طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک و مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک همانطور که می دانیم  زیر مجموعه ای از طراحی دکوراسیون اداری می باشد. بدون شک آرزوی هر مدیر یا کارمندی داشتن یک دفتر کار بزرگ، با دکوراسیون شیک و لاکچری و با تمامی امکانات می باشد، اما همیشه در ابتدای کار به آرزوهایی که داریم نمیرسیم و نیازمند صبر، تلاش و کوشش هستیم. داشتن یک دفتر کار بزرگ و لاکچری با تمامی امکانات، شاید در ابتدا آرزویی دست نیافتنی باشد، اما در اختیار گرفتن دفتر کاری کوچک و نقلی و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی آن به سبک جدید و مدرن، امری دست یافتنی برای همه می باشد که در ادامه این مطلب به توضیح جزییات آن می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک تا پایان این مطلب همراه ما باشد.

جهت انجام مشاوره برای طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک با مشاوران ما در ارتباط باشید

small office modern decoration طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک

اصول طراحی دکوراسیون دفتر کار

انتخاب رنگ مناسب برای دفتر کار

توجه به رنگ در دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک یکی از مهم ترین مسائل در عملکرد بهتر کارکنان آن دفتر می باشد. رنگ های تیره فضا را کوچک جلوه داده و باعث احساس دلگیری در کارمندان شده و روحیه آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل توصیه ما جهت انتخاب رنگ برای دفتر کار کوچک، استفاده از رنگ های روشن و شاد برای محل کار می باشد. از سوی دیگر رنگ وسایلی که در میحط کار استفاده می‎ شوند باید گونه ای باشند که کوچکتر از آنچه که هستند دیده شوند. به عبارت دیگر بهتر است رنگ وسایل تیره انتخاب شود تا کوچکتر به نظر برسند اما رنگ دیوار، سقف و کفپوش‎ های محیط کار از رنگ‎های روشن استفاده شود. این تضاد رنگ می ‎تواند محیط کار را زیباتر جلوه دهد.

طراحی ساده و مینیمال دفتر کار

فضای کوچک جایی برای شلوغی زیاد ندارد. سادگی و رعایت اصول مینیمالیسم در هر فضایی باعث جذابیت بیشتر آن فضا می شود. در طراحی دکوراسیون دفتر کار کوچک، استفاده از رنگ های روشن خنثی برای دیوارها و همچنین استفاده از ست های اداری نه چندان بزرگ و متناسب با متراژ فضا و شلوغ نکردن محیط، باعث ایجاد فضایی ساده و مدرن شده که تاثیرگذاری بیشتر روی روحیه کاری کارمندان و همچنین کارفرمایانی که به آنجا مراجعه می کنند دارد.

نورپردازی در دفتر کار کوچک

از آنجایی که در دفتر کار کوچک فضا کم بوده و فاصله کارمندان با یکدیگر زیاد نیست، استفاده از نور طبیعی و وجود پنجره های بزرگ را می توان مهم ترین اصل در روشنایی محیط و جلوگیری از دلگیری آن و همچنین بزرگ جلوه دادن محیط دانست. نورها باید به گونه ای تنظیم شوند که محیط را بیشتر از آنچه هست، نشان دهند. زمانی که بتوان از نورهای با طرح سه بعدی استفاده کرد، علاوه بر زیبایی، اتاق و محیط کار بزرگتر نشان داده خواهد شد. استفاده از نورهای مخفی نیز در زیبایی محیط کار بی تاثیر نیست. در نبود پنجره و نور طبیعی استفاده از نورهای LED و متمرکز بالای هر میز می تواند به بهتر شدن روشنایی فضا و افزایش روحیه کارکنان کمک بسیاری کند.

توجه به چیدمان مبلمان دفتر کار

زمانی که محیط و فضای کار کوچک است، باید تا حد امکان در استفاده از فضا صرفه جویی نمود. میزها باید به گونه طراحی شوند که در عین کارایی، کمترین فضا را اشغال نمایند. در زمان ساخت و سفارش میزها، تعبیه نمودن کشو برای آنها ضرورت دارد. همچنین بهتر است به جای پهنا، به بلندای میز توجه کرد. ارتفاع زیاد میزها فضای بیشتری برای ساخت کشو ایجاد می‎کند و در عین حال فضای کمتری را به خود اختصاص می‎ دهد. در زمان چیدمان نیز بهتر است میزها در گوشه ای از اتاق گذاشته شوند تا بتوان از پشت و زیر میز به خوبی استفاده کرد. البته نباید زیر میز را بیش از اندازه شلوغ کرد زیرا زیبایی و تمیزی اتاق را از بین می‎برد. مبلمان اداری باید در تعداد اندک سفارش داده شوند.

استفاده از پارتیشن برای دفتر کار کوچک

مطمئنا در محیط‎ های کاری، نیازمند فضاهایی مجزا برای هر یک از کارکنان خواهیم بود. ساخت دیوار علاوه بر این که از میزان فضا می‎ کاهد، اتاق هایی با وسعت بسیار محدود ایجاد می‎ کند که نمی توان در آنها هیچ کاری را انجام داد و گاهی با اعتراض کارکنان مواجهه می‎شویم. در چنین شرایطی استفاده از پارتیشن‎های اداری بهترین گزینه برای تقسیم بندی فضا خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *