوار بزنید

اغلب در محل کار دیوارهای سفید و خالی آزار دهنده هستند و افراد را به اعماق فکر می برند. فضاهای اداری باید مرتب و منظم باشند و بهتر است برای نظم دهی فایل، کتاب و وسایل از سلف و قفسه های دیواری استفاده شود. به گفته فضایی دلنشین تر را با حضور کتاب در دکوراسیون اتاق کار خلق کنید و در عین حال میز کار را نیز خلوت تر کنید. حتی اگر کمد در اتاق شما وجود دارد، از قفسه برای قرار دادن وسایلی استفاده کنید که بیشتر مورد استفاده شما قرار می گیرند. دکوراسیون اتاق کار شما هم اکنون حرفه ای و با هویت است!

5- میز کار برای نگهداری وسایل

اگر شما از افرادی هستید که وسایل مورد استفاده تان را همیشه در جلوی دستتان قرار می دهید و دوست دارید قضای کار شلوغی داشته باشید، بهتر است کمی هم به فکر همکاران خود باشید! فضای کاری منظم و مرتب از نظر روانی تاثیر بهتری بر راندمان کاری می گذارد و باعث می شود شما با آرامش بیشتری وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهید. روی میز کار خود را مرتب کنید حتی اگر فضای شلوغ را می پسندید همه چیز را در جای خود نگه دارید. شاید بهتر باشد از تعداد کمی وسایل کوچک رنگی روی میز کار خود اضافه کنید تا هرج و مرج کمتر به چشم بیاید.

Workplace decoration 1 طراحی دکوراسیون دفتر کار

6- از رنگ های متفاوت استفاده کنید

محل کار به علت حجم کاری بالا استرس زیادی را به کارمندان وارد می کنند. ساعت های کاری زیاد و جلسه های طولانی که در ترکیبی از رنگ های تیره و کسل کننده می گذرد می تواند شما را خسته کند. با این نکته، اصل اول در ترکیب رنگی را نقض نمی کنیم. ولی بهتر است در بخش هایی از فضای اداری از رنگ متفاوت با دکوراسیون اتاق کار استفاده کنید. یک تابلوی هنری، گلدانی زیبا یا یک مجسمه رنگین خدشه ای به فضای کار جدی وارد نمی کند تنها به افراد انرژی بیشتری می دهد.

7- دکوراسیون چوبی اتاق کار

اگر می خواهید متریالی در دکوراسیون فضای اداری استفاده کنید که مطمئن باشید تاثیری درست می گذارد، از چوب در اتاق کار استفاده کنید. اکثر فضاهای اداری دارای رنگ های تیره است و حضور عنصر چوبی حس خوبی به فضا می دهد. به پیشنهاد استفاده از مبلمان اداری از جنس چوب بهترین انتخاب برای داشتن دکوراسیون ایده آل است.

8- مبلمان اداری را به بهترین شکل به کار ببرید

شاید محل کار شما به گونه ای باشد که کاغذ یا اسناد زیادی برای نگهداری در قفسه یا کمد نداشته باشید. در این حالت نیز از کمد و قفسه های اداری غافل نشوید. برای داشتن دکوراسیون پر انرژی و مناسبتر در محل کار می توان از لوازم دکوری بیشتری استفاده کرد و آنها را در قفسه ها قرار داد. میز و صندلی محل کار هم می تواند با انتخابی صحیح فضایی ایده آل برای شما بوجود آورند.