تاثیر رنگ

رنگ در فضای خانه بشدت تاثیر گذارند تا حدی که بر روی حالات روحی و فیزیکی اشخاص تاثیر بسزایی دارند. در حالت عادی همه ما میدانیم برای اتاق های که محل استراحت است از رنگ های ملایم و آرامش بخش استفاده میشود.

تاثیر رنگ در خانه ما

در خانه ها معمولا هنگام انتخاب کاغذ دیواری و یا وسایل خانه و همچنین قسمت های مختلف خانه به طیف رنگ و سازگاری با هم نیز توجه میشود. ما نیز در مجموعه ترنج با دانش روز این کار نیاز شما عزیزان را به بهترین نحو ممکن پاسخ خواهیم داد. رنگ ها در حالات روحی و روانی و حتی فیزیکی انسان تاثیر گذارند. به طور مثال زنگ های آبی اسمانی و سبز از جمله رنگ های آرامش بخش به حساب می آیند. در مقابل میتوان به رنگ مشکی اشاره کرد که کمی انسان را به افسردگی خواهد کشاند.

در دین مبین اسلام نیز رنگ مشکی به این دلیل مکروه اعلام شده است.

A Livable Lovely Family Home in Highland Park D Magazine 1 تاثیر رنگ بر فضای خانه

ست کردن رنگ ها در خانه

ترکیب رنگ زرد لیمویی و آبی آسمانی از ترکیب های عالی و مناسب است. البته رنگ زرد با به جز آبی با رنگ بنفش نیز استفاده میکنند اما از این ترکیب در خانه به ندرت استفاده میشود. تناسب رنگ ها به خانه زیبایی خاصی میبخشد.

از رنگ بنفش برای اتاق دختران استفاده میشود. این رنگ در کنار رنگ زرد حس قوی به انسان میدهد. از این رنگ در فضای آموزشی استفاده میشود. این رنگ نیز به عنوان رنگ آرامبخش نیز یاد میشود.

رنگ نارنجی نیز رنگیست ضد افسردکی که در مراکز درمان و اجتماعی استفاده میشود. رنگ نارنجی را با رنگ سفید استفاده کنید و این ترکیب هم میتواند کمی آرامشبخش باشد و زیبایی ویژه ای بدهد. رنگ بعدی بر خلاف رنگ سفید رنگ مشکی است. این رنگ نیز با نارنجی ترکیب خوبی را رقم میزند.

حتی میتوانید آبی پررنگ را با نارنجی مورد استفاده قرار دهید و گاها میتوانید ترکیب زیبایی بسازید.

10 idées pour colorer votre déco Joli Place 1 تاثیر رنگ بر فضای خانه

در پاراگراف های قبل به رنگ هایی که به خانه زیبایی میبخشند اشاره شد. اما توجه داشته باشید که هر قسمت از خانه نیز میتواند با سلیقه شخص متفاوت باشد. برای مثال اتاق کودکان رنگی اتاق فرزند دختر صورتی و فرزند پسر با رنگ هایی مثل طوسی و … استفاده کرد. این امر کیفیت زندگی افراد را بالا میبرد و از ظر روانی و روحی تاثیر مثبتی دارد.

در انتخاب کفپوش نیز دقت کنید. چنانچه کف پوش شما متناسب یا سایر اجزا باشد زیبایی دوچندانی به خانه میدهد.