با توجه به اینکه زندگی در محیط شلوغ و آلوده شهری تاثیر ناخوداگاه و بسیاری در برهم خوردن آرامش روحی و روانی ساکنان شهرنشین دارد، استفاده از عواملی که این تاثیر مخرب را (هرچند کم) کاهش دهد ضروری است. یکی از عوامل کاهنده اضطراب و خستگی روحی ناشی از محیط خارج خانه، طراحی هوشمندانه و آرامش بخش محیط داخلی منزل (یا محیط کار) یا به اصلاح دکوراسیون داخلی است.

سقف مجازی ، سقف کاذبی است که گوشه ای از طبیعت را به خانه ی شما می آورد. با استفاده از آسمان مجازی در خانه و یا محیط کار خود می توانید هر لحظه با تماشای تصویری از طبیعت زیبا لذت ببرید. طرح های زیبایی که در این نوع سقف به کار می رود مانند: آسمان آبی، ستاره های درخشان، درخت یا گل های زیبا و… که روح هر انسانی را به شادی و آرامش نزدیک می کند.
یکی از کاربرد های آسمان مجازی درمحیط های کوچک و بدون پنجره است که فضا را دلباز تر و صمیمی تر نشان می دهد.

آسمان مجازی نسل جدید سقف های کاذب است که با ترکیب انواع دیگر سقف های کاذب و در کنار آن ها کاربرد دارد. همچنین این سقف شیوه جدیدی در نورپردازی محیطی محسوب می شود. این سقف دارای سه قسمت کلی است :

1- سازه نورپردازی
2- سازه سقف کاذب
3- تایل های آسمان مجازی

 

سازه نورپردازی

از مهم ترین بخش های آسمان مجازی ، نورپردازی آن است چون به طبیعی و زیبا نشان دادن آن کمک بسیاری می کند. سازه نورپردازی که به سقف اصلی متصل می شود می تواند از لامپ های FPL، لامپ های T4, T5، ویا لامپ های LED جهت نورپردازی مطلوب استفاده کند.

 

سازه سقف کاذب

سقف کاذب که با فاصله ای از سازه ی نورپردازی نصب می شود، تنوع فراوانی دارد. به صورتی که محیط مورد نظر را با یکی از انواع سقف کاذب دکور کرده و فقط برای قسمت اجرای آسمان مجازی، از سازه سپری استفاده می کنید.

 

تایل های آسمان مجازی

منظور از تایل صفحه ای است که روی سازه ها نصب شده و می تواند تصویری از مناظر طبیعی مانند آسمان، گل، درخت و یا مناظر غیر طبیعی مانند تصاویر برج های معروف، هواپیما و… باشد. بعد از انتخاب تصویر مورد پسند شما، آن را بر روی تایل ها چاپ کرده و مانند یک پازل بر بروی سازه سقف کاذب نصب می کنند.

virtual sky in home سقف یا آسمان مجازی چیست؟

آسمان مجازی

همه‌ی ما می‌دانیم جسم سالم لازمه‌ی داشتن ذهن فعال و روان آرام است. طبیعت با اثرات بی‌نظیری که بر جسم و بدن ما دارد، ما را به ذهنی سالم، فعال و روحیه‌ای با آرامش و با نشاط می‌رساند.

اثر طبیعت در موارد زیر بطور علمی ثابت شده است:

کاهش فشار خون
تقویت روحیه
کاهش اضطراب و عصبانیت
کاهش درد
تغییر جهت دادن افکار منفی

 

همه ما انسانها از تماشای طبیعت و مناظر زیبای آن برداشت درونی متفاوتی داریم اما در مورد تماشای منظره زیبای آسمان تمامی ما هم نظر می باشیم و با تماشای آسمان زیبا احساس آرامش می کنیم و با تمام وجود لذت می بریم.

این سیستم علاوه بر زیبایی خواص متعددی دارد که برخی از مهمترین این خواص عبارتند از:

1- ایجاد آرامش و کاهش استرس در بیننده
2- بالا بردن کارایی یا راندمان کاری
3- بالا بردن نشاط و روحیه بیمار
4- بالا بردن آستانه عصبانیت و خستگی در افراد

 

نکته آخر در نورپردازی این سقف است. هرچه نورپردازی بهتر و اصولی تر باشد منظره ی تایل های شما طبیعی تر دیده می شود. توجه داشته باشید که نورپردازی یکدست باشد و تمام کار شما را پوشش دهد. همچنین وجود هرگونه سیم یا شی در پشت آن باعث سایه انداختن می شود پس سیم های مربوط به نورپردازی را کاملا مهار کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *