آسمان مجازی

آسمان مجازی در طرح های متنوع

تعریف آسمان مجازی

آسمان مجازی یکی از مدرن ترین نوع سقف های کاذب می باشد. آسمان مجازی، سقف کاذب نیمه شفافی است که دارای ساختاری انعطاف پذیر بوده و طرح ها و رنگ های متنوعی را شامل می شود. این سقف کاذب طرح دار می تواند با سقف کاذب معمولی و یا تایل کناف ترکیب و طراحی شود. سقف آسمان مجازی می تواند با تصاویر و اشکال مختلف مطابق با سلیقه اشخاص طراحی و اجرا گردد.

اجزای آسمان مجازی

سقف آسمان مجازی از سه لایه مجزا تشکیل شده است که می توان آنها را به ترتیب زیر نام برد:

  • صفحه روشنایی سقف کاذب
  • فریم زیرساخت سقف طرح دار مجازی
  • تایل طرح دار
آسمان مجازی
آسمان مجازی

چاپ آسمان مجازی

آسمان مجازی یا به عبارتی سقف مجازی (Virtual sky) صفحه های با ابعاد مشخص است که نقش های متنوع گرافیکی بر روی آنها چاپ شده که با کمک نورپردازی جلوه متفاوتی را به فضاهای بسته می‌دهد. البته نباید فراموش کرد که آسمان مجازی یکی از کارهایی است که بر روی سقف انجام می‌شود و آکوستیک کردن سقف و همچنین نورپردازی سقف از دیگر موارد پروژه‌های کار روی سقف هستند. این امکان بیشترین استفاده را در طول سالهای اخیر در مکان هایی که پنجره ندارند و بسته هستند، داشته است. از جمله این فضاها می توان به مراکز خرید و یا ایستگاه های مترو اشاره کرد که به دلیل قرارگرفتن در طبقات پایین و یا زیرزمین فضای ایده‌آلی برای ایجاد حس بازی فضا برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورند.

مزایای استفاده از آسمان مجازی در طراحی داخلی

آسمان های مجازی با امکان نورپردازی ، منظره ای زیبا و دل نشین را برای خانه و سقف آن ایجاد می کند.  آسمان مجازی بخاطر زیبایی بی نظیری که در سقف مکان ها ایجاد می کند گزینه خوبی جهت استفاده در لابی هتل ها، بیمارستان ها، استخر ها، رستوران ها، مجتمع های مسکونی و… می باشند. از مزایای خوب آسمان های مجازی می توان به قابلیت شست و شوی آنها اشاره نمود. از دیگر مزایای این متریال ها می توان موارد زیر را برشمرد:

قابلیت جابه جایی سقف کاذب، سبک وزن و امکان حمل آسان، قابلیت نصب آسان و سریع، ضد آب، ضد گرد و غبار، خاصیت آنتی باکتریال، قابلیت کشسانی، ضد اشتعال، عدم ایجاد بار اضافی بر سقف ساختمان به دلیل سبک وزن بودن، تنوع در رنگ و نوع پارچه

برای دانلود کاتالوگ سقف آسمان مجازی و کشسان کلیک نمایید

×